• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
SAKARYA ŞUBESİ RESMİ AÇILIŞI VE I.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Ebru Yılmaz Kağba Başkanlığı’ndaki Teknikerler Birliği Sakarya Şubesi’nin ilk Olağan Genel Kurulu, Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, Genel Başkan Yardımcıları ve Şube Başkanlarının katılımıyla 23 Haziran 2012 günü Sakarya AKM Tiyatro Salonu’nda yapıldı. 

İki yıldır Ebru Yılmaz Kağba Başkanlığı’nda temsilcilik olarak faaliyet gösteren, kısa bir süre öncede resmi olarak şubeleşen Teknikerler Birliği Sakarya Şubesi’nin ilk Olağan Genel Kurulu, AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti. Kurulda Teknikerler Birliği’nin Sakarya Şubesi’nin resmi açılışı da yapılmış oldu.

Kurulda; Ebru Yılmaz Kağba Başkanlığı’ndaki Teknikerler Birliği Sakarya Şubesi’nin “Ebru Erdoğan, Adem Bilgen, Serhan Akünal, Serkan Aydın, Tevvik Aktürk ve Fatih Hacalı”dan oluşan Yönetim Kurulu, teknikerlere tanıtıldı.

Genel Kurul toplantısına CHP Milletvekili Engin Özkoç, Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Akyazı Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Gümüş, CHP Sapanca İlçe Başkanı Tufan Fortacı, Çanakkale Şube Başkanı Muammer Özden, Tekirdağ Şube Başkanı Mustafa Öklük, İstanbul Şubesi Eski Başkan Yardımcısı Cemal Güney, Mehmet Önal ve Şaban Savaş, Teknikerler Birliği Genel Başkan Yardımcıları Şevket Gölük, ,Rıdvan Saarımehmetoğlu, Enver Erdoğan, Halil Sert, Şaban Keskin, Can İren ve Mecit Özüdoğru ile çok sayıda tekniker katıldı.

Kurulda ilk konuşmayı yapan CHP Milletvekili Engin Özkoç ise, “Tekniker arkadaşlarımızın durumu üniversite eğitimi almalarına karşın maalesef sıkıntı içerisindedir. Bu ülke teknikerler yetiştiriyor, ama teknikerleri göremiyoruz. Mesele AKP, CHP, MHP meselesi değil, mesele bu ülkeyi ne kadar seviyor olmamızdır. Bu ülkede emek verdiğimiz teknikerleri mezun olduğu zaman hak ettikleri yere getirmek gerekiyor. Sadece kendi çıkarlarınızı düşünürseniz iş yapamazsınız. Siz başkalarının hakları için mücadele etmezseniz, başkaları da gün gelir sizin haklarınız için mücadele etmez” diyerek, Teknikerlere destek çıktı.

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç ise; “Biz devletimizi seviyoruz ama hakkımızı alamıyoruz. 30 yıldır yapmış olduğumuz mücadelede sorunlarımıza siyasetçilerden ve ilgili makamlardan  yaklaşım göremedik. Bizlere aldığımız eğitimin karşılığı olan görev, yetki ve sorumluluklarımızı vermeyeceklerse Tekniker yetiştirmesinler. Tekniker yetiştiren meslek yüksekokullarını kapatsınlar. Eğer mühendisler bizim yolumuza taş koyuyorlarsa, bunun hesabını sormalıyız, soracağız da. Biz burada halen 1960’lı yılların sorunlarını konuşuyorsak, bu işte yanlışlık vardır. Bu yanlışlıkları düzeltmek adına kamuoyunu bilgilendirmek adına mücadelemiz artan ilgi ve destek ile devam edecektir.” diye konuştu.

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç; gösterdikleri başarılarından dolayı Sakarya Şubesi Başkanı Ebru Yılmaz Kağba ile eşi Birol Kağba ve Teknikerler Birliği İstanbul eski İl Temsilcisi Şaban Savaş’a teşekkür belgesi takdim etti.

Konuşmaların ardından geçilen Genel Kurulda, Şube Yöneticileri Ebru Erdoğan ve Adem Bilgen tarafından Teknikerler Birliği Sakarya Şubesi’nin faaliyet, plan ve bütçeleri okunarak, şubenin yapmayı planladığı projeler ise; “Mali disiplinin sağlanması, bölgesel toplantıların yapılması, oda kuruluş çalışmaları, piknik ve organizasyon çalışmaları, lokal ve misafirhane kurulma çalışmaları, lisans tamamlama çalışmaları, mesleki belge verilmesi çalışmaları, mesleki fuarlara katılma çalışmaları, MYO’lara öğrenci temsilcileri atanması çalışmaları ile Ar-ge çalışmaları” olarak sıraladı.

 

Genel Kurul Haber Linkleri : 

http://www.sakaryahalk.com/haber/8346/teknikerler-ilk-olagan-genel-kurulu-nu-tamamladi.aspx 

http://cep.sakaryayenigun.com.tr/haberdetay.php?id=4162

http://www.medyadetay.com/teknikerler-birligi-ilk-genel-kurulunu-yapti-9795.html

http://www.hurce.com/haber_detay.asp?haberID=3838

http://www.sakaryahaberleri.com/teknikerler-bulustu-haberi-7651.html

 

 

 

Paylaş |                       Arşiv     
3616 kez okundu