• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

İKİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ LİSANS TAMAMLAMA TOPLANTIMIZA DAVETLİMİZSİNİZ
TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONU BAŞLIKLARI

1 - 1943 -1944 Öğrenim yılından günümüze kadar, Ülke Yöneticileri Tekniker sorunlarına kayıtsız kalmış, 14 yılda elde edilen mesleki ve teknik eğitim yabana atılmıştır. Kamuda Mühendis ve Teknikerler arasında maaş uçurumu oluşturulmuş, Kamu Kurumları tarafından ünvan yükselmelerine kısıtlamalar getirilmiş, Özel sektörde angarya işler de teknikerlere yüklenmiş, asgari ücrete mahkum edilmiş, Serbest çalışma alanında ise, Yönetmeliklerle esnaf ve teknisyen odalarına üye olmaya zorlanmış, ilkokul, ortaokul mezunu kalfaların insiyatifine terk edilmişlerdir. Teknikerlerin düşürüldüğü bu durum hem Anayasamıza, Uluslararası hukuka, insanlık onuruna, dini anlayışa, genel edebe ve ahlaka, insanlık onuruna göre kabul edilemez. Teknikerler köle değildir, mesleki öğreniminin karşılığını çalışma hayatında görmek istemektedirler.
2 - Çıkarılan her yeni Kanun ve Yönetmelikte Teknikerler gözardı edilmiştir.
3 - Memur ve işçi sendikaları  Tekniker sorunlarına yeterince destek vermemişlerdir.
4 - 1983 Öncesi MYO mezunlarına 1997 yılı sonuna kadar sürdürülen lisans tamamlama hakkı Anayasamızın eşitlik ve hakkaniyet ilkelerini çiğnemiştir. 
5 - Günümüzde hemşire, öğretmen, ilahiyat vs. mezunlarına sağlanan lisans tamamlama hakkının teknik branşlardaki Teknikerlere uygulanmaması  Anayasamızın eşitlik ve hakkaniyet ilkelerine ters düşmektedir.
6 - Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen sürekli MYO'lar açılmakta, aileler perişan, Teknikerler hüsrana uğratılmaktadırlar.
7 - İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Enerji Uzmanı, Gıda Sorumlu Yöneticisi vs. başta olmak üzere tüm brasnş ve alanlarda Teknikerler çalışma hayatında adeta "KALİFİYE KÖLE" haline getirilmişlerdir.TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

1 - Lisans Tamamlama Komisyonu 3. toplantısı 26 Aralık Cuma Saat: 18.30 / 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 
2 - Teknikerlerin ağırlıklı olarak yer aldığı, memur ve işçi "Teknik Eleman Sendikaları Ve Konfederasyonları" Kurucu Heyeti ve Tüzük Komisyonu teşekkül ettirilecektir. Toplantıya tüm branşlardaki Tekniker, Teknisyen, Mühendis, Teknik Öğretmenler davetlidir. 
3 - Lisans tamamlama yol haritası belirlenecek, çalışma takvimi hazırlanacaktır.

  
2799 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın