• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Merhaba Sn. Meslektaşımız.

Üyelik için aşağıdaki LİNK'e tıklayınız.

LİNK
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

TEKNİK YÖN DERGİSİ
TEKNİK YÖN HABER FAALİYET DERGİSİ
YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

FEDERASYONLARIMIZ
ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU


KARADENİZ TEKNİKERLER FEDERASYONU
DERNEKLERİMİZ

ANKARA TEKNİKERLER DERNEĞİ

ANTALYA TEKNİKERLER DERNEĞİ

BATMAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

BİNGÖL TEKNİKERLER DERNEĞİ

BİTLİS TEKNİKERLER DERNEĞİ

DENİZLİ TEKNİKERLER DERNEĞİ

ELAZIĞ TEKNİKERLER DERNEĞİ

GÜMÜŞHANE TEKNİKERLER DERNEĞİ

ISPARTA TEKNİKERLER DERNEĞİ

KIRIKKALE TEKNİKERLER DERNEĞİ

KOCAELİ TEKNİKERLER DERNEĞİ

MUŞ TEKKNİKERLER DERNEĞİ

ORDU TEKNİKERLER DERNEĞİ

OSMANİYE TEKNİKERLER DERNEĞİ

RİZE TEKNİKERLER DERNEĞİ,

SİİRT TEKNİKERLER DERNEĞİ

TRABZON TEKNİKERLER DERNEĞİ

UŞAK TEKNİKERLER DERNEĞİ

VAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

ZONGULDAK TEKNİKERLER DERNEĞİ


FAYDALI LİNKLER

www.sivildunya.comFAYDALI LİNKLER
www.sivildunya.com


TEKNİKERLER BİRLİĞİ VI. BAŞKANLAR KURULU COŞKULU GEÇTİ
Fotoğraflar ve diğer yazılar hazırlanıyor...

21 EKİM 2018


09.30/14.00

Diyarbakır İl Temsilciliğini Ziyaret

Teknikerler Birliği Diyarbakır İl Temsilcimiz Esra Aslan ve Tekniker Heyeti ile kahvaltıda bir araya gelindi. Diyarbakır'daki Üyelerimizin Teknikerler Birliği'ne bağlılığı konusunda İl Başkanımıza teşekkür dileklerimiz iletildi. İl Başkanlığımız tarafından yapılan çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Diyarbakırda çok kısa bir süre içinde Şube kurulması kararlaştırıldı. Diyarbakır tarihi ve kültürel mekanları gezildi.

15.30/18.00

Batman İl Temsilciliğini Ziyaret

Teknikerler Birliği Genel Başkan Yrd. Batman İl Temsilcisi ve Veteriner Sağlık Komüsyon Başkanımız Nimetullah Durmaz ve Tekniker Heyeti ile bir araya gelindi. Batman'daki Üyelerimizin Teknikerler Birliği'ne bağlılığı konusunda İl Başkanımıza teşekkür dileklerimiz iletildi. İl Başkanlığımız tarafından yapılan çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Batman'da çok kısa bir süre içinde Şube kurulması kararlaştırıldı. Batman Basını ziyaret edildi demeçler verildi.

19.00/20.00

Teknikerler Birliği Siirt İl Temsilcimiz Mansur Güneş ve Tekniker Heyeti ile Temsilcilik makamında bir araya gelindi. Siirt'teki Üyelerimizin Teknikerler Birliği'ne bağlılığı konusunda İl Başkanımıza teşekkür dileklerimiz iletildi. İl Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Siirt'te çok kısa bir süre içinde Şube kurulması kararlaştırıldı.

21.00/23.00

Nezih bir akşam yemeği eşliğinde Genel Merkez, Şubelerimiz ve Temsilcilerimizin bir araya geldiği ve her yönüyle sorunların ele alındığı toplantı gerçekleştirldi.


22 EKİM 2018

11.00/11.30

Siirt İl Valisi Sn. Ali Fuat Atik makamında ziyaret edildi, Teknikerler ve Teknikerler Birliği hakkında bilgi verildi Sn. Valimizden sorunlarımızın çözümü hususunda destek istendi. Sn. Valimize Plaket takdimi yapıldı.

11.30/12.00

Siirt Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın makamında ziyaret edildi, Teknikerler ve Teknikerler Birliği hakkında bilgi verildi Sn. Belediye Başkan V.'den  sorunlarımızın çözümü hususunda destek istendi, plaket takdimi yapıldı. Teknikerler Birliği'ne Siirt hatırası olarak Siirt Battaniyesi ve Siirt armalı Duvar Saati hediye edildi.

12.30/13.30

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Teknikerler Birliği onuruna Siirt yerel yemeği Büryan ikramında bulunuldu.

14.00/16.00

Açılış ve selamlama konuşması için Kürsüye 


Siirt İl Başkanı Mansur Güneş geldi.

Sayın Protokol,

Değerli Divan,

Değerli Şube Başkanlarım, İl Temsilcilerim,

Değerli Üyeler,

Değerli Konuklar,

ve sesimiz, tek dostlarımız Değerli Basın Mensupları………………

Sizleri Siirt Teknikerler Birliği İl başkanlığı Yönetim Kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  Etkinliğimize hoş geldiniz. Katılımlarınız ve desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun.

Bugün Siirt’te Tarihi bir gün yaşıyoruz. VI.sını yaptığımız Teknikerler Birliği Başkanlar Kurulumuzda bizleri, Siirt’i yalnız bırakmadınız onurlandırdınız. Teknikerlerin sesi İnşallah Siirt’ten tüm Türkiye ye yayılacak, görmeyenler görecek, duymayanlar duyacaktır.

2019’un ilkbaharında yerel seçimler öncesinde, bugün bizleri hepimizi bir araya getiren Teknikerler Birliği VI’ıncı Başkanlar kurulu toplantımızı yapacağız, sizlere bir kez daha mutlu, huzurlu ve iyi bir yarınlar diliyorum. Siirt olarak bugün sizlerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

Değerli Konuklar;

“Hayat, geriye doğru anlaşılır, ileriye doğru yaşanır”. Bu nedenle, bir önceki yılın değerlendirmesi her zaman önemlidir, yaşadıklarımız karşılaştıklarımızdan tecrübe kazanıyoruz. Bizler kimseden mevki makam iş istemiyor, el açmıyoruz. Teknikerler olarak aldığımız teknik eğitimin yasal olarak tanınan haklarımızı istiyoruz. Genel Başkanımız Genel Merkezimiz Şube Başkanlarımız İl/İlçe Temsilcilerimiz büyük özveri içinde tekniker hakları için çalışmakta mücadele etmektedir. Genel başkanımız ve genel merkezimizin Ankara’da Hükümet ile ilgili kurum kuruluşlara dosya vermediği yer kalmamıştır. Kime gidildi ise cevap olarak haklısınız denilmiş ama somut bir neticeye varılamamış, haklılığımız ile gerek İktidar gerekse Muhalefet Partileri tarafından sahipsiz ortada bırakıldık.

Değerli Tekniker arkadaşlarım; Bizler eğer kendimize inanır, birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlarımız olmaz… Bugün burada hangi konuyu gündeme getiriyorsak, emin olun, her birinin üstesinden gelecek gücümüz de, azmimiz de vardır!

Sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum. Başka söz alacak konuşmacı başkanlarım var. Onları heyecanla dinleyeceğiz. Ancak şunu da ifade etmek istiyorum. Birliğimizin kuruluşundan buyana ki çalışmalarından son derece memnun olduğumuz bilgili donanımlı çalışkan bir genel başkanımız olmasına rağmen maalesef bugüne kadar beklentilerimiz olarak kesin bir neticeye varılamamış olsak da bu bizleri yolumuzdan mücadelemizden vazgeçirmeyecek aksine daha da azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu nedenle 2018-2019 yılının artık teknikerler için gurur duyduğumuz başarı dolu bir yıl olacaktır. Toplantımızın Teknikerler Birliği olarak önce tüm Teknikerlere ve Ülkemize hayırlı olması dileklerimle saygılarımı sunuyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm tekniker dostlarına şükranlarımı sunuyorum.

Dedikten sonra Kürsüye,

Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı gelerek;

Ülke genelinde, Tüm branşlardaki mezun ve aday tekniker meslektaşlarımızın birlikteliğini sağlamak, mezuniyet sonrası yaşanılan sorunları ele almak, yaklaşan yerel yönetimlerde kentimiz ve kimliğimiz için yaşadığımız sorunlara çözüm aramak ve Resmi temsil alanını genişletmek maksadıyla; Her yıl farklı ilde düzenlenmekte olan Teknikerler Birliği VI. Başkanlar Kurulu toplantısında sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyet ile öncelikle burada bu salonda olanları, beraberinde bir şekilde bizleri takip eden izleyen dinleyen tüm tekniker arkadaşlarımızı, tekniker dostlarını Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilciliği olarak saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Ülkesi ve milleti için hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet dua ile anıyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bugün burada bizleri misafir eden Siirt İl Başkanımız ve değerli yönetim kuruluna ve bizleri yalnız bırakmayan, sıcak ilgi ve alakalarından dolayı Siirt Valimize, Belediye Başkan Vekiline, Siirt Ünv. Rektörümüze, diğer tüm kurum ve kuruluş amir ve yöneticilerine, Teknik Bilimler MYO Müdürü ve eğitimcilerine ve öğrencilerine, Ticaret Odası başkanı ve yöneticilerine, diğer oda ve STK ların temsilcilerine, Siirt’in değerli Basın mensuplarına gösterdikleri misafirperverlikleri ve kıymetli vakitlerinden bizlere zaman ayırarak Teşrif ettikleri için herkese şahsım ve genel merkezimiz olmak üzere Edirne’den Kars’a tüm teknikerler adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Bir şehri ileri taşıyacak olan en büyük unsur, ülkelerin kalkınmasında da birinci sırada yer alan sanayidir. Sanayinin olmazsa olmazı da Teknikerlerdir.

Çok kıymetli konuklar; İnsanlar soyadları ile anılır ve tanınır. Bizim de adımız inşaat, elektrik, makine, ziraat, sağlık v.b. olabilir ancak Soyadımız Tekniker’dir. Teknikerler Birliği olarak Bizim tek kimliğimiz budur. Başkaca bir kimliğimiz siyasetimiz yoktur. Teknikerler olarak bizler sadece kendimizi değil, kentimizi, yaşadığımız doğup büyüdüğümüz doyduğumuz memleketimiz ve toplum için çalışmaktayız.

Hepinizin bildiği üzere Yaşamımızda önemli, ortak değerlerimiz vardır. Asker Ocağı, Baba Ocağı gibi, birde Ana kucağı vardır ki hiçbirimizin unutamadığı yeri doldurulamadığı.. İşte bugün burada SİİRT de kimsesizlerin kimsesi, mağdur ve mazlumların anası, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri, merhametli, Emine hanımefendinin memleketi Ana kucağındayız.

Bugün burada da farklı görüşlerde ve farklı illerden, farklı branşlarda nitelikli insanlar, teknikerler ve paydaşlarımız bir aradadır. Bugün burada Siirt’te yakılan ışık, inanıyorum ki karanlıklara ışık olacak tüm Türkiye’yi aydınlatacaktır.

Kıymetli konuklar; Nitelikli insanların oluşturduğu toplumlarda çözülmeyecek sorun, ulaşılmayacak hedef yoktur.

Üniversitelerimiz, Meslek Yüksek Okullarımız; hem ülkenin kalkınmasına, hem de bulunduğu bölgenin sosyoekonomik yönden gelişmesine etki eden, ülkenin gerek duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, bilginin üretilmesinde ve topluma hizmette önemli eğitim kurumlarıdır. Burada amaç sadece mezun etmek değil, mezuniyet sonrasında istihdam sağlamak olmalıdır.

Teknikerlerin sorunları sadece teknikerlerin meselesi değil, toplumun memleketin meselesidir. Eğer; bir ülke kalkınmak gelişmek istiyorsa, nitelikli eleman hizmetine talipse, kaliteli mal ve ürün kullanmak istiyorsa, teknolojinin ileri seviyesinde olmasını istiyorsa, sağlıklı besinler tüketip, sağlıklı yaşamak istiyorsa, kısacası modern bir ülkede insanca kaliteli yaşam alanları istiyorsa teknikerlerin sorunlarının çözümüne destek olmalıdır.

Toplumun her kesimini ilgilendiren yenilikler torba yasalar kanunlar çıkarılarak iyileştirmeler ile Türkiye değişiyor büyüyor, dünyanın dikkatini üzerine çekerken teknikerler olarak hiçbir sorunumuz çözülmemiş, hep ötelenmiş sahipsiz bırakılmıştır.  Tekniker sorunları ülkenin kanayan bir yarasıdır.

Başlıca ana sorunlarımız; “Tekniker Odaları Ve Birliği”nin kurulması, Lisans tamamlama, Askerlik süresi, Şantiye Şefliği, Yapı Denetim, İş sağlığı ve güvenliği, istihdam sorunu, serbest piyasada ve kamuda çalışmalarda karşılaşılan sorunlar, bunlar ile ilgili gerekli açıklamaları Sayın Genel Başkanım yapacaklardır.

Bu konularda mağduriyetimizi ve çözüm önerilerimizi içeren birçok dosya Genel merkezimiz tarafından ilgili mevki ve makamlara dosya halinde sunulmuş olup bu güne kadar haklısınızdan öteye bir adım atılamamıştır. Bu da 3 milyon mezun teknikerler ile tekniker adayları ve tekniker ailelerini üzmektedir.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar karşısında teknikerler birliği olarak sokaklarda eylemlerde değil hukuk çerçevesinde haklarımızı aramakta ve her zaman devletimizin vatandaşımızın yanında olmaya özen göstermekteyiz.

Bizler kimseye el açmıyor dilenmiyoruz. Amacımız 2 yıl üniversite teknik eğitim almış olan Tekniker unvan’ı alan tüm branş teknikerlerin haklarını korumak ve saygınlığını kazandırmaktır.   Teknikerler nerede ne olursa olsun aç kalmaz, karnını doyurur. Bizler devletimizden mevki makam masa başı iş istemiyoruz. Bizler devletimize yük bir ek maliyet getirmiyoruz. Aksine üretmek, istihdam sağlamak için sahada yetki ve görev istiyoruz. Teknikerler olarak aldığımız teknik eğitimin karşılığını yasalarca verilmiş haklarımızı istiyoruz. Hemen hemen her mesleğin bir mesleki odası var iken teknikerler odalar birliğinin kurulmasını istiyoruz.

Üretmeyen toplumlar asla ilerleyemez ve bağımsız olamazlar. İthal etmek çözüm değil kendi öz kaynaklarımıza dönmeliyiz. Ülkemizde teknik eğitimli beyinler gençlerimiz var. Genç beyin göçü önlemeli ülkemizin kalkınması gelişmesi ve toplumun yaşam seviyesinin yükselmesi için kullanmalıyız. Siyasetin önümüzdeki dönemde konuları arasında teknikerler olmalıdır...

Bu nedenledir ki; siyasetçiler ülkenin olmazsa olmazı, ekonominin, sanayinin, teknolojinin, üretimin olmazsa olmazları teknik eğitim alan teknikerlere sahip çıkmaları artık zorunluluktur. Bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız. Bizlerde devletimizin şefkatini sıcak dokunuşlarını omuzlarımızda hissetmek istiyoruz.

Geleceğin dünyası çok heyecan verici boyutlara sahip. Bu gelişmeler, insanlığı daha iyiye götürüyor ve insanların hayatını kolaylaştırıyor. Sanayi Devrimi insanlığa adeta çağ atlatıyor. Ancak mesleki ve teknik eğitim mezunu teknikerler yerinde sayıyor hatta geriye gidiyor etkisizleştiriliyor yetkisizleştiriliyor.

Yeni Dünyaya ayak uydurabilmek için toplumların ve bireylerin donanımlarının çok iyi olması gerekiyor. Eğitim politikaları yapılırken gelecek seçimi değil, gelecek kuşağı düşünmek zorundayız. Çünkü eğitim, bir ülkenin geleceğinin güvencesidir. Gelişmiş ülkelere bakıldığında göreceksiniz. Mesleki ve teknik eğitim ve mezunlarının istihdamı hükümetlerin çözülmesi gereken öncelikli politikaları arasındadır.

Ülkemizde de kimsenin bir şüphesi olmasın ki; Türkiye'nin yüksek teknik eğitimli teknik eleman potansiyeli olan teknikerler potansiyeli harekete geçirildiğinde Türkiye bulunduğu yerden daha yukarıya çıkacaktır.

Ülkemizde de siyasetçiler, sanayiciler kısacası paydaşlarımız; teknik eğitimle ilgili bir toplantı konuşma olduğunda ilk olarak teknik eğitimin öneminden nitelikli eleman öneminden bahsederek söze başlarlar. Ancak maalesef yaptığımız toplantılara davet etmemize rağmen katılım sağlamazlar. Bugün de bunu yaşıyoruz. Yanınızdayız diyenler yok. Konfüçyus şöyle diyor; “Söyledikleri ile yaptıkları uyuşmayan insanlardan uzak dur.” Oysa bizler herkese elimizi uzatıyor yüreğimizi açıyoruz.

Ancak şunu kimse unutmamalı ki, teknikerlerin uzattığı eli tutanlar mutlaka kazanacaktır. Teknikerler olarak her ne olursa olsun bizler ülkemizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz sevmeye devam edeceğiz. Doğup büyüdüğümüz, okuduğumuz iş aş sahibi olduğumuz mesleğimiz ile ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için, üretmesi için, bağımsızlığı için çalışacağız. Bundan kimsenin bir şüphesi olasın.

Değerli Konuklar;

Teknikerler biriliği olarak; İyi niyet köprüleri kurmakta, İşbirliğini önemsiyoruz. Ancak bizlerin paydaş olarak gördüklerimiz bizleri kabul etmiyorlar, Mimar mühendisler tekniker teknisyen ve ustalarımız her biri endüstri ve sanayi ailesinin birer ferdi olup üretici iş gücüdür. Teknikerler olarak böyle görüyoruz. Bizlerden iki yıl daha fazla okuyan mühendisler ne yazık ki bizleri kabul edemiyorlar. Bunları da geçtik daha da elim olan, teknikerler olarak bizlerin en büyük handikabı bizler kendi kendimizi de kabul edemiyoruz. Tüm branşları bir arada tutarak Teknikerler Birliği olarak çalışmalarımız girişimlerimiz neticesinde sonuç alacakken başarıya doğru giderken, en büyük engelimizi de yine bizler, bazı mevki makam sevdasında olan meslektaşlarımızın, birliğimizden korkanların tavsiye ve destekleriyle farklı farklı dernekler altında faaliyetleri, bizlerin başarıya ulaşmamıza engel olmaktadır. Bugün resmi sayısal rakamlar ile mezun teknikerlerin sayısı sevindirici olduğu kadar teknikerler birliği de kimilerini ürkütmektedir. Bugün resimi rakamlarla ülke genelinde 37 tekniker derneği bulunmaktadır. Bu derneklere çağrımdır, hepsini teknikerler Birliği altında bir olmaya davet ediyorum.

Düşünebiliyor musunuz çıkıyor bir mühendis paydaşımız teknikerler derneği kuruyor ve çalışmaya başlıyor. Acaba neden? Bizler teknikerler olarak mimar mühendisleri endüstri ve sanayi ailesinin birer fertleri olarak görür ve faaliyetlerimizi bu inançla sürdürürken, piyasada bizlerin yasal olarak tanınan tüm haklarının iptali için Danıştay’a dava açarak iptal eden mühendisler odası üyesi arkadaşların kurdukları dernek çatısı altında teknikerler olarak neler verebilir.

Teknikerlerin temsil edildiği tek bir kuruluş vardır o da Teknikerler Birliğidir. Tüm tekniker derneklerini gücümüze güç katmaya davet ediyorum. Branşın ne olursa olsun sen varsan tamız, eğer sen yoksan bilesin ki biz eksiğiz. Saygın bir gelecek için tüm branş tekniker arkadaşlarımızı Teknikerler Birliği çatısı altında bir olmaya, birlik içerisinde de başarılara imza atmaya, bu gururu hep birlikte yaşamaya davet ediyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Eksiltmesin artırsın inşallah.

Bakınız bizler kimsenin işinde aşında mevki ya da makamında gözü yoktur. Bizler sahada olan işin mutfağında olan emek veren nitelikli eğitimli kişileriz. Derdimiz mühendis olmak masa başında oturmak değildir. Bizler sahada yaptığımız işin işlerin altında imzamız olsun istiyoruz. Yaptığımız işin altında bir mühendisin değil işi yapan olarak bizlerin yetkilendirilmesini istiyoruz.

Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirebilmesi için, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz gençlerin işsizliğe, yoksulluğa mahkum olmaması için, başkalarının geliştirdiği teknolojiye bağımlı olmak yerine, kendisinin teknoloji üretebilmesi için bir eğitim seferberliği başlatmak gerekiyor.

Kalkınmış bir Türkiye için, artık değişikliğe uğramayacak bir altyapıda, bir Eğitim Reformuna ihtiyacımız vardır. Dışarıdan ithal edilerek tüketime değil, Üretime-İstihdama ve Reel Kesime daha fazla önem veren bir ekonomi yaklaşımıyla hareket edilmelidir.

Mesleki teknik eğitime sahip çıkılmalı ve buradan mezun olanların serbest piyasada çalışmalarının önündeki engeller kaldırılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti laik demokratik hukuk devletidir. Kanun ve yönetmelikler kişiye göre bölgeye göre değişiklik gösteremez. Ancak teknikerler serbest piyasada çalışmalarında kurumlar arasında mesleki olarak farklı uygulamalar ile karşı karşıyadır. İllere göre uygulamalar farklıdır. Bu farklı uygulamalar Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırıdır. İstanbul’daki, Ankara’daki, Urfa’daki bir elektrik teknikerinin yaptığı iş yetki aynı olmalıdır. Oysa kurumlarca farklı uygulamalara maruz kalınmaktadır.

Bunun içindir ki; istenildiğinde bir gecede çıkarılan kanunlar, yasalar gibi bir an önce TBMM deki siyasi parti temsilcilerimizden Teknikerler Odalar Birliğinin kurulması kanun teklifinin verilerek, Anayasal hak olan meslek odamızın kurulması yasal hale gelmelidir. Meslek odasının kurulması çoğu sorunları ortadan kaldıracaktır.  

iyi haberlerin çoğalacağı yarınlar, yeni Türkiye ve Dünya umudu ile hepinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Bizleri burada bu nezih ortamda misafir ettikleri için Siirt il başkanımıza ve yönetim kuruluna Siirt ili yöneticilerine kamu kurum ve kuruluşları amir ve temsilcilerine yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Gücünü, üyelerinin samimiyetinden ve özverisinden alan Teknikerler Birliği genel merkezimiz bugüne kadar birçok başarılı ilişkilere imza attı. Bu konu da asla bir karamsarlığa kapılmadım, yılmadım şüpheye kapılmadım Bugün de buradan görünen o dur ki; Birliğimiz desteklerinizle çok güzel işbirliklerine imza atacaktır. Teknikerlerin sesi gücü SİİRT den tüm Türkiye’de duyulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; kazanmak, pes etmeyenlere daha yakındır, zorluklar sen vazgeç diye vardır, bizler çok çok çalışacağız ve kazanacağız. diyerek Konuşmama son verirken bu güzel organizasyona emek veren, Bizleri burada bu nezih ortamda misafir ettikleri için ev sahipliği yaptıkları için Siirt Valimize, Belediye Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Siirt Ünv. Rektörümüze, Siirt ili yöneticilerine kamu kurum ve kuruluşları amir ve temsilcilerine yürekten şükranlarımı sunuyorum.  

Dedikten sonra, Kürsüye,

Teknikerler Birliği Genel Başkan Yrd. Orhan Baki gelerek;

Dedikten sonra, Kürsüye,

Teknikerler Birliği Genel Başkan Yrd. Nimetullah Durmaz gelerek;

1942-1943 yılından itibaren Ülkemizde kurulan Tekniker Okulları 1960’lı yılların sonucunda arzu edilmeyen şiddet olayları neticesinde kapatılmış, 1970’li yılların sonunda ihtiyaca binaen tekrar açılmıştır.

1982 yılında da bu okullar MEB bünyesinden Amerikan eğitim modeli örnek alınarak, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’na madde ilavesi neticesinde Üniversitelerin bünyesinde Meslek Yüksek Okulları olarak güncel halini almıştır.

Meslek Yüksek Okullarından 160 farklı branşta TEKNİKER unvanı ile nitelikli teknik elemanlar yetiştirilmektedir.

 3795 Sayılı Kanun’da “Lise üstü 2 yıl süreli eğitim görenlere tekniker unvanı verilir.”

Bu ünvanlar eğitim görülen dalın adı ile birlikte kullanılır.

Şeklinde tarif edilmiştir.

Teknikerler Birliği ailesinin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum. Meslektaşlarımızın yaşadıkları zorlukları el birliği ile aşmaya çalışıyoruz. Bu konuda 100 yıldır Veteriner Sağlık Teknikerlerinin "Suni Tohumlama Yetkisi" Teknikerler Birliği'nin açtığı dava sonucunda mahkeme kararı ile Teknikerlerin lehine sonuçlanmıştır.

Her yeni gün tekniker dernekleri kuruluyor, buradan çağrıda bulunmak istiyorum;

Sizlere kapımız açık, gelin faaliyetlerinizi Teknikerler Birliği'nde sürdürün. Aksi takdirde emeğinizi ve gücünüzü boşa harcamış olursunuz.

17.00/18.00

Siirt Organize Sanayi Bölgesinde teknik gezi yapıldı. KUZU GRUP Çivi Fabrikası ziyaret edildi, teknik ekipmanlar incelendi. İzzet-i ikramda kusur etmeyen KUZU GRUP'a teşekkür ediyoruz.

19.00/23.00

Başkanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi gelecek için alınan kararlar sonuç bildirgesi olarak kabul edildi. Sonuç bildirgesi ileri bir tarihte yayımlanacaktır.

23 EKİM 2018


10.00/11.00

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edildi.

11.00/15.00

Siirt tarihi ve kültürel mekanları gezildi. Delikli kaya,Tillo'ya gidildi.

  
1274 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın