• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama

OLGUN BULUT

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Biz teknikerler mesleki ve sosyal  alanda olsun kanunlar önünde kadro ve unvan yetkilerimizi alamamış durumdayız. Üniversite diplomasıyla iş hayatında lise mezunu yetkileriyle çalışmaktan veya çalışan işçilere karşı küçük düşürülmekten büyük üzüntü duymaktayız.

Üniversite diplomasında Meslek Yüksek  Okulu mezunu yazmakta ama bu yıllardır böyle yazmasına rağmen bizlere bizlere hiçbir hak verilmemiş olup ayrıca olan haklarımızı da son yıllarda elimizden alınmaktadır.

Bizler bence bir olup ses getiremediğimizden veya kamuoyu yaratamadığımızdan hiç umursanmıyoruz. Bizler üniversite mezunuyuz haklarımız verilmeli diye resmi olmayan interner sitelerinde konuşup, yetkililerce okunmayan veya okunup dikkate alınmayan biz  üniversiteli mezunlar şuan yetkisiz, kadrosuz, unvansız ve odasızdır. İş dünyasında resmen kanunda belirtilmediği için  teknisyen (lise mezunu) ile tekniker (üniversite mezunu) olduğuna bakılmadan şahsi ilişkiler dışında aynı tutulmakta veya teknisyenler ön planda olmaktadır. Beklide bu nedenle meslektaşlarımızın % 60’ından fazlası mesleğinde çalışmayıp işçi, şöför, boyacı gibi ne iş olursa olsun yapmaktadır.

Bildiğim kadarıyla Teknikerler Birliği yöneticileri veya herhangi teknikerler derneği yöneticileri tekniker hakları için bu işi gönüllü olarak yapmaktadırlar. Dernekçilik ve sendikacılık gönül işidir.  Biz üniversite mezununun veya mezun olacak arkadaşlarımızın % 80’inden fazlası evinde veya arkadaşlarıyla oturmuş eğlenirken  dernek yöneticileri dinlenme saatlerinden veya tatillerinden çalarak teknikerin haklarını almaları için mücadele ediyorlar. Bizler zamanı geldi de geçiyor diyerek taşın altına elimizi sokmamız gerektiğini düşünüyorum. Bir kişi katılmazsa ne olur deyip oturmamalıyız ve  birlikten kuvvet doğar sözünü hatırlamalıyız.

Ben üniversite mezunu olarak ya da bir vatandaş olarak mücadele edilmeden zafer kazanılmayacağı kanaatindeyim.

Ulu önder M. Kemal Atatürk’ün sözü tekniker haklarını arayanlara destek vermemiz gerektiğini daha açıkça ortaya seriyor ;

‘’ Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye razı olmasaydı ben hiç birşey yapamazdım. ’’

 

                                                                                                                                             Olgun BULUT

İnşaat Teknikeri