• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Merhaba Sn. Meslektaşımız.

Üyelik için aşağıdaki LİNK'e tıklayınız.

LİNK
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

TEKNİK YÖN DERGİSİ
TEKNİK YÖN HABER FAALİYET DERGİSİ
YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

FEDERASYONLARIMIZ
ANADOLU TEKNİKERLER FEDERASYONU


KARADENİZ TEKNİKERLER FEDERASYONU
DERNEKLERİMİZ

ANKARA TEKNİKERLER DERNEĞİ

BATMAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

BİNGÖL TEKNİKERLER DERNEĞİ

DENİZLİ TEKNİKERLER DERNEĞİ

ELAZIĞ TEKNİKERLER DERNEĞİ

GÜMÜŞHANE TEKNİKERLER DERNEĞİ

ISPARTA TEKNİKERLER DERNEĞİ

KIRIKKALE TEKNİKERLER DERNEĞİ

ORDU TEKNİKERLER DERNEĞİ

OSMANİYE TEKNİKERLER DERNEĞİ

RİZE TEKNİKERLER DERNEĞİ,

SİİRT TEKNİKERLER DERNEĞİ

TRABZON TEKNİKERLER DERNEĞİ

UŞAK TEKNİKERLER DERNEĞİ

VAN TEKNİKERLER DERNEĞİ

ZONGULDAK TEKNİKERLER DERNEĞİ


8. OLAĞAN GENEL KURULDAN TEKNİKERLER GÜÇLENEREK ÇIKTI
GENEL KURUL HABERLERİ VE AYRINTILARI ÇOK KISA SÜREDE YAYIMLANACAK..



HEDEF: 1000 İL/İLÇE TEMSİLCİSİ, 2000 İL/İLÇE TEMSİLCİ YARDIMCISI.
TÜM TEKNİKERLER GÖREV BAŞINA

TEKNİKERLER BİRLİĞİ 8. OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ BAŞTA GENEL MERKEZ YÖNETİMİ, TÜRKİYE'NİN DÖRTBİR YANINDAN GELEN ŞUBE YÖNETİCİLERİ, İL TEMSİLCİLERİ, KOMİSYON BAŞKANLARI VE DELEGELERİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.

Gündemin 1. Maddesi gereğince;

Üye yoklaması, Hazirun cetvelinin imzalanmasının ardından TEPEB- “Binalarda Enerji Performansı Uzmanlığı  Avrupa Sertifikası” adlı AB Projesi Paylaşımına geçilmiştir.

Fransa liderliğinde İspanya ve Türkiye’nin ortaklığında yapılan 2014-1-FR01-KA200-0086666 no’lu TEPEB- “Binalarda Enerji Performansı Uzmanlığı  Avrupa Sertifikası” adlı AB projesinde Türkiye adına Beykoz Üniversitesi koordinatör ortak, Teknikerler Birliği Sivil Toplum Kuruluşu, TTE Elektrik A.Ş. ise işletme temsilcisi olarak ortaktır.  2015 yılından bu yana devam ettirilen proje 28 Mayıs 2017 Pazar günü saat 12:00’ de  yaygınlaştırma  semineri niteliğinde Doç.Dr. Baki Aksu ve Öğr.Gör. Ersin Şahin tarafından üyelerimizle ayrıntılı olarak sunum yapılmış, delegelerimizin görüş ve önerileri ele alınmıştır.

 Beykoz Üniversitesi MYO Müdürü Sn. Doç.Dr. Baki Aksu ve Sn. Öğr.Gör. Ersin Şahin'e Teknikerler Birliği ailesi adına teşekkür edyoruz.

Gündemin 2. Maddesi gereğince;

Genel Kurul Divan Heyetini Başkanlığına Teoman Temeltaş Divan Üyeliklerine Rıdvan Sarımehmetoğlu, Oktay Altuntaş ve Osman Bekcan seçilmişlerdir.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmuştur.          

Gündemin 3. Maddesi gereğince;

7. Dönem Teknikerler Birliği Genel Başkan'ı Ertan Kılıç tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Binali Yıldırım'ın 18 Nisan 2017 Perşembe günü özel kalemi tarafından Sn. Başbakanın Teknikerler Birliği ailesine selamlarını ilettiği ve 8. Olağan Genel Kurul'un hayırlı olması temennisinde bulunduğunu haziruna ifade ettikten sonra: Konukları ve delegeleri selamlamasının ardından, Salon tahsisini sağlayan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün Bey başta olmak üzere çok değerli yönetim kuruluna, Emekliler Derneği ailesine teşekkür ederim dedikten sonra, Türkiye sathında 1000 İl/İlçe Temsilcisi, 2000 İl/İlçe Temsilci Yardımcısı atamasını gerçekleştirmek üzere hedefin yakalanması gerektiği dile getirilmiş, aynı zamanda Teknikerler Birliği ve Teknikerler Birliği üyelerininden en az 1000 üyenin katılımı ile gerçekleşecek Ulusal düzeyde iktisadi bir teşekkülün kurulması ele alınmıştır.

Gündemin 4. Maddesi gereğince;

Şube Heyeti ve İl Temsilcilerinin konuşmasına geçilmiş, 

İlk konuşmayı yapmak üzere Muş Temsilcimiz Sn. Mehmet Işık kürsüye gelerek:
"1000 Km yoldan geldim, niçin Türkiye Emekliler Derneği gibi bir idari binamız ve sosyal tesisimiz yok? Uzun yıllar Kamuda çalıştım ve emekli oldum, kendimiz için geç kaldık genç nesil teknikerler için endişem var. Muş'ta Organize Sanayi yok, işsizlik dizboyu işsiz teknikerler üyelik aidatı ödeyebilecek kudrete sahip değiller. Lisans tamamlama konusunda yıllarca emek sarfettik ancak tam anlamıyla neden başarılı olamadık? Sorunlarımızın çözümü için Teknikerler Birliği Genel Merkezi, İl/İlçe Temsilcilerimiz, Komisyon Başkanlarımız ile AKParti Genel Merkezine gittik dosya takdim ettik, iki yıldır sonuç yok. Odaya karşı bir yapıdan Oda talebinde bulunmak iyimserlik olur. Oda kuruluşu ancak sosyal adalet ve sosyal Devlet İlkesinin işlerliği ile olur. İnadına mücadeleye devam. Teknikerler Birli,ğini mali açıdan güçlendirmemiz gerekiyor. Ben her ay Emekli bir Tekniker olarak 100 TL vermeyi taahhüt ediyorum. Diğer meslektaşlarımdan da duyarlılık bekliyorum. Sosyal medyayı iyi kullanmak durumundayız. Whatsapp başta olmak üzere sosyal medyanın tyüm alanlarında varlığımızı hissettirmeliyiz" şeklinde konuşmasını bitirdi.

Kürsüye ikinci konuşmacı olarak Trabzon Şube Başkanı Sn. Mustafa Aydın gelerek:

"Teknikerler Birliğiğ Trabzon Şubesi, Teknikerler Birliği Genel Merkezi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Bıçakçı, KTÜ Rektörü, Mühendislik Fakültesi Dekanı, MYO Müdürü, Sanayi Odası Başkanı ve Yöneticileri, Ticaret Odası Başkanı ve Yöneticileri, Trabzon Barosu Başkanı, TMMOB Trabzon İl Başkanı, çok sayıda İşadamları ile çok büyük bir konferans gerçekleştirdik. Bu tür konferansların diğer Şubelerimiz ve Temsilcilerimiz tarafından da tekrarlanması Kamuoyu oluşturması açısından son derece büyük önem arz etmektedir. Kamuda görev yapan Teknikerler, Teknikerler Birliğine yeterli deseği sağlayamamakta fakat beklentilerinin karşılanmasını talep etmektedirler. Bu durum tuhaflık arz etmektedir. Yola çıktığımız dönemdeki ilk heyecanı yeniden tesis etmemiz gerekiyor. Bunun içinde kendimizi hesaba çekmeli, çıkış yolu bulmalıyız" şeklinde konuşmasını bitirdi.

Kürsüye üçüncü konuşmacı olarak Veteriner Sağlık Teknikerleri Komisyon Başkanı ve Teknikerler Birliği Batman İl Başkanı Başkanı Sn. Nimetullah Durmaz gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra: 

" Heyecanlıyım. Yakın bir zamanda Batman İli Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı'na seçildim. Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin desteklerini esirgememesi beni ziyadesi ile mutlu etti. Ben olumlu açıdan bakmak istiyorum. Teknikerler Birliği Veteriner Sağlık Komisyonu Başkanlığına Beni, başta Sn. Genel Başkanımız olmak üzere Genel Merkez heyeti uygun gördü. Bir çok temsilci önerilerimiz Genel Başkanımız ve Çok değerli Yönetim Kurulu Üyeleri uygun gördü. Bu gün Teknikerler Birliği'nin kadın temsilci sayısı arttı. Biz Genel Merkezimize yeterli destek sağlarsak başaramayacağımız hiçbir zorluk yok. " şeklinde sözlerini bitirdi.

Kürsüye dördüncü konuşmacı olarak Ordu İl Temsilcisi Sn. Musa Kıranlı
gelerek:


Hazirunu selamladıktan sonra " Unutmayalım ki arkadaşlar kimse tribünlerdekileri alkışlamaz, sahnedikeleri alkışlar. Tüm teknikerleri sahnede görev almaya davet ediyorum. Basın mensuplarının aramızda olmalarını beklerdim, T.B.M.M. çatısı altında bulunan parlementerlerin olmasını beklerdim. Gelmemelerine rağmen parlementerlere ve basın mensuplarına selam olsun. Kadın elinin değmediği hiç bir iş tam sayılmaz, bu nedele kadın temsilci sayımızın artmasını önemsiyorum. Y.Ö.K. teknikerleri önemsemek ve sorunlarımıza çare bulmak zorunda. Topluma sesleniyorum; Kaliteli mal ve hizmet almak istiyorsanız teknikerleri tercih ediniz. Değerli hazirun farkında olmadan çoğumuz yağan kar tanelerini küçümseriz. Kar taneleri doğada çok kırılgan ve narindir. Elimize yağsa erir gider, yakamıza yağsa silkelenince yere düşer. Ancak biraraya geldiğinde ihtişamlı ve heybetli olur, Birlikte hareket ettiklerinde çığ olur önündeki tüm engelleri aşar, geçer. Kar tanesi misali teknikerler, Teknikerler Birliği sayesinde çığ olma yolundadır. Yeterki sayımız çoğalsın, yeterki meslektaşlarımız her ilde üzerine düşenleri yapsın." şeklinde sözlerini bitirdi.

Kürsüye beşinci konuşmacı olarak Isparta İl Temsilcisi Sn. Rıza Şimşek
gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra; " Ülkemizdeki memur ve işçi konfederasyonlarına Tekniker Komisyonu kurulmasını teklif edelim. İşçi ve memur konfederasyonları ile iletişimi sıcak tutalım. Kamudaki sorunların çözümüne katkı olacağını düşünüyorum." şeklinde sözlerini bitirdi.

Kürsüye altıncı konuşmacı olarak Trabzon Şube Başkan Yrd. Sn. Mustafa Meral gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra " 8. Olağan Genel Kurulumuz hayırlı olsun. Çalışan tekniker sayısından, işsiz tekniker sayısının çok daha fazla olduğunu biliyorum. İstihdam konusunda Ülke Yöneticilerini Resmi kanallardan uyarmamız gerekiyor. Aksi takdirde mutsuz Teknikerler mesleklerinden çok farklı alanlarda günübirlik işlere yöneliyor, insan  onuruna yakışmayan uygulamalar ile başbaşa terkediliyor. Böylesi bir durumu hiçbir tekniker hak etmiyor. Teknikerlerin birlik olma günüdür, güç birliği yapma günüdür. Biz kendi birliğimizi sağlayamazsak, hiç bir kurum ve kuruluş bizleri ciddi olarak kabul etmez. Bu gün daha da büyüdüğümüz ortadadır. Bu sevindirici bir gelişmedir." şeklinde sözlerini bitirdi.

Kürsüye yedinci konuşmacı olarak Trabzon Şube Eski Başkanı Sn. F. Ahmet Öztürk gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra. " Trabzon Şubemizin kuruluşunda ve daha sonrasında Şube Başkanlığı görevlerinde bulundum. Mühendis olduk, Teknikerliğe olan sevdamız bitmedi. Bu gün ahde vefa duyguları ile tüm tekniker camiasına destek 8. Olağan Genel Kurulunuza katılmaya geldim. Arkadaşlar hak ettiğimiz konularda duyarlı çalışırsak başarıyı elde etmemiz mümkün. İnanıyorum ki tüm branşlardaki teknikerler Türkiye'nin en kapsamlı ve en büyük Tekniker kuruluşu olan Teknikerler Birliği'ne üye olacak ve destek sağlayacaklardır. Başarılar diliyorum" şeklinde sözlerini bitirdi.

Kürsüye sekizinci konuşmacı olarak Çanakkale Şube Eski Başkanı Erol Kayalı gelerek:


Hazirunu selamladıktan sonra, " Çanakkale Şubemizin kuruluşundan itibaren, Şube Yönetim Kurulu Üyeliğinden Şube Başkanlığına kadar görev yaptım. İşimizin kolay olmadığını tüm teknikerlerin bilmesini isterim. Mali açıdan yeterli bütçemiz hiçbir zaman olmadı. Yönetim Kurulumuzun fedekarlıkları ile bayrağı yere düşürmeden bu günlere kadar taşıdık. Bizim yaşadığımız sıkıntıların en az kırk kat fazlasını Genel Merkezimiz yaşamaktadır. Mali açıdan güçlü olmak durumundayız. Çanakkale'de kardeş Derneğimiz olarak tanımlayabileceğim Çanakkale EML Mezunları Derneği Çanakkale Belediyesinden kendi idari-sosyal tesisleri için arazi tahsisi sağladı. Benzeri çalışmayı Çanakkale Şubemiz de başlatıyor. Bizlerde destek verirsek Genel Merkezimize Ankara Belediyelerinden destek alabiliriz.  Gölgede çalışana soğuk buzlu su ikram etsek pek ikrama geçmiş sayılmaz, güneşin alnında çalışana çeşmeden su ikram etsek tadına doyum olmaz ve her daim hayır ile yadedilir. Mesleğimize hizmet sağlayan Genel Merkezimize çeşme suyu misali destek olmak durumundayız, mesleğimize saygı duymak zorundayız." şeklinde sözlerini tamamladı.


Kürsüye dokuzuncu konuşmacı olarak Teknikerler Birliği Genel Başkan Vekili Sn. Tahsin Durmaz gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra " Mesleğimizin sorunlarını çözmek, sosyal dayanışmamızı güçlendirmek istiyorsak, kaynak üretmeden hizmet üretemeyiz. Kaynak üretim modeli gerçekleştirmek zorundayız. Bu model kooperatif, sandık ya da küçük payların büyük paydaya dönüştüğü ticari şirket modeli olabilir. Sn. Genel Başkanımız yıllardır ticari şirketin öneminden ve kurulmasından bahsetmektedir. Bu konuda haklıdır, ve en kısa zamanda bu proje hayata geçirilmelidir." şeklinde sözlerini bitirdi.


Kürsüye onuncu konuşmacı olarak Teknikerler Birliği Rize İl Temsilcisi Sn. H. Ümit Şişmanlar gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra. " Genel Kurulumuzun önceki yıllara nazaran daha yeni stratejiler geliştiriyor olması sevindirici. Geç kaldığımız projelerimizizde hızlanırsak mesafeyi kapatabiliriz. Öz eleştiri yapmamızda gerek. Çok çalıştık, çok mücadele yürüttük ancak kendimizi tam olarak ifade edemedik. Büyük bir kitleyi yüzlerce farklı branşı ve sayıları milyonu aşmış Teknikerleri temsil etmek hiçte kolay değil. Ağır eleştirilerde bulunan ve üyeliği bulunmayan onbinlerce tekniker FACEBOOK başta olmak üzere soısyal medyada adeta cirit atıyor, enerjilerini tüketiyor, zamanlarını boşuna harcıyorlar. Bu kürsüden sesleniyorum; Gelin birlikte daha güçlü olalım, korkuların üzerine yürüyelim, hakkımızı koparıp alalım. Çok acıdır ki; Sanayi Odası İnşaat Teknikerlerine çalışma belgesi verdi, Beton Laboratuvarında Edebiyat Öğretmenleri görev yapıyor, Arıcılık Teknikerine Kunduracılar Esnaf Odası Belge veriyor. Bu durumu duyduktan sonra Teknikerler Birliğine destek vermeyenlerin bırakın mesleklerine saygı duymalarını, kendi insanlık değerlerine de sayugı duymuyorlardır. Biz emin, kararlı biçimde doğru yolda yürüyoruz." şeklinde sözlerini tamamladı.

 
Kürsüye onbirinci konuşmacı olarak Teknikerler Birliği Girsun İl Temsilcisi Sn. Gülcan Ocak gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra. " Bu gün Teknikerler Birliği ailesi ile birarada bulunmak çok mutlu bir tablo. Teknikerler Birliğinde mücadele veren tüm meslektaşlarımıza kendi adıma teşekkür ediyorum. Beni İl Temsilcisi olarak atamanız ziyadesi ile mutlu kıldı. Arkadaşlar kendi mesleğimizi kendi kuruluşumuzun himayesinde icra edememek son derece hukuk dışı, son derece acı. Mesleğimde olan Tarım Teknikerleri çok anlamsız kuruluşlara üye olmaya zorlanarak mesleğimizin icrasına izin veriliyor. Ziraatçiler derneği, sosyal dernekler, kültürel dernekler çalışma belgesi tanzim ediyorlar. Ülke Yöneticilerinin bu duruma dur demesi gerekiyor. Bu sıkıntıyı aşmamız gerek, tüm teknikerler mesleki haysiyetine sahip çıkmak, Teknikerler Birliği mücadelesine destek vermek zorunda. Bir bayan tekniker olarak sonuna kadar mücadeleye devam diyorum." şeklinde sözlerini tamamladı.

Kürsüye onikinci konuşmacı olarak Teknikerler Birliği Divan Kurulu Başkanı Sn. Teoman Temeltaş gelerek:

Hazirunu selamladıktan sonra. " Meslektaşlarımız kısır döngü sorular ile kendilerini bağlıyorlar. Öncelikli soruları şu Dernek bana ne sağlayacak? Eğer Sen Dernekte aktif olarak yer alırda bir Genel Kurul Dönemi içerisinde hiçbir şey yapılmadığını görürsen, Genel Kurula gelir hesabını sorarsın. Dernekler kendi yağı ile kavrulan kuruluşlar, mali yapısı güçlü olan dernekler haklarını almada daha hızlı olabiliyorlar. Arkadaşlar tam kırk yıl önce İnşaat Teknikerleri Derneğinin Kurucuları arasında yer aldım ve Başkanlığını yaptım. İlk icraatlarımızdan birisi TRT'de canlı yayına çıkmak oldu. Yayında Derneğimizi ve projelerimizi anlattık, umduk ki meslektaşlarımız üye olur, mesleki mücadelemize ortak olur. Maalesef kuru kuru tebrikden başka bir sonuç elde edilemedi. Çok çetin mücadeleler sürdürdük. Genel Başkanınız Ertan Kılıç ile de birlikte mücadele deneyimlerimiz oldu. İnşaat Teknikerleri Derneğinin tek başına mücadele vermesi yerine daha güçlü Teknikerler Birliği kuruluşunun sağlnması sonrasında İnşaat Teknikerleri Derneği Teknikerler Birliği'ne katıldı. Ancak şu anda Türkiye'de muhtelif sayıda minik Tekniker dernekcikleri var. Bizlerin kırk yıl önce sergilediği mücadelenin taklidini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. İşleri zor yol yakınken Teknikerler Birliği saflarına katılarak güçlü teknikerlik mücadelesine destek vermeleri daha anlamlı olur diye düşünüyorum. Saygıdeğer Tekniker Meslektaşlarım; Ellerimizden haklarımızın alındığını yakınmak yerine, kendi gerçek gücümüzü ortaya koymalıyız. Mücadelemizi hukuki arayışlar ile desteklememiz gerekiyor. Bu gün açılacak küçük çaplı bir hukuki davanın bile en az 3-5 bin TL bütçe ile sağlanabileceği göz önüne alındığında, iktisadi-ticari şirketleşmenin vazgeçilemez olduğu ortaya çıkıyor. Küçük meblağlı katılımlar ile büyük yatırımlara dönüşebilecek, kendi meslektaşlarımızı istihdam edecek altyapımız hazır, yalnızca sermayenin toplanması ve şirketin resmi olarak başlatılması gerekiyor. Başarı yakındır." şeklinde sözlerini tamamladı.

Gündemin 5. Maddesi gereğince;

Kürsüye Sn. Teknikerler Birliği Kurucu Genel Başkanı ve Genel Başkanımız Ertan Kılıç yoğun tezahüratlar altında geldi.


Hazirunu selamladıktan sonra Teknikerlik davasına gönül vermiş, mücadelede bulunmuş, üye olmuş, görev üstlenmiş teknikerleri tebrik ettiğini, dava arkadaşları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları olmak üzere; Genel Merkez, Şube ve  Temsilci heyetine teşekkür ettiğini, hayatını kaybeden meslektaşlarımıza da Yüce Allah'tan rahmet dilediğini dile getirmiştir. Sözlerine " Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 1943 yılında yüksek öğretim mertebesinde kurulan Tekniker Okullarının görev-yetki-sorumluluk meselesi yüzünden 1960'lı yılların ikinci yarısında tekniker-mühendis kavgasına neden olduğunu, 1968 olayları olarak tarihe geçtiğini, sonuçta istenilmeyen üzücü olayların yaşandığını ve akabinde Tekniker okullarının kapatıldığını, 1970'li yıllarda Ülkemizin ihtiyacına binaen Meslek Yüksekokulu adı altında yeniden tekniker yetişitirilmesi yoluna gidildiğini, 1980 askeri darbesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri modeli alınarak Meslek Yüksekokullarının 2547 Sayılı Kanun ile Y.Ö.K. bünyesinde yer aldığını, mezun erkek öğrencilere yedek subaylık hakkının kaldırıldığını, bu tarihe kadar mezun olanların alanlarında sınavsız lisans tamamlayarak mühendis oldukları bilgisini paylaştı. 1983 yılından itibaren her geçen gün teknikerlerin mesleki ve sosyal haklarının ellerinden alınarak mühendislere-esnaflara farklı meslek mensuplarına adeta savaş ganimeti gibi dağıtıldığını tüm bu olumsuzluklara rağmen de Meslek Yüksekokulu sayısının arttığı bilgisini aktardı. Bir Ülkenin en değerli kaynağının yetişmiş insan kaynağı olduğunu ancak Ülkemizde pahalı eğitim olan mesleki ve teknik eğitim almış teknikerlerin üretimden uzak tutulduğunu, meslek odası kurma taleplerine duyarsız kalındığını, bu gün  itibariyle neredeyse teknikerlerin kaybedecek birşeyleri kalmamasına rağmen zorlu mücadele veren Teknikerler Birliği'nin her türlü yoksulluk ve zorluklar karşısında pes etmeden mücadele sürdürdüğünü dile getirmesi üzerine salondan alkış sesleri ile birlikte destek sözleri yükselerek salonu inletti. Teknikerlere yapılan haksızlıkların üzerine gidiyoruz ancak bizleri yeterince anlamıyorlar. Bundan böyle hesap sormak boynumuzun borcudur.  Yılgınlığa düşmeden, azmi kırmadan sürdürülecek bir mücadelenin genç teknikerlere örnek alınması gereken bir yaşam biçimi olduğunu öğüt vererek 8. Dönem hedeflerini tek tek sıraladı:

1 - Herşeyden önce çok çalışmaktan daha ziyade yeterince disiplinli çalışmamızı muhafaza etmek durumundayız. İlk hedefimizin "TÜRKİYE TEKNİKER ODALARI VE BİRLİĞİ"nin kurulması olduğunu bu hedefe ulaşıncaya değin mücadele kararlılığımızı artırarak devam ettireceğimizin bilinmesini kamuoyuyla paylaşacağız.
2 - Genel Merkez, Şubeler, Temsilcilikler, Komisyonlar, Üyeler, Öğrenci Aday Teknikerler olarak birlik ve bütünlüğümüzün devam ettirilmesi Teknikerler Birliğinin yapısını dinamik kılacak ve büyümeyi beraberinde getirecektir.
3 - 81 İl, 919 İlçenin tamamında 1.000 Temsilci, 2.000 Temsilci Yardımcısını mutlaka atamalıyız. Bu konuda Şubelerimize ve İl Temsilcilerimize büyük sorumluluk düşmektedir.
4 - Yeterli erginliğe ve deneyime sahip olan İl Temsilciliklerimizin derhal Şubeleşmesini sağlamalıyız,
5 - Meslek Yüksekokullarında öğrenci temsilciliklerini revize ederek yenilenmeliyiz,
6 - Teknikerler Birliğinin % 0,1'ne ortak olduğu Üyelerimizin ve Tekniker dostlarınında % 0, 999'na ortak olabileceği en az 1.000.000 (bir milyon) TL katılım paylı ticari şirketi zaman kaybetmeden kurarak devamında da 60 ay (5 yıl) süre ile aylık 150 TL ödeme ile toplamda 10.000.000 (onmilyon) TL bütçeye erişerek, bu şirketle İstihdam, eğitim, danışmanlık, yenilenebilir enerji, tarım, hayvancılık hizmetleri başta olmak üzere Üniversiteler ile şirket kurulması bu şirketlerin İllerde ve İlçelerde Teknikerlere bayilikler verilmesi, işletilmesi, ve istihdama katkıda bulunması elzem olmuştur.
7 - Teknikerleri Sosyal medyada temsil ettiğini söyleyen  platform, sayfa ve gruplara  çağrıda bulunarak enerjilerini ve birikimlerini Teknikerler Birliği çatısı altına taşımalarını sağlamalıyız.

