• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Ankara Teknikerler Derneği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Ankara Teknikerler Derneği. 2019 @ Her Hakkı Saklıdır.

Orhan BAKİ

Gözlü-Yorum

On yılı aşan birikim, tasarı ve umudun ürünü bu başlangıçla, sizlere yeniden Merhaba diyoruz. Hoşça kal demeyeceğiz bir daha. Her sayıda birileri olacak burada. Bu yolculukta siz, biz yok, hepimiz varız.

Geleceğe umutla bakmak için birçok nedenimiz var. Herkesle paylaşacak çok şeyimiz olacak.

İletişim çağında, iletişim sorunlarıyla boğuşuyoruz. Günümüzü yaşanır ya da yaşanmaz kılan iletişim; geleceğimizin nasıl olacağının da belirleyicisidir.

Bizleri anlamadığından, tanımadığından yakındığımız; sistem içinde etkinliğimize izin vermeyenlerle, aramızdaki sorun da iletişim eksikliğidir.

Günümüzde hiçbir meslek grubu bizim kadar birbirinden habersiz, bizim kadar dağınık bir görünüm sergilemiyor. Bu dağınıklığı “Hakkımızın er ya da geç teslim edileceğine inanarak bekliyoruz” yaklaşımıyla açıklayamayız.

Olduğumuz yerde anlaşılacağız diye beklerken unutuluyoruz.  Herkes öylesine meşgul ki anlamak için birilerini arayan hiç kimseyle, hiçbir kurumla karşılaşma şansımız yok. Öyleyse, tavrımızı değiştirmeli, anlaşılır kılmalıyız.

Öncelikle kendi aramızda sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmalı; “Hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için” düşüncesiyle hareket etmeliyiz.

Hak almak için, haklı olmak yetmiyor, güçlü olmak, gücünü kullanmak esastır. Sahip olduğumuz gücün farkında olmadığımız sürece, güçsüzlerden farkımız olmadığını gördük.

Teknikerlerin, diğer meslek gruplarıyla olan ilişkilerine, kişisel gelişim, yetişme tarzı, iş ortamı, çevresel etkenler gibi bireysel özellikler yön veriyor. Arkadaşlarımızın iş dünyasında gösterdiği çalışma azmi ve direnç, ayakta kalabilme mücadelesinden öteye geçemiyor. Bu yerel başarı ve başarısızlıklar yaratıyor.

Gelişen teknoloji yeni iş modelleri ortaya çıkartırken, var olan iş yapım şekillerinde de hızlı bir değişim gözleniyor.  Ülkemizde, bu değişime ayak uydurmak için gerekli yasal düzenlemeler yapılamıyor. Ekonomi ve iş dünyasının düzenleyicileri Statükoyu korumak adına değişime direniyorlar. Kaybeden ülkemiz oluyor.

1999 yılından bu yana yavaş ama kararlı bir mücadele sergiledik. Ankara’da, Trabzon’da, Çanakkale’de, Tekirdağ’da, Kırıkkale’de şubeler kurduk. Çalıştık, Bekledik,  Üzüldük, Sevindik, Düşündük, İrdeledik, Yorulduk, Dinlendik, Paylaştık, Anladık ve Büyüdük…..

Heyecanımızın meslektaşlarımıza ve taraf olmayan paydaşlarımıza ulaştığını gördük. Davamızda yanımızda olacaklarını hissettik. Bu durum umut beslemekte haklı olduğumuzu gösterdi. Bu heyecanı yurdun dört bir yanına ulaştırma zamanı geldi dedik ve kamp dönemini bitirdik.

Büyük Mücadelenin karar ve uygulama merkezlerinden Sivas’ta yeniden yürümeye başladık. Başlangıç için özellikle seçtik Sivas’ı.  Bizi yanıltmadılar.  Kararlı bir duruş gördük, Anadolu’nun misafirperverliğini yaşadık, Mevlana’nın hoşgörüsünün büyüklüğünü hissettik. Emeği geçenlere ve Şube Başkanımız Esma EMLAK’a gücümüze güç kattıkları için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Bu büyüyüşün planlanan durakları Sakarya, İzmir, Mersin,  Elazığ, Malatya da ki gönüllü arkadaşlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum. Erzurum, Samsun, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir ve “biz de varız” diyecek diğer illerimizle büyüyeceğiz.

Tekniker arkadaşım, bizden haberin olduysa “ben de varım” demek için yarını bekleme, “yerini al”…..

Biliyoruz ki hayat her zaman avuçlarımızın içinde. Nasıl istersek, neye karar verirsek,  hayat orada var. Yeter ki isteyelim… Yeteri kadar isteyelim… Geç kalmadan isteyelim…

Trabzon’dan sevgiler…

 

Orhan BAKİ

Trabzon Şube Başkanı

(TEKNİK YÖN - 3 )