• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

LİSANS TAMAMLAMA TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
Lisans Tamamlama Komisyonu toplantısına; Ertan Kılıç, Sinan Öztürk, Ramazan Yaşar, Mehmet Hancıoğlu, Mustafa Karhan, Ahmet Kılıç, Hüseyin Şimşek iştirak etmişlerdir.

TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONU BAŞLIKLARI

1 - 1943 -1944 Öğrenim yılından günümüze kadar, Ülke Yöneticileri Tekniker sorunlarına kayıtsız kalmış, 14 yılda elde edilen mesleki ve teknik eğitim yabana atılmıştır. Kamuda Mühendis ve Teknikerler arasında maaş uçurumu oluşturulmuş, Kamu Kurumları tarafından ünvan yükselmelerine kısıtlamalar getirilmiş, Özel sektörde angarya işler de teknikerlere yüklenmiş, asgari ücrete mahkum edilmiş, Serbest çalışma alanında ise, Yönetmeliklerle esnaf ve teknisyen odalarına üye olmaya zorlanmış, ilkokul, ortaokul mezunu kalfaların insiyatifine terk edilmişlerdir. Teknikerlerin düşürüldüğü bu durum hem Anayasamıza, Uluslararası hukuka, insanlık onuruna, dini anlayışa, genel edebe ve ahlaka, insanlık onuruna göre kabul edilemez. Teknikerler köle değildir, mesleki öğreniminin karşılığını çalışma hayatında görmek istemektedirler.
2 - Çıkarılan her yeni Kanun ve Yönetmelikte Teknikerler gözardı edilmiştir.
3 - Memur ve işçi sendikaları Tekniker sorunlarına yeterince destek vermemişlerdir.
4 - 1983 Öncesi MYO mezunlarına 1997 yılı sonuna kadar sürdürülen lisans tamamlama hakkı Anayasamızın eşitlik ve hakkaniyet ilkelerine aykırılık teşkil etmektedir.
5 - Günümüzde hemşire, öğretmen, ilahiyat mezunlarına sağlanan lisans tamamlama hakkının teknik branşlardaki Teknikerlere uygulanmaması  Anayasamızın eşitlik ve hakkaniyet ilkelerine aykırılık teşkil etmektedir.
6 - Yaşanan tüm sorunlara rağmern sürekli MYO'lar açılmakta, aileler perişan, Teknikerler hüsrana uğratılmaktadırlar.
7 - Teknikerlere, teknikerlerden başka kimsenin destek olmadığı aşikar olup, Teknikerler Birliği'nin haricinde, hiç bir tekniker derneği, Tekniker sorunlarının üzerine gidememektedir. 
8 - İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Enerji Uzmanı, Gıda Sorumlu Yönetcisi vs. başta olmak üzere tüm brasnş ve alanlarda Teknikerler çalışma hayatında adeta "KALİFİYE KÖLE" haline getirilmişlerdir.

TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

1 - Lisans Tamamlama Komisyon 2. toplantısı 12 Aralık Cuma Saat: 18.30 / 20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu toplantılar her iki haftada bir düzenli olarak rutin hale getirilecektir. Toplantıya tüm branşlardaki meslektaşlarımız davetlidir.
2 - Y.Ö.K. Yetkilileri ziyaret edilecektir.
3 - Y.Ö.K. Üyeleri ve Üniversite Rektörlerine Resmi yazılar gönderilecektir.
4 - Teknikerlerin ağırlıklı olarak yer aldığı, memur ve işçi sendikaları  kurulacaktır. Bu konuda gönüllü olan tüm meslektaşlarımızı sendikalarımızın kuruluşuna davet ediyoruz.
5 - Ankara'da Hükümet Yetkilileri,  Y.Ö.K. Yöneticileri, Üniversite Rektörleri ve Teknikerlerin katılacağı LİSANS TAMAMLAMA VE TEKNİKERLER isimli panel yapılacaktır.
6 - Her İlde Teknikerler Birliği İl Temsilcileri ataması yapılacak ve "İL LİSANS TAMAMLAMA KOMİSYONLARI"oluşturulacaktır.
7 - Lisans tamamlama çalışmalarımıza "MALİ KAYNAK" temini için kampanya düzenlenecektir.
  
4847 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın