• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

AÖF VETERİNER SAĞLIK TEKNİKER MEZUNLARINA MÜJDE
   


   
   Batman İl Temsilcimiz ve Veteriner Sağlık Teknikerleri Komisyon Başkanımız Nimetullah Durmaz'ın önceki yıllarda Veteriner ve Sağlık Teknikerliği örgün eğitim mezunları için açtığı ve kazandığı davanın, AÖF mezunu Veteriner Sağlık Teknikerlerinede uygulanması için müdahil olduğumuz Veteriner Sağlık Teknikeri Ali Gedik adına Sivas Bölge İdari Mahkemesinde açılan dava kazanılmakla birlikte, AÖF mezunu Veteriner Sağlık Teknikerlerinin "SUNİ TOHUMLAMA YAPABİLİR" kararı üst mahkeme olan Danıştay tarafından da onanmıştır.

   Batman İl Temsilcimiz ve Veteriner Sağlık Teknikerleri Komisyon Başkanı Nimetullah Durmaz ve Veteriner Sağlık Teknikeri Ali Gedik'i tebrik ediyoruz.

   AÖF mezunu Veteriner Sağlık Teknikelerine hayırlı olsun.

 Batman İl Temsilcimiz ve Veteriner Sağlık Teknikerleri Komisyon Başkanımız Nimetullah Durmaz'ın açıklamasını yayımlıyoruz:

   " Veteriner Sağlık Teknikeri Ali Gedik adına Sivas bölge idari mahkemesine açtığımız dava sonucu, yerel mahkemenin Açıköğretim  Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü mezunu Veteriner Sağlık Teknikerleri "Suni Tohumlama Yapabilir" yönündeki kararı neticesinde Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı karara itiraz etmiş ve dosyayı danıştaya göndermiştir. Danıştayın almış olduğu karar neticesinde Danıştay, Yerel Mahkemenin kararını onamıştır. Onanmış karar Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına mahkemece gönderilmiş ve EMSAL niteliği taşımaktadır.

Bu aşamadan sonra Bakanlık 2 ayrı yol izleyebilecektir.

1. Ya Suni Tohumlama  Yönetmeliği "AÖF mezunlarıda suni tohumlama kursuna katılabilir" şeklinde yeniden düzenlenecek,

2. Ya da Bakanlık Yerel Mahkeme kararını emsal kabul etmiyecektir. Bu yol izlenirse bile herkes bireysel dava açmak zorunda kalacak, fakat Danıştayın onanmış kararı olduğu için artık yerel mahkeme olumsuz karar veremiyecek ve emsal karar olduğu için kararlar daha çabuk çıkacaktır.

Bakanlığın izleyeceği yol yakın zamanda belli olacaktır. Kısa bir süre sonra durum netleşecektir. "   Teknikerler Birliği tüm branşlar için İdari ve Hukuki mücadelesini yürütmeye devam edecektir. Birliğimize sağladığınız desteğe teşekkür ederiz.

  
  
12934 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın