• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
 • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Merhaba Sn. Meslektaşımız.

Üyelik için aşağıdaki LİNK'e tıklayınız.

LİNK
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

TEKNİK YÖN DERGİSİ
TEKNİK YÖN HABER FAALİYET DERGİSİ
YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

FEDERASYONLARIMIZ
ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU


KARADENİZ TEKNİKERLER FEDERASYONU
DERNEKLERİMİZ

ANKARA TEKNİKERLER DERNEĞİ

ANTALYA TEKNİKERLER DERNEĞİ

BATMAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

BİNGÖL TEKNİKERLER DERNEĞİ

BİTLİS TEKNİKERLER DERNEĞİ

DENİZLİ TEKNİKERLER DERNEĞİ

ELAZIĞ TEKNİKERLER DERNEĞİ

GÜMÜŞHANE TEKNİKERLER DERNEĞİ

ISPARTA TEKNİKERLER DERNEĞİ

KIRIKKALE TEKNİKERLER DERNEĞİ

KOCAELİ TEKNİKERLER DERNEĞİ

MUŞ TEKKNİKERLER DERNEĞİ

ORDU TEKNİKERLER DERNEĞİ

OSMANİYE TEKNİKERLER DERNEĞİ

RİZE TEKNİKERLER DERNEĞİ,

SİİRT TEKNİKERLER DERNEĞİ

TRABZON TEKNİKERLER DERNEĞİ

UŞAK TEKNİKERLER DERNEĞİ

VAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

ZONGULDAK TEKNİKERLER DERNEĞİ


FAYDALI LİNKLER

www.sivildunya.comFAYDALI LİNKLER
www.sivildunya.com


FAALİYETLER

TEKNİKERLER BİRLİĞİ II.BAŞKANLAR TOPLANTISI ÇANAKKALEDE YAPILDI
 
15 – 16 -17 Aralık 2011 tarihlerinde Teknikerler Birliği Genel Merkez, Şubeleri ve Temsilcileri ile Çanakkale’de bir araya geldi.

Çanakkale Şubemizin çok başarılı organizasyonunu Genel Merkez heyetimiz, Şubelerimiz, Temsilcilerimiz ve Üyelerimiz adına tebrik eder, üstün başarılarının devamını dileriz...

1. GÜN

15 Aralık 2011 Perşembe günü;

09.30 / 11.00   Saatleri arasında, ÇOMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Rauf  Yıldız, ÇOMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Müd. Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muzaffer ÖZDEMİR, ÇOMÜ Uzaktan Eğitim Merkez Müdür Yardımcısı Okutman Cumali YAŞAR ile görüşüldü.

2. GÜN

16 Aralık 2011 Cuma günü;

09.30 / 11.30 Saatleri arasında Teknikerler Birliği Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Üyemiz ve aynı zamanda Çanakkale İntepe Belediyesi Fen İşleri Müdürü olan İbrahim Demir’in “TROYAPARK”ta Teknikerler Birliği onuruna verdiği kahvaltıya TON TV Genel Müdürü Vedat Sezer’de iştirak etti. Kahvaltıda sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı, basın desteğinin alınması gerektiği, teknikerlerin aileleri ile birlikte çok büyük bir güç olduğu ve bu gücün harekete geçirilmesi durumunda çözüme mutlak surette ulaşılacağı sonucuna varıldı.

14.00 / 18.00 Saatleri arasında Çanakkale merkezde bulunan TRUVA Otelde ev sahipliğini Çanakkale Şubemizin üstlendiği, Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Başkanlar Kurulu Toplantısına Genel Başkanımız Ertan Kılıç başkanlık etti.Toplantıya Genel Merkezimizden Yönetim Kurulu Heyeti ile, Lisans Tamamlama Komisyon Başkanımız Ali Altın, Çanakkale Şube Başkanı Muammer Özden ve Şube Heyeti, Trabzon Şube Başkanı Orhan Baki, Tekirdağ Şube Başkanı Mustafa Öklük, Edirne İl Temsilcisi Mehmet Kayaalpli, Bilecik İl Temsilcisi Murat Ateş, Mersin İl Temsilcisi Mustafa Şahin katılmışlardır. Başkanlar Kurulu Toplantısına başta Kalem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Remzi Can, TON TV Genel Müdürü Vedat Sezer ile çok sayıda Çanakkale yerel basın mensubunun ilgiyle izlediği toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1 – 3795 Sayılı Yasa’da emredilen “GÖREV-YETKİ-SORUMLULUK” çalışmalarının devam ettirilmesine,

2 – “TEKNİKER ODALARI BİRLİĞİ “ kuruluş çalışmalarının devam ettirilmesine,

3 – Lisans Tamamlama çalışmalarının, yurtiçi ve yurtdışı üniversiteler ile “ UZAKTAN EĞİTİM, ÖRGÜN ÖĞRENİM, İKİNCİ ÖĞRENİM, AÇIK ÖĞRETİM, VS..” metotlarında devam ettirilmesine,

4 – Tüm illerde öncelikle “TEMSİLCİLİK” akabinde de “ŞUBE KURULUŞU” çalışmalarının hızlandırılarak, birlik ve beraberliğimizin yurt sathına yayılmasına,

5 -  Teknikerlerin istihdamlarına yönelik “ÇALIŞMALARIN HER DÜZEYDE” yürütülmesine,

6 – Teknikerlerin özlük haklarına yönelik “İDARİ, MALİ VE SOSYAL ÇALIŞMALAR”ın devam ettirilmesine,

7 – Sertifikasyona dayalı “MESLEKİ KURSLAR”ın üniversiteler ile işbirliği içerisinde yürütülmesine,

8 –  Birincisi 2010 yılında Ankara’da, ikincisi ise Çanakkale’de gerçekleştirilen “BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI”nın temsilcilerinde katılacağı genişletilmiş haliyle yılda iki kez yapılmasına,

9 – Bilgi kirliliğinin ve kavram kargaşasının önüne geçmek, kamuoyunu sağlıklı bilgilendirmek için “LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMALARI” nın internet site adreslerimizden eşgüdümlü olarak yayınlanmasına,

Kararları alınmıştır.

Yayını izlemek için;

http://www.dailymotion.com/video/xn30cu_tekniker-birliyi-baykanlar-kurulu-toplantysy_news#rel-page-3

Aynı gün, Başkanlar Kurulu Toplantısını müteakiben,

20.00 / 21.00 Saatleri arasında TON TV’den gelen davet üzerine canlı yayında “BAKIŞ AÇISI” programında Moderatör Vedat Sezer’e mülakat verilmiştir.

Yayını izlemek için;

http://www.dailymotion.com/video/xn2fpc_teknikerler-birliyi-baykany-ton-tv-de_news

http://www.dailymotion.com/video/xn2hd3_teknikerler-baykany-ton-tv-de-2_news#rel-page-1

3. GÜN

17 Aralık 2011 Cumartesi günü;

13.00 / 15.00 Saatleri arasında, Çanakkale ve civar illerden gelen tekniker meslektaşlarımızın ilgi gösterdiği “BİLGİLENDİRME VE BASIN TOPLANTISI” yapılmıştır. Genel Başkan Sn. Kılıç Saat 13.00 / 14.00 arası bilgi verdikten sonra BEYKENT Üniversitesi ve DARDANEL Medya grubunun “MESLEK SEÇİMİ GELECEĞİN MESLEKLERİ VE DOĞRU TERCİH” Paneline katılmış ve plaket almıştır.

İzlemek için;

http://www.dailymotion.com/video/xn5vsw_teknikerler-birliyi-genel-baykany-ertan-kylyc-yn-meslek-secimi-hakkynda-konuymasy_news

 

  
 “TEKNİKER HAKLARINA SALDIRI VE YOK SAYMAYA KARŞI KOYMA BASIN AÇIKLAMASI”
  
 30 NİSAN 2011 CUMARTESİ GÜNÜ ABDİ İPEKÇİ PARKI SIHHİYE ANKARA ADRESİNDE TÜRKİYE'NİN DÖRTBİR YANINDAN GELEN MESLEKTAŞLARIMIZLA EYLEM YAPIP, PANKART AÇARAK HAKLI TALEPLERİMİZİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK. İYİ BİR GELECEK VE SAYGIN BİR YAŞAM İÇİN 1.700.000 MEZUN TEKNİKER ADINA EYLEMLERİMİZİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİNİ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARINA VE KAMUOYUNA DUYURDUK.
  
 SIHHIYE AÇIK HAVA BASIN AÇIKLAMASI
  
  
  
TEKNİKERLER BİRLİĞİ TÜRKİYE TOPLANTISI YOĞUN BİR KATILIMLA DENİZLİ-PAMUKKALEDE GERÇEKLEŞMİŞTİR.

(16-17 NİSAN 2011  PAMUKKALE / DENİZLİ )

3 Otobüs ve 10 özel araçla toplantımıza iştirak eden meslektaşlarımızın desteği bizlere güç verdi.

 PAMUKKALE TÜRKİYE TOPLANTISI

  
  
  
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ PANELİ BÜYÜK BİR KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, iş kazalarının büyük bölümünün, ağırlıklı olarak yetkin olmayan eleman istihdamı, uygun olmayan malzeme kullanımı, çevre faktörü, bilgi ve dikkat eksikliği sonucunda gerçekleştiğini söyledi.
 

Teknikerler Birliği tarafından iskele ve merdiven üretimi konusunda faaliyet gösteren Alman LAYHER firmasının desteğiyle, 24 Mart 2011 günü Ankara’da Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda ''İnşaat Sektörü ve Yüksek yapılarda,İş Sağlığı ve Güvenliği'' paneli düzenlendi.

Panalist olarak Teknikerler Birliği Genel Merkezinden Ertan KILIÇ ve Enver ERDOĞDU,Layher İskele Sistemleri firmasından Dr.Helmut KRELLER,T.C.Çalışma Bakanlığından Baş İş Müfettişi Tevfik PAÇACI,ODTÜ den Doç.Dr.Murat GÜNDÜZ,Ahi Evran Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Latif Onur UĞUR,Fırat Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Cevdet Emin EKİNCİ katılmıştır.

Panelde, ''Sektörel Stratejik eleman İstihdamı'', ''İnşaat İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği'', ''Ulusal ve Uluslararası İnşaat Sözleşmelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Konularında Sorumluluk Dağılımları'', ''İş Sağılı ve Güvenliği Açısından Tükenmişlik Sendrromu'' ve ''Hukuki Mevzuat çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği'' başlıklı üç ayrı oturum yapıldı.

          

 
 
  
  
23 Şubat 2011 tarihinde T.C. Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir, Genel Merkez Yöneticilerimiz tarafından ziyaret edildi. Çok samimi bir atmosferde gerçekleşen, ziyaretin ana teması, teknikerlerin istihdamı, iş güvenliği ve sağlığı üzerine olmakla birlikte, çalışma hayatında tekniker meslektaşlarımızın görev-yetki-sorumluluklarının önüne çekilen engellerin kaldırılmasına yönelik talepler dile getirildi. T.B.M.M’de kabul edilen torba yasa ile birlikte teknikerlere verilecek teşvikler konusu da ele alındı. Tekniker Odaları Birliği’nin kurulması üzerine görüş alışverişi ile birlikte mesleki oda kurma gerekliliğinin zorunluluk haline geldiği önemle vurgulandı.

  

LİSANS TAMAMLAMA KOMİSYONUMUZ Y.Ö.K. YÜRÜTME KURULU ÜYESİ PROF. DR. ATİLLA ERİŞ’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Genel Başkanımız Ertan Kılıç’ın başkanlığında, Lisans Tamamlama Komisyonumuzun Y.Ö.K. Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş’i makamında ziyaretinde, özellikle “Ön Lisans” mezunlarının lisans tamamlama talebinin yanı sıra, M.Y.O’larının konumu ve mezun teknikerlerin çalışma hayatına ilişkin sıkıntıları dile getirildi.

Lizbon Protokolü ve Dublin Kriterleri çerçevesinde, Ülkemizin attığı imza gereği, “YAŞAM BOYU ÖĞRENİM” koşulu olarak yakın bir süreçte, ön lisans mezunlarına, lisans tamamlama kapılarının açılacağı bilgisi edinildi.

Komisyonumuz tarafından, Y.Ö.K. Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş’e “Teknikerler Birliği Lisans Tamamlama Talep Dosyası” takdim edildi.

Genel Başkan Ertan Kılıç tarafından;

“Küreselleşmenin her alanda etkili olduğu, bireyler, kurumlar ve uluslar için fırsatların ve risklerin arttığı bu zaman diliminde elimizi çabuk tutarak, kendimize bir iyilik yapmamız gerekiyor. Bu iyiliğin adı da lisans tamamlama eğitimin önündeki engellerin kaldırılmasıdır.” Temennisinin ardından,

“Özellikle çalışma hayatında, ihtisas alanına uygun pozisyonda uzun yıllardır görev yapan teknikerler lisans tamamlama beklentisi içerisindedir. Lisans tamamlama eğitimine izin verilmeli,

a)     Örgün,

b)     İkinci öğretim,

c)      Açık Öğretim,

d)     Uzaktan Eğitim,

e)     Extern Eğitim

 Metotlarının tamamına açık tutulmalıdır.” Talebi dile getirilmiştir.

Y.Ö.K. Yöneticilerine ziyaretlerimiz devam edecektir. Siz Sn. meslektaşlarımızın Teknikerler Birliği’ne üye olarak vereceği destekler, sorunlarımızın çözümünü de birlikte getirecektir.

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ KONUSUNDA

TEKNİKERLER BİRLİĞİNİN  HAKLI MÜCADELESİ SES GETİRDİ 

Şantiye şefliğinde uygulanan ve teknikerler için 3b ye kadar olan yapı sınıfları ile sınırlandırılan yönetmelik, çalışmalarımız sonucu değiştirilmiştir.Ayrım yapılmaksızın birinci, ikinci, üçüncü sınıf yapıların tamamında, 1500 m² ye kadar olan yapılarda tekniker meslektaşlarımıza meslek alanlarına uygun olarak şantiye şefliği yapma hakkı sağlanmıştır.

 İstanbul Şubesi Genel Kurulu (BahçeşehirÜniversitesi/ METGEM) 

 İSTANBUL ŞUBESİ GENEL KURULU - METGEM

Genel Merkez Yöneticilerimiz 23.01.2011 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi METGEM Başkanı ve M.Y.O. Müdürü Azize Gökmen, Başkan Yardımcısı ve MYO Müd. Yrd. Tuğba Arslanoğlu Karakaya’yı makamında ziyaret etti, ziyarette BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MESLEKYÜKSEKOKULU&METGEM&TEKNİKERLER BİRLİĞİ  ile olası işbirlikleri görüşülmüştür.

Görüşmede;

METGEM’in Ankara’da temsili,

Teknikerler Birliği'nin METGEM'de büro açması,

Lisans tamamlama,

Mesleki kursların açılması,

Endüstri ve Sanayi işbirliği çerçevesinde istihdam konuları ağırlıklı olarak ele alınmıştır.

Görüşme başlıkları çerçevesinde protokol yapmak üzere yazılı çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışma meslektaşlarımız ve ülkemiz adına son derece kazançlı bir sonucu getirecektir.

Teknikerler Birliği'ne üstün hizmet liyakatı bulunan meslektaşımız, özel sektörde üst düzey yönetici ve başarılı bir işadamı olan Sn. Turhan Karakaya'ya bizleri METGEM ile biraya getirmesinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiyor,  faaliyetlerimizin artarak devam edeceğini taahhüt ediyoruz.

METGEM'i Türkiye'ye kazandıran, başta Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sn. Enver Yücel'e, Mütevelli heyet üyelerine, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sn. Deniz Ülke Arıboğan'a mesleki ve teknik eğitim camiası adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca; Teknikerler Birliği’ni en güzel biçimde konuk eden, METGEM'in kapılarını teknikerlere açan, Bahçeşehir Üniversitesi METGEM Başkanı ve M.Y.O. Müdürü Sn. Azize Gökmen, Başkan Yardımcısı ve M.Y.O. Müd. Yrd. Sn. Tuğba Arslanoğlu Karakaya’ya ve METGEM personeline teşekkür ediyoruz.

BURSA TEKNİKERLER BİRLİĞİ'Nİ BAĞRINA BASTI

 MARMARA BÖLGE TOPLANTISI - BURSA 

22 Ocak 2011 Cumartesi günü Bursa’da gerçekleştirilen, Marmara Bölge toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya Bursa’dan katılımın yanı sıra, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik ve Kütahya illerini temsilen Şube Yönetimi ve temsilcilerimizde katıldı.

Marmara Bölge Toplantısında;

Teknikerler Birliği Bursa İl Temsilcisi Bayram Uzunoğlu Teknikerler Birliği'ni Bursa'da görmekten memnuniyet duyduğunu, Sakarya Şube Kurucu Başkanı Ebru Yılmaz Kağba, üç ay önce üye olduğunu bu gün Sakarya’da Şube kurmak için çalışmalarını tamamladığını, Tekirdağ İl Temsilcisi Mustafa Öklük, Tekirdağ’da gerçekleştirdiği temsilcilik faaliyetlerini, Kocaeli İl Temsilcisi Mehmet Çoruh, Koceli Üniversitesinde yaptığı çalışmalarının özetini, dile getirdikten sonra konuşmaların ana temasında, Türkiye’nin tüm illerinde şube kurmak ve mücadelemizi daha belirgin hale getirmek üzerinde durularak, teknikerlerin sorunlarına çözüm üreten Teknikerler Birliği varken adeta mantar hızıyla Tekniker Derneği kuranların teknikerlerin sorunlarına çözüm yerine yeni bir sorunu eklediğini ifade ederek, Teknikerler Birliği Genel Merkezi’ne tam destek sözünü dile getirdiler. 

Çanakkale Şube Başkanı Erol Kayalı;

Çanakkale’de 2000 yılında kurulan Şubenin dimdik ayakta durduğunu, güzel faaliyetler yürüttüklerini, Şube Yönetimindeki arkadaşlarının özveri ile teknikerler için mücadele yürüttüğünü, Şube kuruluşunu her ildeki meslektaşlarımızın sağlaması gerektiğini ve Genel Merkeze tam desteklerinin devam edeceğini ifade etti 

Toplantının önemli kararlarından bir tanesi de, Sakarya, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli ve Kütahya illerinde Şube kurulmasına yönelik verilen mesajlardı. 

Genel Başkan Yardımcısı Şevket Gölük Serbest çalışan teknikerlere yönelik açıklamalarda bulundu, Genel Başkan Yardımcısı Enver Erdoğdu ise tekniker kimliğine sahip çıkılması gerektiğini, ifade etti. 

Kürsüye çıkan Genel Başkan Ertan Kılıç

“Marmara Bölge Toplantısına salon tahsisinde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Dündar’a, Ördekli Kültür Merkezi Yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. 

Endüstri ve Sanayi bölgesi olan Türkiye’nin 4. büyük kenti Bursa’da Tekniker bayrağını dalgalandırmak için mücadelede katkısı bulunan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyor, sağladıkları destek için teşekkür ediyorum. Bursa Türkiye haricinde Dünya ülkeleri tarafından da bilinen gelişmiş büyük bir kenttir. Bu kentte tahmini olarak yüzbinin üzerinde tekniker vardır. Bu ilimizde 2011 yılında Şube görmeyi arzu ediyorum. 

Teknikerlik eğitiminin ülkemizde 1943-1944 eğitim-öğretim döneminde başladığını, düzenli teknikerlik eğitimine ise 1953-1954 yılından itibaren geçildiğini, bu tarihten itibaren teknikerlere her kesim tarafından üvey evlat muamelesinin uygulandığını, teknikerlerin işsiz-aşsız bırakıldığını, Lisans tamamlama taleplerine ve görev-yetki-sorumluluklarına kayıtsız kalındığı, meslek odasının kuruluşuna kulak tıkandığını ancak Teknikerler Birliği’nin kurulması ve faaliyetleri ile birlikte tüm bu sorunların bir bir çözülmeye başlandığını vurguladıktan sonra, mücadelenin hız kazanması için sorunlarımızın meydanlarda yasal çerçeveler içerisinde dile getirileceğini vurguladı. 

Genel Başkan Ertan Kılıç Teknikerlerin her yerde ve her zeminde dik duruşunu göstermesi gerektiğini, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü engelin kolaylıkla aşabileceğini, Teknikerler Birliği’nin aidat ve bağışlarla faaliyetlerini sürdürdüğünü, meslektaşlarımızın üyelik aidatlarını ödemelerini ve bağışlarla teknikerlik faaliyetlere destek olunması gerektiğini dile getirdi.   

“Teknikerler Birliği Türkiye’deki tüm branşlardan mezun meslektaşlarımıza yönelik en büyük tekniker kuruluşudur, mesleki kuruluşumuza her gün yeni üyeler kaydolmaktadır, temsilcilik ve şube kurulması için de müracaatların yoğunlaştığını görmek, Teknikerler Birliği’nin faaliyetlerine güvenin göstergesidir” dedi. 

Kamuda, özel sektörde ve serbest olarak çalışan meslektaşlarımızın sorunlarına yönelik çalışmalardan bahsin yanı sıra M.Y.O’da okuyan öğrenci kardeşlerimizin geleceklerinin iyi olması için mücadelenin etkin biçimde sürdürüldüğünü ifade etti. 

“Teknikerler Birliği, teknikerlere haksızlık yapan haklarını yok etmeye çalışanlara karşı aktif mücadele yürütürken, teknikerler için en büyük sorunun, teknikerlerin sorunlarını bilmeyen, Teknikerler Birliği’nin faaliyetlerini kopyacı zihniyetle taklitle faaliyet yürütmeye çalışan, sorun çözme kültürü olgunlaşmamış, bilgisi olmadan fikir yürüten, adı olan ancak faaliyeti kendinden müteşekkil tekniker kuruluşlarıdır. Bu kuruluşlara sesleniyorum, Teknikerlere ayak bağı olmaktan derhal vaz geçin, aklın yolu birdir, dernekçilik oynamanın zamanı değildir. Teknikerler çok büyük sıkıntı içerisindedir, derneklerinizi fesih edin, teknikerler için çalışmak istiyorsanız en kısa zamanda, Teknikerler Birliği’nde görev üstleniniz.” Dedi.  

Lisans tamamlama konusunda Y.Ö.K. ile yürütülen çalışmaların kısa zamanda meyvelerini vermeye başlayacağını, bu çalışmalardan istifade etmek isteyen meslektaşlarımızın LİSANS TAMAMLAMA KOMİSYONU’na mutlaka üye olarak destek vermelerini istedi. 

Genel Başkan Kılıç; 

"Bu gün gerçekleştirdiğimiz Marmara bölge toplantısı, üyelerimize ve dostlarımıza güven, haklarımıza el uzatanlara ve bizi taklide yeltenenlere korku verecektir." 

Meslek odası kuruluşumuza T.C. Hükümetinin mutlaka el atması gerektiğini, T.M.M.O.B’un tekniker haklarına saygı göstermesi gerektiğini, Esnaf ve Teknisyen Odalarının Teknikerleri sindirmeye kalkmamasını önemle vurguladıktan sonra; 

"Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; 

Teknikerlerin haklarına saldıran, kim olursa olsun, misliyle cevap bulacaktır.” Sözleri ile konuşmasını tamamladı.

DEVLET BAKANIMIZI ZİYARET ETTİK  

  

9 Aralık 2010 Perşembe günü Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Faruk Nafiz Özak Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç, Trabzon Şube Başkanımız Sn. F.Ahmet Öztürk ve tekniker meslektaşımız Sn.Eyüp Korkmaz tarafından ziyaret edilmiştir. Ziyarette Devlet Bakanı Sn. Faruk Nafiz Özak 'ın, meslektaşlarımızın sorunlarını sahiplenmesi ve Teknikerlerin meslek odası kurmalarına tam destek sözü vermesi bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Devlet Bakanı Sn. Faruk Nafiz Özak’a Teknikerler Birliği Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.

BAYINDIRLIK BAKANIMIZI ZİYARET ETTİK  

 

9 Aralık 2010 Perşembe günü Bayındırlık Bakanı Sn. Mustafa Demir Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç, Trabzon Şube Başkanımız Sn. F.Ahmet Öztürk ve tekniker meslektaşımız Sn.Eyüp Korkmaz tarafından ziyaret edilmiştir. Ziyarette Bayındırlık Eski Bakanı Sn. Faruk Nafiz Özak'ın döneminde verilen dosyanın akibeti hakkında Bakan Sn. Mustafa Demir'le görüşme yapılmıştır. Görüşmede dosya içeriğinde olan Tekniker Odaları Birliği kuruluşu konusunda talep dile getirildiğinde, Bayındırlık Bakanı Sn. Mustafa Demir, Teknikerlerin Mesleki Odalarının kurulmasına karşı olduğunu ve bu odanın kurulamayacağını dile getirmiştir. Bayındırlık Bakanımızın T.B.M.M. Bayındırlık Komisyonu Başkanı olduğu dönemden beri teknikerlere ait görüşlerinde olumlu bir değişme olmadığını görmek üzüntümüzü bir kat daha artırmıştır, konu Sn. Başbakanımıza yazılı olarak iletilecektir.

Değerli Meslektaşlarımız "TEKNİKER ODALARI BİRLİĞİ"nin kurulması teknikerlerin hakkıdır, endişeniz olmasın bu hakkı teknikerler mutlaka alacaktır. Sayıları 1.700.000.'e ulaşan ve angaryaya mahkum edilen teknikerler mesleklerini icra etmek için hiçbir idarecinin, yöneticinin ya da kuruluşun engeline kurban edilemez. Teknikerlerin mesleklerini icralarına set çekilerek aç ve sefalet içerisinde bırakılması hangi ifadeyle izah edilebilir?  

LİSANS TAMAMLAMA 

Genel Başkanımız Ertan Kılıç KANAL A Televizyonunda Teknikerlerin Mühendislik Fakültelerinde Lisans tamamlamaları (2+2) konusunda 16.12.2010 Perşembe günü 23.45'de "SON 24 SAAT" programında demeç vermiştir.

 

TEKNİKERLER BİRLİĞİ HUKUKİ TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 HUKUKİ TOPLANTILARIMIZ

 

TEKNİKERLER BİRLİĞİ YÖNETİCİLERİ Y.Ö.K YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ 

10 Aralık 2010 Cuma günü Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç, Trabzon Şube Başkanımız Sn. F. Ahmet Öztürk, ve Ankara, Sivas, Samsun ve Batman illerinden gelen kalabalık Tekniker heyeti eşliğinde Y.Ö.K. Başkanı Sn. Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve Y.Ö.K. Yürütme Kurulu Üyesi Sn. Prof. Dr. Durmuş Günay ziyaret edildi. Ziyarette başlıca iki konu ele alındı. Bunlardan;

Birincisi: Azerbaycan’da Lisans tamamlama eğitimine katılan meslektaşlarımızın diplomalarının denklik durumu,

İkincisi de: Meslek Yüksek Okulu mezunlarının koşulsuz olarak 2+2 yöntemi ile alanında (branşında) Lisans tamamlama programlarına alınmaları idi.

Her iki konuda da çok olumlu görüşmeler yapıldı. Y.Ö.K. Başkanı Sn. Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve Y.Ö.K. Yürütme Kurulu Üyesi Sn. Prof. Dr. Durmuş Günay'a misafirperverlikleri ve taleplerimize olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. İlerleyen zaman diliminde çalışmalarımızın sonucu meslektaşlarımıza olumlu biçimde yansıyacaktır. Teknikerler Birliği Yönetimi olarak meslektaşlarımızın bizlere sağladığı güvene ve desteğe teşekkür ederiz.

 

Trabzon Şube Başkanımız Sn. F. Ahmet Öztürk Genel Merkezimizi ziyaret etti.

DEVLET BAKANIMIZI ZİYARET ETTİK   

Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç, Kırşehir Milletvekili Sn. Mikail Arslan ile T.B.M.M'de Devlet Bakanımız Sn. Zafer Çağlayan'ı ziyaret ederek "Tekniker Odaları Birliği" kuruluş yasa tasarısı hakkında görüşmede bulunmuşlardır. Sn. Bakanlar ve Grup Başkanvekilleri ile görüşmelerimiz devam edecektir.

  

Tekniker Meslektaşlarımıza Tarihi Bir Çağrıda Bulunmak İstiyoruz,

Meslek Odamızı kurmak için, 20 yıl boyunca bir çok Tekniker dernekleri faaliyetler gerçekleştirdi, ancak bu günkü kadar meslek odamızı kurmaya yakın olamadık, Şubelerimizin, temsilcilerimizin, meslektaşlarımızın bizlere sağladığı güvene teşekkür ederiz.

Ortak başarımızı zaferle taçlandırmak üzere, Şubemizi kurunuz, görev alınız, mücadelenizin kararlılığını gösteriniz. Yarın geç kalabilirsiniz.

 

TPAO'DA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR  

  

28.09.2010 günü, T.P.A.O’da farklı unvanlarda görev yapan meslektaşlarımızın Tekniker unvan mücadelesi için, PETROL-İŞ Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen,  Baştemsilci Sn. Oktay Çetinkaya, Baştemsilci Sn. Mehmet Erdem, Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, Teknikerler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Sn. Enver Erdoğdu ile T.P.A.O. Genel Müdür Yardımcısı Sn Murat Altıparmak’ı makamında ziyaret ettik.

T.P.A.O.’da samimi ve sıcak bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen toplantıda;

Petrol İş Şubesi Başkanı Sn. Mustafa Özgen PETROL-İŞ Sendikası olarak Tekniker unvanının verilmesinin sendikaları açısından bir problem teşkil etmeyeceğini bilakis, Sendikalarının da Tekniker unvanı verilmesine taraf olduklarını beyan etti.

Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç’ta Yasalar ve AB müktesebatının Tekniker unvanını uygulama konusunda açık olduğunu, Tekniker unvanının T.P.A.O.’da kullanılmasının, bir hakkın sahibine teslimatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve bu mücadelenin sonuçlanıncaya değin artarak devam edeceğini vurguladı.

T.P.A.O. Genel Müdür Yrd. Sn. Murat Altıparmak ise; konuyu Kurum Yöneticileri ile değerlendireceklerini, sonucun Teknikerler lehine olması temennisi ile yardımcı olacağını beyan etti.

Petrol İş Şubesi Başkanı Sn. Mustafa Özgen ve Baştemsilci arkadaşlarımıza, T.P.A.O. Genel Müdür Yrd. Sn. Murat Altıparmak’a Teknikerlere yardımcı olmalarından dolayı Teknikerler Birliği camiası olarak teşekkür ediyoruz. 

TÜRKİYE PETROLLERİ’NDE

GÖREV YAPAN MESLEKTAŞLARIMIZ

TEKNİKER UNVANINI KULLANABİLME

 MÜCEDELESİ VERİYOR. 

Türkiye Petrollerinde görev yapan meslektaşlarımız, mesleki unvanlarını kullanamadıklarını ve buna bağlı olarak da ekonomik haklarında kayıp yaşadıklarını belirten haklı taleplerini Teknikerler Birliği’ne iletmiştir. 

Teknikerler Birliği Yöneticileri de, bu tür haksız uygulamalara kayıtsız kalınamayacağını belirterek sorunun çözümü yönünde; 

İlk adım olarak 30.06.2010 tarihinde  “Petrol – İş Sendikası” Ankara Şube Yönetimini Sendika Genel Merkezinde ziyaret etti. Ziyarete ev sahipliğini Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen Başkanlığında Baştemsilci Oktay Çetinkaya, Sendika Avukatı Sn. Hülya Sarsam ve Türkiye Petrollerinde görev yapan çok sayıdaki meslektaşımız katıldı. Genel Merkezimiz adına da toplantıya Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç ve Genel Başkan Yardımcımız Sn. Enver Erdoğdu katıldı. 

Toplantı da; Sendika Başkanı Sn. Mustafa Özgen yaptığı konuşmada;

-“….Bende sizler gibi bir Teknikerim. Teknikerler uzun yıllardır mesleki sorunlar yaşamaktadır, yaşanılan bu sıkıntılardan kurtulmanın en sağlıklı yolu Türkiye Tekniker Odaları Birliği’nin kurulması olacaktır, bu hususta yapılacak mücadeleye maddi manevi desteklerde bulunmaya söz veriyorum. Petrol İş çalışma hayatında işçiler lehine güzel çalışmalara imza atmıştır. Sizlerde takdir edersiniz ki bizler çalışma hayatı içerisinde sendikal mücadele vermekteyiz. Sendikaların yasal mücadele koşulları belli, bu konuda siz Teknikerlerin mesleki kuruluşlarının da sorunlarınızın çözümü konusunda devreye girmesi gerekli. Özellikle mesleki alanda faaliyet yürüten Teknikerler Birliği’ni kutluyorum. Türkiye Petrollerinde sıkıntılarını dile getiren Tekniker meslektaşlarımızın mücadelesinde de, Yasalardan doğan bir hak olması durumunda Teknikerlere unvan verilmesi de dahil olmak üzere özlük hakları konusunda da destek sözü veriyorum. Sendikamız diğer üyelerimize olduğu gibi, Tekniker üyelerimize de sahip çıkacaktır. Teknikerler Birliği Genel Başkanı Sn. Ertan Kılıç ve Genel Başkan Yrd. Enver Erdoğdu’ya sendikamızı ziyaretlerinden dolayı memnun kaldığımı ve bundan böyle mesleki ve çalışma hayatına yönelik projelerde memnuniyetle, birlikte çalışma yürütmeyi de teklif ediyorum” dedi. 

Baştemsilci  Sn. Oktay Çetinkaya’nında Tekniker olması günün sürprizlerindendi. Sn. Çetinkaya;

“Petrol İş Sendikası güzel mücadeleler yürütmektedir, bu mücadeledeTeknikerlerin de olumlu paylarının bulunduğunu biliyorum, sorunların çözümü yönünde, Baştemsilci olarak katkıda bulunmaya hazırım. Teknikerlerde birliklerini en kısa zamanda tesis etmelidir. Yasal haklarla güçlenerek sorunların çözümüne katkıda bulunulmalıdır” dedi. 

 Toplantıya katılan, Sn. Avukat Hülya Sarsam; 

“ Teknikerlerin yaşamış olduğu hukuki sıkıntılar, Teknikerlere ait meslek kanunu olmamasından kaynaklanan bir durumdur” şeklinde görüş beyan etti.  

Genel Başkan Yardımcımız Sn. Enver Erdoğdu; 

“ Örgütlülük bilincini yakalayan meslekler kısmi sorunlar yaşar, örgütsüz mesleklerde en temel haklarını da kullanamaz, sorunlarına karşı çaresiz kalırlar. Tekniker meslektaşlarım çalışma hayatındaki sendikal örgütlenme bilincini, mesleki örgütlenmelerinde de yerine getirmek durumundadır. Aksi takdirde sızlanmalar fayda vermeyecektir. Sn. Sendika Başkanımıza, Teknikerlere vereceği destekler konusunda teşekkür ediyor, meslektaşlarımızın mücadelelerinde yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum.” dedi. 

Genel Başkanımız Ertan Kılıç’ta,  

“Ülkemizde, önemli derecede eksikliği hissedilen, teknik elemanların unvan,

görev-yetki-sorumluluklarına ilişkin açığı kapatmak üzere Yasa koyucular tarafından 1992 yılında 3795 sayılı Kanun yürürlüğe konulmuştur. Kanun sarihtir, ünvanların verilmesini emretmektedir. Ünvanların kullanımına set çekmek kimsenin haddine değildir. Kaldı ki; AB müktesebatı çerçevesinde mesleklerin denkliği, dolaşımı konularında bir çok resmi evraka imza atılmıştır. Meslek odamızın bulunmaması demek, sorunlarımızın devam edeceği anlamını taşımamalıdır. Bir çok yasa ve yönetmeliklerde Teknikerlere yeterli olmasa da haklar tanınmıştır. Türkiye Petrolleri A.Ş’de meslektaşlarımızın Tekniker unvan kullanımının yasaklanması esasen ve usulen yanlıştır bu yanlışlığın sürdürülmesi durumunda sorunun altında kasıt aranacağının bilinmesi gerekir.  

Teknikerlerin meslek odası kuruluncaya değin Anayasa’dan ve yasalardan doğan temel hak ve özgürlükler Teknikerler için de işletilmelidir. Meslek Yüksek Okullarının kuruluş realitesine uygun tarzda, mezunların çalışma hayatına yansıtılması zorunludur.  

İktidarıyla muhalefetiyle, Teknikerlere uygulanan zulmün ortadan kaldırılması gerekir. Aksi takdirde Teknikerler SAKINCALI muamelesi görmeye devam edecektir.  

İlk adım olarak Petrol İş Sendikasını ziyaret ettik, ikinci adım olarak Türkiye Petrolleri A.Ş. Yöneticilerini ziyaret edeceğiz. Sanıyorum meslektaşlarımızın unvanlarını kullanabilme talebi yerine getirilmiş olacaktır. Aksi takdirde konu İdari, hukuki, ve sosyal alanlarda yasal yönden dozu artırılarak gündeme getirilecektir. Unvan ve özlük hakları sorunu tüm tarafların rızasıyla çözümlenmelidir. Konsensüsde fayda vardır.  

Teknikerler Birliği olarak Tekniker meslektaşlarımızın onurlu mücadelesini en iyi biçimde sürdürmeye devam edeceğiz, Mücadelemiz bir meslektaşımız için de, bin meslektaşımız için de aynı kararlılıkta sürdürülecektir. Meslektaşlarımızdan beklentimiz ise Teknikerler Birliğine üye olmalı ve görev almalıdırlar. 

Konukseverliği için Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen bata olmak üzere, Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Yönetimine, Baştemsilci Sn. Oktay Çetinkaya’ya,  Sn. Avukat Hülya Sarsam’a ve siz değerli Tekniker meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” Şeklinde sözlerini noktaladı.

ANTALYA YAPEX FUARDA STANT AÇTIK, PANEL DÜZENLEDİK

YAPEX FUAR ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA;

Teknikerler Birliği, Yapı Sektöründe M.Y.O. Öncesi ve Sonrası Teknikerler konulu panelde, Genel Başkanımız Sn.Ertan Kılıç,     Ahi Evran Üniversitesi Kaman MYO Müdür Yrd. Sn.Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur,  Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Öğretim Görevlisi Sn.Harun Diler, SGK Antalya Muratpaşa Merkez Müdürü Sn. Adem Bahadır Ulu panelist olarak konuyu, sorunlar ve çözümleri tartışarak ele aldı. 

Paneli izleyenler arasında TMMOB Antalya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Sn. Cem Oğuz ve Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. Müdür Yrd. Sn. Güler Çiğdem'de vardı.

Panelistlerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz...

28 - 31 EKİM TARİHLERİ ARASINDA,

AKDENİZ TANITIM GRUBU'NA, SN. GÜNAY ERDEM'E, AYRICA ANTALYA İL TEMSİLCİMİZ SN. GÜRSEL GÜLER'E, STANDIMIZIN ORGANİZASYONUNU SAĞLAYAN MESLEKTAŞIMIZ SN. VEYSEL YILDIZ VE EKİP ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

ANTALYA'DA DÜZENLENEN, YAPEX YAPI FUARINDA TEKNİKERLER BİRLİĞİ STANDINI ZİYARET EDEN MESLEKTAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR, FAALİYETLERİMİZDE YER ALMALARINI BEKLİYORUZ...

 

BU BAŞARI SİZ TEKNİKERLERİNDİR!

21 EKİM 2010 PERŞEMBE GÜNÜ

GENEL MERKEZ HEYETİMİZ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN  

"ULUSAL ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU"NDAYDI.

 

Genel Başkanımız Ertan Kılıç

Ulusal MYO Öğrenci Sempozyumu Onur Kuruluna seçildi.

Genel Başkanımız Ertan Kılıç Sempozyumun açılışına müteakiben düzenlenen Panelde, Panelist olarak yer aldı. MYO-Sanayici-Teknikerler Birliği organizasyonunun en güzel örneği sergilendi.

Genel Başkanımız Ertan Kılıç, Panel Sonucunda Düzce Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’nun elinden plaket aldı.

 

"Ulusal Meslek Yüksek Okulları Öğrenci Sempozyumu” na ev sahipliği yapan;

Düzce Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’na,

Sempozyum Başkanı Kaynaşlı MYO Müdürü Sn. Yrd. Doç. Dr. Ayhan ŞAMANDAR’a,

Panel Moderatörü Sn. Doç. Dr. Serkan SUBAŞI’ya,

Sn. Yrd. Doç. Dr. Hüsnü GERENGİ’ye,

Sempozyum Komitesine, Düzce Üniversitesi temsilcilerine ve çalışanlarına,

Bu güne kadar Teknikerler Birliğinin faaliyetlerinde bize yol gösteren, çalışmalarımıza bilimsel tat katan, hoşgörü ve iyilik timsali Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Sn. Yrd. Doç. Dr. Latif Onur UĞUR hocamıza,

Ülkemizin muhtelif noktalarından Sempozyuma gelme nezaketi gösteren çok değerli katılımcılara,

Bizlere kazançları ile yatırım yapan, bilimsel ve teknolojik çalışmalara destek olan, alan değil veren el olan, ekmek kapımız; Sanayicilerimize,

MYO'da okuyan Öğrenci kardeşlerimize,

teşekkür ediyor, saygı ile anıyoruz.

 

Özellikle Teknikerler Birliği Kurumu adına, Genel Başkanımız Ertan Kılıç'ı Sempozyum Onur Kurulu üyeliği taçlandırmak, Teknikerlere karşı yapılan haksızlıklara verilen en güzel cevaptır diye düşünüyor, bu ulvi kurula dahil etmede emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyoruz.

                                                           Teknikerler Birliği Genel Merkezi

 

  

7 - 10 EKİM 2010 TARİHİNDE

YEM FUARCILIĞIN ORGANİZE ETTİĞİ 

2010 ANKARA YAPI  FUARINDA BİRLİĞİMİZİN STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

    

Genel Başkan Yrd. Sn. Enver Erdoğdu.

 

İhtisas komisyonlarımızdan inşaat komisyonumuzun çalışmaları neticesinde bu seneki yapı fuarına da katılım sağladık. Teknikerlerin sorunlarını kamuoyu ile paylaşmak, tekniker meslektaşlarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinlemek; teknikerler birliği’ni tüm ülkeye tanıtmak amacıyla katıldığımız Ankara yapı fuarına tekniker meslektaşlarımız başta olmak üzere tüm meslek gruplarından ve firmalardan büyük ilgi gördü.

     Standımıza gelerek bizleri ziyaret eden tüm katılımcılara ve bize bu fuarda tanıtım imkanı sağlayan yapı endüstri merkezine birliğimiz adına teşekkür ederiz.

 Standımıza Gelen Ziyaretçilerimizden bazıları : 

Sıra
No.

ADI  SOYADI

ÜNVANI

KURUMU VE FİRMASI

1

Ersin Temel

Tekniker

Artı5 Medya

2

A. Meral Çakır

Tekniker

Shift Medya

3

Murat Alişiroğlu

Tekniker

ASO

4

Alim Tatlıoğlu

Tekniker

Molümer

5

Erdiç Değirmencioğlu

Elk. Müh.

K.Ü Yapı İşleri Dai. Bşk.

6

H. Murat Aydoğdu

Tekniker

Persona Tr

7

Suzilay Hazar

Tekniker

Yetkin Müm.Dan.

8

Ömer Ülgen

Tekniker

Poly yap

9

İ. Ergin Yıldız

Tekniker

Ergin Yıldız Mak.

10

Ahmet Gümüş

Tekniker

TEDAŞ

11

Murat Çatal

Tekniker

Görkem İnşaat

12

Hüsnü Polat

Tekniker

Görkem İnşaat

13

Ümit Yüksel

Tekniker

Görkem İnşaat

14

Kadir Taflı

Tekniker

Görkem İnşaat

15

Mustafa Başçı

Tekniker

Himtaş

16

Alper Cankar

Tekniker

Çorum Belediyesi

17

Adem Özdemir

Tekniker

Yenimah. Bld.

18

Fikri Köse

Tekniker

Almanca Mütercimi

19

M. Akif Atakan

Tekniker

Serbest

20

Kadir Özdemir

Tekniker

İşsiz

21

Ferhat Şahin

Tekniker

Allianz Sigorta

22

Duran Öztemel

Tekniker

Sayıştay

23

Mikail Ünal

Tekniker

İşsiz

24

Ferhat Özel

Tekniker

İşsiz

25

İdris Armağan

Gazeteci

Ankara Haber

26

Hüseyin Demirhan

Y.Tekniker

Demirhan Mim.Müh..Müş.

27

Sadettin Kalaycı

Tekniker

Müteahit

28

Deniz Kılıç

Tekniker

Gürson Müh.

29

Metin Ayalp

Tekniker

TEiAŞ

30

Arif Tezcan

Tekniker

Hava kuvvetleri

31

Ergün Özel

Tekniker

TEiAŞ

32

Musa Demir

Tekniker

Soysal Mühendislik

33

Celal Dursun

Tekniker

Müteahit

34

Mesut Delice

Mühendis

Çeskon

35

Mehmet Çaylak

Tekniker

Turkav

36

Mehmet Açıkgöz

Tekniker

Uzman Elektrik

37

Vedat Yılmaz

Tekniker

Sivil Savunma Müdürlüğü

38

Oktay Armağan

Tekniker

MKB

39

Banu Altınöz

Tekniker

Pike İnşaat

40

Satılmış Sağlamcı

Tekniker

Afet İşleri

41

Fehmi Bulut

Tekniker

Bolu bay. İskn. Md.

42

A.Levent Şendilmen

Tekniker

Tuğlacılar

43

Koray Salman

Müzisyen

Kültür Bakanlığı

44

Mustafa Gürbüz

Mimar

Serbest

45

Sedar Coşkun

Tekniker

Portal Proje

46

Yüksel Ertuğrul

Pazarlamacı

Sürat Kargo

47

Abdurrahman Kılıç

Tekniker

Kılıç Yapı

48

Mustafa Ali Biçer

İç Mimar

Yücel Mobilya

49

Yavuz Acaryürek

İç Mimar

Yücel Mobilya

50

Oruç Kenan

Tekniker

İst. Ltd. Ştd.

51

Hakan Onuş

Tekniker

Serbest

52

Serkan Altun

Tekniker

Tusa Zemin Yap. Mrkt

53

Semra Gündoğmuş

Tekniker

TAİ.

54

Mehmet Ali Günel

Tekniker

Günel İnşaat

55

Gökan Kaplan

Tekniker

İşsiz

56

Hakan Akyüz

Tekniker

Ata Otomotiv AŞ.

57

Seçkin Sezer Baydar

Mimar

SGB Mimarlık

58

Barış Tarhan

İnş.Müh.

Agel  İnşaat

59

Hasan Kiriş

Mak.Müh.

Kiriş Mühendislik

60

Şebnem Tekkaya  

Tekniker

Prodet Mühendislik

61

Mustafa Şimşek

Tekniker

4D inşaat

62

Vedat Avcı

Tekniker

Hona Grup

63

Ahmet Suat Güler

Tekniker

Gayrimenkul Değerleme

64

Hakan Coşkun

Tekniker

Enpa Proje

65

Fevzi Beyaz

Tekniker

Emekli

66

Hurşit Ziya Baltacı

Tekniker

HZB İnşaat

67

Gümüş Ertaş

Tekniker

Emekli

68

İsa Topal

Tekniker

ODTÜ

69

Mehmet Yaşar

Tekniker

İlke Yalıtım

70

Yavuz Büyükgöz

Tekniker

Belde Bet. Aş.

71

Ruşen Can Solmaz

Tekniker

Solmaz Hırdavat

72

Serap Dedeoğlu

Tekniker

İMO

73

Zafer Çirasun

Tekniker

Şahin Yapı

74

Muhammet Bozan

Tekniker

Kastamonu Ünv.

75

Ramazan Pişkin

Tekniker

Dante Teknik

76

Hüseyin Özdel

Tekniker

Serbest

77

Hüseyin Küpeli

Tekniker

Emekli

78

Yusuf Kıvrak

Y.Tekniker

Emekli

79

Haydar İşcihanoğlu

Tekniker

Aktaş Plastik

80

Naim Seyhan

Tekniker

Esen Yapı

81

Ali Helvacı

Dr.Müh.

Emekli

82

Ali Güven Güçdemir

İnş.Yük. Müh.

Güçdemir İnş.Tic.Ldt

83

Selim Şükrü Akdağ

Tekniker

Mimart Mimarlık Müh

84

İbrahim Hündür

Tekniker

Özevim Yapı

85

Uğur Kılıç

Tekniker

Doruk Güç Sistemleri

86

İsmail Serhat Tekin

Tekniker

İntek İnşaat Sanayi

87

Yasemin Doğanay

Tekniker

Ulutürk Proje

88

Muhsin Karapınar

Tekniker

Pınar Alüminyum

89

Turgut Aydın

Tekniker

Haka Erzurum

90

Ali Naz

Y.Tekniker

Emekli

91

Yasin Kocabaş

Tekniker

Serbest

92

Emre Demir

Tekniker

İşsiz

93

Eşref Benli

Tekniker

Benli İnşaat

 

Stratejik İşgücü

ve

Mesleki Teknik Eğitim

Çalıştayı

18 Nisan 2009 

Bahçeşehir Üniversitesi / İstanbul

Bahçeşehir Üniversitesi Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme Merkezi (METGEM)'in düzenlediği Stratejik İşgücü Ve Mesleki Teknik Eğitim" Çalıştayı'nda; Teknik Eğitim Fakültelerinin Teknoloji Fakültelerine Dönüşümü, Meslek Yüksek Okullarındaki Yenilikler, Mesleki Teknik Eğitimin AB Boyutu ile Sanayi Açısından Teknik Öğretmen ve Teknikerlerin Yetki Sorununun Çözülmemesinin Etkileri konuşularak,çözüm önerileri üzerinde görüşler bildirilmiştir.

İki oturumda yapılmış olan çalıştaya, MEB, YÖK, AB Türkiye Temsilciliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Sanayi Odalarından yetkililer, çeşitli firmalardan sanayiciler ile çeşitli üniversitelerin teknik eğitim fakülteleri ile meslek yüksek okullarının idarecileri, akademisyenleri, mezunları, öğrencileri, teknik öğretmenleri ve teknikerleri katılmış olup , yoğun bir izleyici kitlesi tarafından izlenmiştir.

Çalıştay I     :  Meslek Yüksekokullarının yeniden yapılandırılması ve MYO'ların Uluslararası Boyutu

Çalıştay II    :  Teknik Eğitim Fakültelerinin Dönüşümünde Yapılması Gerekenler

Çalıştay III   :  Mesleki Teknik Eğitimin AB Boyutu

Çalıştay VI  
:  Sanayi Açısından Fen Adamlarının Yetki Sorununun Çözülmemesinin Sonuçları

KATILIMCILAR ve KONUŞMACILAR : 

Azize GÖKMEN                           METGEM BAŞKANI

Enver YÜCEL                               BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ  BAŞKANI

Bayram AKBAŞ                            MYK BAŞKANI

Prof.Dr.Durmuş GÜNAY              YÖK ÜYESİ

Prof.Dr.Mustafa BALCI                AB KOMİSYONU TÜRKİYE DELEGASYONU

Prof.Dr.Oğuz BORAT                   FATİH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ

Prof.Dr.Koray TUNÇALP             MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ BÖLÜM BAŞKANI

Uğur OTARAN                             TEKNİK ÖĞRETMEN/SANAYİCİ

Ertan KILIÇ                                TEKNİKERLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI

Turhan KARAKAYA                      İSEDA BAŞKANI

Şevket GÖLÜK                           TEKNİKERLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKAN YRD.

  

TEKNİKERLER BİRLİĞİ MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİNDE

BAYRAK DEĞİŞİMİ

 

2009 Yılında Mersinde gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıya, Kamu, özel sektörün yanısıra serbest olarak çalışan arkadaşlarımız katılmıştır.  Ayrıca bu toplantıya Adana'danda katılım olmuştur.

Mersin'de Tekniker örgütlülüğü bilinçlendirme çalışmaları 2010 yılında meyvelerini vermeye başlamıştır. Toplantıyı izleyen aylar içerisinde Mersin'deki Tekniker meslektaşlarımız 2009 yılındaki temsilcimiz Sn. Nüvit Yıldız beyin önderliğinde Forza Fuarcılığın MERSİN İLETİŞİM FUARI'nda Teknikerler Birliğini stand açarak temsil etmişlerdir. 

2010 yılında ise Teknikerler Birliği Mersin İl Temsilciliği bayrak değişimi gerçekleşmiş, Sn. Mersin İl Temsilcimiz görevini Sn. Mustafa Şahin meslektaşımıza devretmiştir.

Mersin İl Temsilcimiz Sn. Mustafa Şahin 2010 yılı Eylül ayında Forza Fuarcılığın gerçekleştirmiş olduğu MERSİN TRANSPORT FUARI'nda Tekniker meslektaşlarımızla standımızı açmış ve Tekniker bayrağını gönderde tutmayı başarmıştır. Temsilcimize ve çok değerli ekip arkadaşlarına teşekkür ederiz.

Teknikerler Birliği Mersin eski İl Temsilcimiz Sn. Nüvit Yıldız beye camiamıza sağladığı tüm hizmetler adına teşekkür ediyor, yeni atanan Teknikerler Birliği Mersin  İl Temsilcimiz Sn. Mustafa Şahin'ede görevinde başarılar ve esenlikler diliyoruz.

Teknikerler Birliği Genel Merkezi

GEÇMİŞ DÖNEM FAALİYETLERİMİZ
ÇALIŞMALARIMIZ
a)      Unvan
b)      Görev
c)      Yetki
d)      Sorumluluk
e)      Mesleki Odamızın kuruluş çalışması
f)        Lisans tamamlama
g)       İstihdam
Konuları üzerinde yoğunlaşmış olup, sizlerden gelen öneri ve talepler doğrultusunda çalışmalar yürütülmektedir.
TEKNİKERLER BİRLİĞİ 1.OLAĞAN GENEL KURULU
    GEÇMİŞ DÖNEM FAALİYET RAPORU
1.          Birliğimiz kuruluş çalışmaları 1999 yılında başlatılmış olup 05 Mayıs 1999 tarihinde resmi başvurusu yapılarak resmen kurulmuştur.
2.          Ülkemizde kurulu bulunan Tüm Resmi Kurumların Genel Müdürlüklerinden Tekniker kariyerine haiz personellerin isim listesi istenerek Bilgisayar ortamında kayıtları yapıldı.
3.          Tüm Resmi Kurumların Ankara’da kurulu bulunan Genel Müdürlüklerinde Tekniker arkadaşlarımızla toplantılar düzenlenerek Teknikerler birliğinin kuruluşu, amaçları ve yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verilmiştir.
4.          Tekniker Odaları Birliğinin kurulması için Kanun tasarısı hazırlanarak 1999 yılında T.B.M.M. ne verilmiştir. Kanunun T.B.M.M.gündemine alınması ile ilgili Milletvekilleri, Komisyon başkanlıkları, Partilerin Grup Başkan vekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları ile görüşmeler yapılmıştır.
5.          Bayındırlık Bakanlığı ile Teknikerlerin Görev Yetki ve Sorumlulukları ile görüşmelerde bulunuldu.
6.          Yüksek Öğretim Kurulu ile Dikey Geçiş Sınavı (Lisans Tamamlama) ile ilgili çalışmalar yürütülmüş olup çıkan anlaşmazlıklar karşısında T.C.Cumhurbaşkanlığı ve T.C. Başbakanlığına başvuruda bulunarak problemler giderilmiştir.
7.          Genel Kurul Çalışmaları başlatılıp Ülkemiz genelindeki tüm üyelerimize mektupla bilgi verilerek tüm faaliyetlerimizden ve genel kurulumuzdan haberdar edilmişlerdir.
TEKNİKERLER BİRLİĞİ 1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU
            GEÇMİŞ DÖNEM FAALİYET RAPORU
1.       Ülkemizde kurulu bulunan Tüm Resmi Kurumların Genel Müdürlüklerinden Tekniker kariyerine haiz personellerin isim listesi istenerek Bilgisayar ortamında kayıtları yapıldı.
2.       Resmi Kurumların Ankara’da kurulu bulunan Genel Müdürlüklerinde Tekniker arkadaşlarımızla toplantılar düzenlenerek,Teknikerler birliğinin kuruluşu, amaçları ve yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verilmiştir.
 1. 3.     Tekniker Odaları Birliğinin kurulması için Kanun tasarısı hazırlanarak T.B.M.M. ne verilmiştir. Kanunun T.B.M.M.gündemine alınması ile ilgili Milletvekilleri, Komisyon başkanlıkları, Partilerin Grup Başkan vekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları ile görüşmeler yapılmıştır.

   
  4.     Bayındırlık Bakanlığı ile Teknikerlerin Görev Yetki ve Sorumlulukları ile görüşmelerde bulunulmuş, yazılı teklif verilmiştir.

   
  5.     Trabzon, İzmir, Konya, Kayseri, Çanakkale ve İstanbul illerinde Birliğimizin Şubeleri kurulmuş ve bu Şubelerimiz ziyaret edilmiştir.

   
  6.     Birliğimize ait www.tekniker.org.tr isimli Internet sitesi açılmıştır

   
  7.     Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulunun Mezuniyet törenine katılım sağlanarak, genç Sağlık Teknikeri arkadaşlarımız Teknikerlik mesleği ile ilgili bilgilendirilmiştir.

   
  8.     Trakya Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksek Okulunun İSOV ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu panelde Teknikerler Birliği temsil edilmiş ve çalışma hayatında Teknikerler isimli bildiri sunulmuştur.

   
  9.      Sağlık Teknikerlerinin kadrolarının verilmesi ile ilgili, Sağlık Bakanlığına müracaatta bulunulmuştur.
13.   Tekniker Unvanlarının verilmesi için Danıştay’a Türk Telekom A.Ş. , MTA, TRT dava edilmiş olup MTA aleyhine açılan dava kazanılmıştır.
TEKNİKERLER BİRLİĞİ II. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU
                GEÇMİŞ DÖNEM FAALİYET RAPORU
Teknikerler Birliği’nin 26 Mayıs 2002 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu 2.Olağan Genel Kurulundan 07 Eylül 2003 2.Olağanüstü Genel Kurul dönemine kadarki sürede gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler arz olunur.
1.       1.  3795 Sayılı Kanunun 6. Maddesinde emredilen Görev-Yetki-Sorumluluk Yönetmeliğinin akıbeti hakkında Bayındırlık Bakanlığı,Ulaştırma Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Y.Ö.K. ve Milli Eğitim Bakanlığından Resmi Yazı ile bilgi istenilmiş olup, cevabi yazılar alınmıştır.
2.       2.  Sağlık Bakanımız Sn. Prof. Dr. Recep AKDAĞ bey ziyaret edilerek Sağlık Teknikerlerinin sorunları hakkında dosya takdiminde bulunulmuştur.
3.      3.  Bayındırlık Bakanımız Sn. Zeki ERGEZEN bey ziyaret edilerek, Elektrik, İnşaat, Resim, Restorasyon, Makine, Sıhhi Tesisat, Doğalgaz ve ısıtma, Harita ve Kadastro Soğutma ve İklimlendirme ve Kimya Teknikerlerine ait Görev-Yetki-Sorumluluk teklifi verilmiştir.
1.       4.  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarlığı ziyaret edilerek 3795 Sayılı Kanunun sonuçları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş, Türk Tekniker Odaları Birliği Yasa Teklifi verilmiştir.
2.       5.  Ulaştırma Bakanımız Sn. Binali Yıldırım bey ziyaret edilerek 3795 Sayılı Kanunun sonuçları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş, Türk Telekom A.Ş’deki Teknikerlerin sorunları hakkında dosya takdim edilmiştir.
3.       6.  Milli Eğitim Bakanımız Sn. Doç.Dr. Hüseyin ÇELİK bey ziyaret edilerek, Teknikerlerin Görev Yetki Sorumlulukları, Meslek Yüksek Okullarının Tekniker Fakültelerine dönüştürülmesi, Çıraklık ve Mesleki Teknik Eğitim Kanununda yer alan mesleki kuruluşlar arasında Teknikerleri temsilen Birliğimizin yer almasını içeren dosya takdiminde bulunulmuştur.

TEKNİKERLER BİRLİĞİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

       III. OLAĞAN GENEL KURUL GEÇMİŞ DÖNEM FAALİYET RAPORU
A – BAKANLIKLAR VE T.B.M.M. NEZDİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR
Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım ziyaret edilerek;
3795 Sayılı Kanunda emredilen Görev-Yetki Sorumluluk yönetmeliği konusunda Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ve Türk Telekom A.Ş’deki Teknikerlerin uğradığı haksızlıklar konusunda rapor takdim edilmiş ve Bakanlığa bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda Teknikerlerin Müdürlük kadrosuna atanabilmeleri konusunda görüşme yapılmıştır.
Sağlık Bakanı Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ üç kez ziyaret edilerek;
Sağlık sektöründe Tekniker unvanının uygulanması, Ek göstergelerin Teknik  Hizmetler Sınıfındaki emsal meslektaşlarımızın düzeyine ulaştırılması, Diş Teknikerlerinin karşı karşıya kaldığı haksızlıkların giderilmesi, istihdamda Sağlık Teknikerlerine yeterince kontenjan tanınması konularında dosya takdiminde bulunulmuştur.
Bayındırlık Bakanı Sn. Zeki Ergezen iki kez ziyaret edilerek;
3795 Sayılı Kanunda emredilen Görev-Yetki Sorumluluk yönetmeliği konusunda Bayındırlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ile Yapı sektöründe görev yapan serbest, özel sektör ve Kamudaki meslektaşlarımızın mesleklerini icra konusu, Yapı Denetim Yönetmeliği, Kamu İhale Kanunu ile Tekniker Odaları Birliğinin Kurulması yönünde rapor takdiminde bulunulmuştur.
Milli Eğitim Bakanı Sn. Doç Dr. Hüseyin Çelikin ziyaret edilerek;
3795 Sayılı Kanunda emredilen Görev-Yetki Sorumluluk yönetmeliği konusunda Milli Eğitim Bakanlığının hazırlayacağı yönetmelik konusunda ve Dikey Geçiş Sınavı konusunda rapor takdim edilerek, toplantılar yapılmıştır.
Ayrıca Tekniker kökenli milletvekilleri ile Tekniker sorunlarına hassas Milletvekillerimiz ziyaret edilmiş olup dosya takdiminde bulunulmuştur.
B – KURUMLAR NEZDİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR
Kamu İhale Kurumu Başkanlığı iki kez ziyaret edilerek,
Kamu İhale Kanununda Tekniker meslektaşlarımızın uğradığı haksızlıkların ortadan kaldırılması yönünde rapor takdiminde bulunulmuştur.
Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ziyaret edilerek;
3795 Sayılı Kanunda emredilen Görev-Yetki Sorumluluk yönetmeliği konusunda Milli Eğitim Bakanlığının hazırlayacağı yönetmelik konusunda Sn. Bakanımızın emirleri doğrultusunda toplantılar yapılmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü ziyaret edilerek;
Tekniker meslektaşlarımızın lisans tamamlama yolları konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş, Dikey Geçiş Sınavı konusunda taleplerimiz dile getirilmiştir.
Y.Ö.K. Üyeleri ziyaret edilerek;
Mesleki ve Teknik Eğitimde Teknikerler aleyhine gelişen sıkıntılar ve Dikey Geçiş Sınavı konusunda Teknikerler tarafından yaşanan rahatsızlıklar konusunda talepler iletilmiştir.
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarlığı ziyaret edilerek;
Tekniker Odaları Birliğinin Kurulması yönünde rapor takdiminde bulunulmuştur.
OSİAD (Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği) ziyaret edilerek;
Sanayiciler, Teknikerler Birliği ve Teknikerler arasında Teknolojinin geliştirilmesi ve uygulanması konularında ortak çalışma kararı dile getirilmiştir.
İstanbul, Bursa ve Trabzon illeri ziyaret edilerek,
İstanbul’da Şube Genel Kurulu, Bursa’da “Tıp Teknikerliğinde standartizasyon” paneli, Trabzonda ise Şube genel kurulu ve Lokal açılışı yapılmıştır.

Malatya Konfareansı ve Sivas Semineri Duyurusu. 

tıkla