• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

YASAL UYARI

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

ANKARA TEKNİKERLER DERNEĞİ’NE ÜYE OLMAK, GELECEĞİNİZİ TEMİNAT ALTINA ALMAKTIR

Mesleğini önemsiyor, mesleki haklarını elde etmek için mücadele etmek istiyorsan Teknikerler Birliği'ne üye olmalı ve görev üstlenmelisin.

 

BAŞARI;

KİŞİLERİN DEĞİL, ANLAŞMIŞ BİRBİRİNE GÜVENEN,

AYNI ORTAK AMACA YÖNELMİŞ

BİR EKİP İŞİDİR.ANKARA TEKNİKERLER DERNEĞİ’NE ÜYE OLMAK, GELECEĞİNİZİ TEMİNAT ALTINA ALMAKTIR

  1. Resmi yönü: Ankara Teknikerler Derneği sivil toplum kuruluşudur. Teknikerlerin Resmi olarak bir takım yetkileri vardır. Meslek hayatınızda bu yetkilere ihtiyaç duyduğunuz, kazanımlarınızı korumanız gerektiği sürece mesleki kuruluşunuza kayıtlı olmanız Sizin menfaatinizedir.
  2. Sosyal yönü: Meslek Kuruluşları aynı meslek gurubundan insanların toplandığı yerlerdir. Mesleğimiz hayatımızın yarısından fazlasını alır. Bize bir statü ve hayat görüşü kazandırır. Aynı meslek grubundan olan insanlar birbirlerini daha iyi anlar.
  3. Mesleki yeterliliğin artırılması ve mesleki çıkarlar: Mesleki çıkarlarını artırmak mesleki bilgilerini pekiştirmek için çeşitli çalışmalar yapılabilir. Çok yeterli olmasa da meslek kuruluşları bu yönden olumlu adımlar atmaktadır (bu adımların yetersizliği güçlü bir örgütlenmenin sağlanamamış olmasındandır).

Dolayısı ile mesleki kuruluşlara üye olmak değil, aynı zamanda mesleki kuruluşunda aktif roller üstlenmek mesleğine saygısı olan herkes için vazifedir.

Sn. Tekniker Meslektaşım;

Branşın ne olursa olsun: Tekniker imza yetkin olmazsa, Sanayi de, imalatta, tarımda, sağlık da, veterinerlik de, eczacılık da, kısacası teknikerlik branşlarının olduğu her alanda amele de lazım. 14 yıl okuyarak hak ettiğin diplomanın karşılığına denk olmak üzere 3 günlük sertifikaya sahip ilkokul mezunu ameleyi Senin yerine çalıştırılabilirler. Tekniker olarak çalıştırılmak yerine, Seni de amele olarak işe alır ve çalıştırırlar. Asli işini yaptırırlar öncelikle sana, yanı sıra yemek yaptırır, şoförlük yaptırır, bulaşık yıkattırır, temizlik yaptırır, getir götür işi de yaptırırlar, aybaşı geldiğinde de asgari ücreti yatırırlar hesabına, birde bakarsın ki yıllar geçtikçe diğer meslekler itibar kazanırken Senin mesleğin Tekniker’lik ayaklar altında.

Doğal afet ve felaketlerde gün geçmiyor ki can kaybı yaşamayalım, ekonomik kayıplar yaşamayalım. Son yıllarda ard arda yaşadığımız depremlerde hayatlarını kaybedenler, Maden göçüklerinde iptidai usuller göre çırak, işçi istihdamına yönelenler, gıda teröründe nitelikli yetkin teknik elemanları üretim ve denetim aşamasında değerlendirmeyen zihniyet, inşaat sektöründe mühendislere, elektrik sektöründe esnaf sanatkarlara, tarım sektöründe çiftçilere devşirilen yetkiler, metropol kentlerin göbeğinde sele teslim edilen ülke vatandaşları, sorumsuz yöneticiliğin acımasız payından her geçen gün zarar görmektedirler.

Unutma bu meslek Senin ömür boyu taşıyacağın kimliğin olacak, öldüğünde de yine Seni mesleğinle anacaklar. Haklarını geliştirmek ve savunmak istiyorsan önce Teknikerler Birliği’ne üye olmak ve hemen akabinde de görev üstlenmek zorundasın. Aksi takdirde Sesini kimse duymayacak, elinden tutan olmayacaktır.

Teknikerler üzerine oynanan her türlü çirkin oyunlara, kirli lobi çalışmalarına karşın, bizim birliğimizi muhafaza etmemiz ve bireysel güçlerimizi Teknikerler Birliği Kurumsal yapısında birleştirmemiz sorunlarımızın ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Sorunlarımızın çözümünde başkalarından bir şeyler beklemek hayalperestlik olur. Hakkımız olan ancak ellerimizden binbir türlü oyunlarla kaybettiklerimizi almak bizlere ekonomik, idari ve hukuki kazanımlar sağlayacaktır.

Biz teknikerler önemsenmeyecek kadar küçük bir kitle değiliz, sesimiz Sizlerin üyeliği ile gün geçtikçe daha iyi duyuluyor.

MYO’ları her platformda sorgulanmalıdır. Değerli tekniker meslektaşlarım sorunumuzun iki çözüm yolu vardır, birincisi meslek odamızın kurulmasıdır, ikincisi ise odamızın kurulmaması durumunda ihtisas alanımızda sınavsız lisans tamamlama hakkının alınmasıdır.  Birinci ve ikinci yol gerçekleşmediği durumda, MYO'ların  kapatılması yönünde çalışma başlatacağız.

Teknikerlik mevzuu;

Ülkeye katmadeğer üretmektir,

Denizciliğin gelişmesi demektir,

Havacılığın gelişmesi demektir,

Hayvancılığın gelişmesi demektir,

Ziraatin gelişmesi demektir,

Madenciliğin gelişmesi demektir,

Sağlığın elde edilmesi demektir.

Endüstrinin ayağa kalkması demektir.

Kaynakların yerinde değerlendirilmesi demektir.

Terörizme karşı teknolojik mücadele demektir,

Uluslar arası boyutta güç demektir,

 

Bir başka deyişle;

Sofralara ucuz aş demektir,

İşsizlere iş kapısı demektir,

Evsizlere ev demektir,

Kaliteli ürün demektir,

Nitelikli hizmet demektir,

Toplum sağlığı demektir,

Gelişmişlik demektir.

İnsanlarınızın rahat yaşaması demektir.

Ya 14 yıl süren eğitim sonunda maddi-manevi binbir zahmetle, sınavlar sonunda başarı ile elde ettiğin teknikerlik diplomanın mücadelesini Teknikerler Birliği ekibine katılarak korkmadan sağlayacaksın, ya da sana yapılan her türlü haksızlığa ve köleliğe bir ömür boyu korku içerisinde katlanacaksın.

Tabii ki tercih senin.

Teknikerler Birliği tüm branşlardaki teknikerlerin en kapsamlı, en mücadeleci, en saygın kuruluşu. Mutlaka Sende bu Birlik’te üye olarak yerini almalı, sesini duyurmalı, kazanım sağlamalısın. Selam ve saygılarımla,

Ankara Teknikerler Derneği adına,

Ertan Kılıç

Başkan

7429 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın