• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
ÜLKEMİZDE İŞ GÜVENLİĞİ VE SORUNLARI
Teknikerler Birliği Genel Başkanı Şevket GölükÜlkemizde iş güvenliği uzmanları ücretini, denetledikleri şirketten alıyor. Bu durum ücret alamama korkusu ile denetleme esnasında karşılaşılan ölümcül hataların raporlarda atlanmasına neden oluyor. İş güvenliği uzmanının işten atılma korkusu, iş cinayetlerine sebep oluyor.

İş güvenliğinde temel problem iş güvenliğini denetleyen uzmanın veya uzmanın çalıştığı firmanın, ücretini denetlediği şirketten alması. Bu durum denetmenin, inşaat şirketlerinin hatalarını objektif şekilde dile getirme ihtimalini azaltıyor. İş güvenliği uzmanlarının mevcut durumda denetledikleri şirketin çalışanı gibi oluyor ve buda İş güvenliği uzmanının işten atılma korkusu, iş cinayetlerine sebep oluyor.

İş güvenliği denetimindeki çarpıklıklar şunlardır: Haziran 2012 öncesinde 50 kişi çalıştıran bir şirkete 47 saat iş güvenliği denetimi uygulanırdı. 6331 No’lu yasanın değişmesi ile bu denetim 10 saate düşürüldü. Yeterli denetim zamanı azaltıldı. Bunun yanında Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) kuruldu. Bu OSGB ile iş güvenliği uzmanları anlaştığı şantiyeye iş güvenliği uzmanı gönderen şirketin elemanları haline geldi. Adeta bir yarış atı misali şantiyeden şantiyeye koşturuluyorlar. Bunun sebepleri mevcut yasa ve yönetmelikler. Yeterli zaman olmayışı, yeterli bağımsızlık olmayışı iş cinayetlerini beraberinde getiriyor.

Ülkemizde iş güvenliği uzmanlığı sadece mühendis ve mimarlara değil bu konuda eğitim almış İş Güvenliği Teknikerlerine ve ilgili eğitim alan diğer tekniker programı mezunlarına da eğitimleri karşılığı yeterli yetki ve sorumluluklar verilerek tüm çalışma alanlarında tam bir iş güvenliği denetimi yapılmalıdır.

Şevket GÖLÜK
Teknikerler Birliği
Genel BaşkanıPaylaş |                       Arşiv     
2734 kez okundu