• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

GENEL MERKEZ VII OLAĞAN GENEL KURULU YOĞUN BİR KATILIM VE COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİ
Teknikerler Birliği 7. Olağan Genel Kurulu 18 mayıs 2014 günü Tüed Genel Merkezi Konferans Salonunda Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Temsilciler, Ankara ve Taşra delegelerinin iştiraki ile gerçekleşti.
Genel Kurulda Trabzon, Çanakkale, Sivas, Elazığ, Sakarya, Kırıkkale, Mersin Şube yöneticileri ve üyeleri yanı sıra Rize, Batman, Ordu, Kocaeli, Şanlıurfa, Karaman, Şırnak Temsilcileri ve Ankara delegeleri yer aldı.Genel Kurulda bir önceki dönem yürütülen yoğun faaliyet raporu güne damgasını vurdu. 6. Dönem (2011-2012-2013 yıllarında) zarfında 150’nin üzerinde faaliyet yürütüldüğü, Genel Başkan Yrd.Şevket GÖLÜK tarafından haziruna okundu ve hazırlanan faaliyet raporunun genel kurul arasında şube başkanlarımıza ve il temsilcilerimize dağıtılacağını duyurdu.Trabzon şubesinin ev sahipliğini üstlendiği “KALKINMA STRATEJİLERİ İÇERİSİNDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN ROLÜ VE TÜRKİYE’DE TEKNİKER GERÇEĞİ” isimli panel kitabının genel kurul arasında dağıtımı büyük beğeni topladı.

Genel kurul gündemi sırasıyla okunarak genel kurulda hazır bulunan üyelere sunuldu. Ayrıca genel kurulda tüzük değişiklikleri teklifleri okunarak oybirliğiyle kabul edildi.

Genel kurulda yeni yönetim listesi 6. dönem genel başkan yardımcısı görevinde bulunan Şevket GÖLÜK tarafından divan başkanına sunuldu. Divan başkanının genel kurul salonunda hazır bulunan üyelerin olmasına sundu. Şevket GÖLÜK'ün divana sunduğu yeni yönetim listesi oylama sonucu oybirliğiyle kabul edildi.Genel kurulda oylanarak kabul edilen yeni yönetim listesinde Şevket GÖLÜK , Tahsin DURMAZ, Mecit ÖZÜDOĞRU, Enver ERDOĞDU, Can İREN , Süleyman ÖZDEMİR, Erdoğan DUMAN , Rıdvan SARIMEHMETOĞLU , Sevinç ORHAN ve Sinan ÖZTÜRK görev aldı.

Genel kurul gündem sırasına göre devam eden genel kurulda Çanakkale Şube Başkanı Erol KAYALI ve Batman İl TemsilcisiNimetullah DURMAZ birer konuşma yaptı.

Genel kurul gündemimin bitimine müteakip, genel kurucu Genel Başkanımız Ertan Kılıç genel kurul salonundaki üyelere yaptığı teşekkür konuşmasında, yeni yönetim Kuruluna başarılar diliyorum. “Herbiriniz birer pırlanta, birer elmassınız. 70 yıldır süregelen mücadelenin son 30 yılında sizlerin de bir bölümü ile omuz omuza mücadele yürüttük, kah başardık, kah zulme uğradık ama yılmadık doğru haklı yolumuzda omuz omuza yürüdük.Biliyorsunuz tıbben çok zorlu bir hastalık imtihanı ile baş başayım. Sağlığım ile ilgili 2014 yılında önemli tedavi sürecine gireceğim, önümüzdeki yıl neyi getirir, bilemeyiz. Sizlerin yürüteceği mücadeleye  her zaman destek olmaya çalışacağım, bu güne kadar desteklerini Teknikerler Birliği’nden esirgemeyen Genel Merkez Yönetim Kurulunda görev almış olan, Şubelerimizi kurarak mücadeleye ortak olan Şube Başkanlarımızı, Şube Yöneticilerimizi, Temsilcilik yaparak destek sağlayan Temsilcilerimizi, üyelikleri ile yükü omuzlayan, gerek üyelerimize gerekse üyelikten istifa etmiş olan meslektaşlarımıza da sağladıkları değerli katkılar için teşekkür ediyorum,dedi.


Genel kurulun tamamlandığını duyuran divan başkanın konuşmasından sonra genel başkan yrd.Enver ERDOĞDU bir konuşma yaparak, daha önceki dönem yönetim kurulu üyelerini hazırlattığı plaket ve çiçeği kurucu genel başkanımız Ertan KILIÇ'a genel başkan yrd.Şevket GÖLÜK teşekkür plaketini, genel başkan yrd.Rıdvan SARIMEHMETOĞLU'da çiçek buketini verdi.


Genel kurul binası önünde toplu fotoğraflar çekildikten sonra akşam yemeği için misafirler ile birlikte restaruanta geçildi.
 
7. OLAĞAN GENEL KURULDA ALINAN KARARLAR

GENEL KARARLAR

1 – Türkiye sathında örgütlenme işleminin tamamlanması, yeni şubeler ve temsilcilerin atanması,

2 – Meslek Odası Kuruluş çalışmaları, Lisans Tamamlama, Görev-Yetki-Sorumluk çalışmalarının yoğunlaştırılması, Ülke sathına yayılması, imza kampanyaları başlatılması, ihtiyaç duyulduğu takdirde de idari ve adli yargıya gidilmesi,

3 – Lisans Tamamlama Komisyonu Üyelerinin yeniden belirlenmesi,

4 – Mesleki Komisyonların yeniden tesis edilmesi ve güncellenmesi,

5 – Diğer Tekniker derneklerinin kendilerini fesih ederek, Teknikerler Birliği çatısı altına girmeleri yönünde son kez Yurt sathında çağrıda bulunmak,

6 – Miting ve gösteri yürüyüşlerinin düzenlenmesi,

7 – Çalışma takviminin oluşturulması,

8 - Birliğin yayın organı olan TEKNİK YÖN dergisinin faaliyete geçirilmesi,

9 - Birlik üyelerinin kaynaşması ve sosyalleşmesi adına sadece Teknikerlerden oluşacak TSM Korosunun kuruluş çalışmalarının başlatılması,

10 – Fesih gündemli Şube Genel Kurul Kararı alınmadan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu gözlemcisi bulunmadan Şubelerin fesih işleminin gerçekleşemeyeceği,

MALİ KARARLAR

1 – Mali disiplinin sağlanması,

2 – Genel Merkeze bir mülkiyet alınması için yardım kampanyası başlatılması,

3 – 2014-2015-2016 yıllarında, üyelik aylık aidatının 7 TL ve yıllık ödenecek aidatların 84 (Seksendört) TL olması,

4 – Önceki dönem borcu olan üyelerin, yalnızca 2013 yılı aidatını 60 (altmış) TL ödemesi ve 2014 yılı 84 (seksendört) TL aidatını da ödemesi kaydıyla üyeliklerinin devam ettirilmesi,

5 – İstifa etmeyi düşünen üyelerin, önceki dönemden aidat borcu var ise yalnızca 2013 aidatını 60 (altmış) TL ödemesi durumunda mali borç yükümlülüğünden kurtulabileceği,

6 – Belge ücretlerinin 100 (yüz) TL’den 50 TL’ye indirilmesi,

Kararları alındı.


 

  
4322 kez okundu