Dedikten sonra;

T.C. Cumhurbaşkanlığı Makamına takdim edilmek üzere: MYO'lar, MYO'larda okuyan Öğrenciler, İşsiz Teknikerler, Kamuda, Özel Sektörde, Serbest piyasada görev yapan Teknikerler, Emekli Teknikerler'in sorunları ve çözüm önerilerini içeren çok kapsamlı bir dosya hazırladıklarını ve en kısa sürede hazır olan bu dosyanın teslim edileceğini ve takipçisi olacaklarını beyan ettiler.


Divan Heyetinden söz alan Teknikerler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mecit Özüdoğru; 

" Genel Merkezimize bir bina alımı için BİR TUĞLADA SEN KOY KAMPANYASI önerisinde bulunarak bu hesaba 1.000 (bin) TL bağışta bulunmayı taahhüt etti. 


Divan Heyetinden söz alan Teknikerler Birliği Genel Başkan Eski Yardımcısı Sn. M. Şaban Keskin'de;  

" Genel Merkezimize bir bina alımı için BİR TUĞLADA SEN KOY KAMPANYASI'na destek olmak için bu hesaba 1.000 (bin) TL bağışta bulunmayı taahhüt etti. 

Yönetim Kurulu geçmiş dönem faaliyet raporu ile Geçmiş Dönem Bütçesinin okunması müzakeresi ve ibrasına geçildi.

Yönetim Kurulu geçmiş dönem faaliyet raporu ile Geçmiş Dönem Bütçesi okundu. Divan Heyeti tarafından Delegelerin oyuna sunulan rapor oy birliği ile ibra edildi.


Denetçi raporlarının okunması ve müzakeresi ve ibrasına geçildi.

Divan Heyeti tarafından okunan ve Delegelerin oyuna sunulan rapor oy birliği ile ibra edildi.
 
Denetçi raporlarının okunması ve müzakeresi ve ibrasıGenel Kurulda Tüzük değişikliklerinin yanı sıra yıllık aidat oranıda belirlendi.

Divan Heyeti tarafından Delegelerin oyuna sunulan rapor oy birliği ile ibra edildi.
Yıllık aidat 120 (yüzyirmi) TL olarak belirlenirken, çalışma belgelerinden 22 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ücret alınmaması kararlaştırıldı. Buna göre üyelerimize üextra bir ücret talebinde bulunulmadan Çalışma Belgesi "ALICI ÖDER" Kargo yolu ile gönderilecektir.

Teknikerler Birliğinden istifa edeceklerin 120 (yüzyirmi) TL Yıllık aidatı ödemesi durumunda internet sitemizdfe matbuu olan dilekçe ile üyeliklerini sonlandırabilecekleri kararıda kabul edildi.

Tüzük değişiklikleri ve diğer önergelerin  okunması, müzakeresi ve ibrasına geçildi.

Tüzük değişiklikleri ele alındı. Divan Heyeti tarafından Delegelerin oyuna sunulan tüzük değişiklikleri oy birliği ile ibra edildi.

Genel Merkez Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin seçilmesine geçildi.

Divana sunulan tek liste haricinde ikinci bir listenin olmaması nedeni ile Oylama yapıldı. Oy tasnifinde liste delegelerin tamamının oyunu alarak 8. Dönem Yönetim Kurulu olarak belirlendi.

Ankara dışından gelen delegeler ile birlikte topluca akşam yemeğinde biraraya gelindi. Sonrasında delegeler İllerine yolcu edildi.

Genel Kurulumuza gelerek, telefon ile arayarak, mesaj yazarak, mail atarak destek sağlayan meslektaşlarımıza ve tekniker dostlarına teşekkür ederiz.

 

 HABERİN DEVAMI HAZIRLANMAKTADIR












  
2515 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın