• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

YÖK İtfaiye ve Sivil Savunma Ön Lisans Mezunlarına İyi Haber

http://www.isilanlarim.net/yokten-tekniker-unvani-verilen-2-bolum-aciklandi/

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın diplomalara unvan yazılmaması konusunda 03/06/2005 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından yapılan toplantıda görüşülmüş ve Kanunun 2880 sayılı kanunla değişiklik 43/b maddesi uyarınca 2005-2006 eğitim öğretim yıllarından itibaren uygulanmak üzere diplomalara unvan yazılmaması,öğrenim görülen programın adının ve derecesinin  yazılması uygun görülmüştür.

Meslek Yüksek Okulları Çalışma Grubunun görüşü ile meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinden mezun olan öğrencilere verilecek olan unvan konusu 12/09/2012 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve kurulun bu görüşü dikkate alınarak 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programı mezunlarının “TEKNİKER” unvanı kullanması uygun görülmüştür.

Bu yukarıda yer alan açıklama YÜKSEKÖĞRETİM KURULU tarafından yapılmıştır.Yani atamalarda artık bu bölüm mezunları tekniker unvanı aldıklarından dolayı tekniker kadrolarına atama için başvuru yapabilecekler diyebiliriz. Detaylar geldikçe sizlere bu konuda ayrıntı vermeye devam edeceğiz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

  
3848 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın