• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Merhaba Sn. Meslektaşımız.

Üyelik için aşağıdaki LİNK'e tıklayınız.

LİNK
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

TEKNİK YÖN DERGİSİ
TEKNİK YÖN HABER FAALİYET DERGİSİ
YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

Kamu aşçıları kazan kaldırdıKamu Aşçıları Derneği öncülüğünde, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) önünde toplanan yaklaşık 100 aşçı, kendilerinin 'vasıfsız' olarak değerlendirilmelerini, "Avrupa'da pizza sanat, pizza yapan sanatçı", "Bizde aşçı, hala yardımcı hizmetli" pankartlarıyla birlikte, ıslık, düdük, kazan kaldırma ve alkışlarla protesto etti. Grup adına bir açıklama yapan Kamu Aşçılar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri Sıhhiye Ordu Evi Aşçısı Serkan Çetinöz şunları söyledi:

"Aşçı, kağıt üzerinde kısa yazılsa da insanın ömrü boyunca tam öğrenemediği bir meslektir. Emek ister, zaman ister ve tabi ki sevgi ister. Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan aşçılık mesleği kamu kurum ve kuruluşlarında vasıfsız olarak değerlendirilmektedir. Oysa Devlet Memurları Kanunu’nun 3. maddesinde kamuda sınıflandırmanın meslek ve niteliklere göre yapılacağı hüküm altına alınmıştır. Fakat mesleğimiz vasıfsız görülmekte ve birçok özlük haklarından mahrum bırakılmaktadır.

DPB KANUNU TANIMIYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çıkardığı 3795 sayılı Kanun 9 Aralık 2016’da Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu kanuna göre, aşçılık teknik bir bölüm oldu. Fakat yüce meclisimizin verdiği bu hak maalesef DPB tarafından tanınmadı. Bu durumun Anayasa'mızın Sosyal Hukuk Devleti ve eşitlik ilkesine aykırı olduğu açık ve nettir. DPB, Anayasa ve kanunlardan gelen hakkı gasp etmektedir."

Yaklaşık 100 aşçıdan oluşan grup, mesleklerinin önemini ve vasıfsız olmadıklarını belirtmek için yanlarında getirdikleri büyük kazanı havaya kaldırarak protestolarına son verdi.HABER KAYNAĞI


http://www.hurriyet.com.tr/kamu-ascilari-kazan-kaldirdi-40686806


  
1196 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın