• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
YÖNETİM BELGELERİ
DUYURULAR
BİRLİĞİN GÜCÜ
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Teknikerler Birliği
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret1372786

Anasayfa

27.10.2011-30.10.2011 TARİHLERİ ARASINDA AKDENİZ TANITIM GRUBU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN YAPEX FUARINA İLGİ VE KATILIM YOĞUNDU
MECLİSTE YASAL DÜZENLEME YAPILARAK, ''TÜRK TEKNİKER ODALARI BİRLİĞİ'' KURULMALIDIR.TEKNİKERLERİN SOSYAL,MESLEKİ VE TEKNİK ANLAMDA GELİŞMELERİNİN ÖNÜ AÇILMALIDIR.
31 EKİM 2011 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT:18.00-19.30 ARASI GENEL MERKEZ ADRESİMİZDE LİSANS TAMAMLAMA KOMİSYONU BAŞKANI Sayın ERTAN KILIÇ TARAFINDAN ÜYELERİMİZE VE ÜYE OLMAK İÇİN GELEN TEKNİKER MESLEKTAŞLARIMIZA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.
Genel Merkezimizin Lisans Tamamlama konusunda yapmış olduğu çalışmayı sabote etmek isteyenler ve mesnetsiz olarak İnternet üzerinde Genel Merkezimizi suçlayıcı yaklaşımlara yeltenenler hakkında Hukuk müşavirliğimiz tarafından idari ve adli süreç başlatılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.
16 EKİM 2011 GÜNÜ ANKARA SHARATON OTELDE DÜZENLENEN YURTDIŞI EĞİTİM FUARINA KATILIM VE İLGİ YOĞUNDU.
Çıkarılan onlarca yasalar ve yönetmeliklerle, Teknikerleri etkisiz eleman konumuna getirip, teknik işleri mühendis – vasıfsız / yarı vasıflı işçi koordinasyonuna mahkum eden zihniyet maalesef deprem, sel felaketi, yangın, heyelan vs.. de sessiz kalmayı tercih ediyor.
Takvimde yer alan reklam materyaliniz yenilenen www.tekniker.org.tr ve www.myolisanstamamlama.org internet adreslerimizde de 1 yıl süre ile extra bir ücret talep edilmeden yayımlanacaktır. Çevrenizden Reklam vermek isteyen yakınlarınızdan da reklam almanız bizim için çok önemlidir.
www.myolisanstamamlama.org adresinden gelişmeleri takip edebilirsiniz....
24. Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara, 22 - 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Altınpark Expo Center’da yatırımcı kamu kuruluşlarını, Anadolu’dan gelen yapı profesyonellerini, Başkentten ve fuarı ziyaret eden tüm Teknikerleri bir araya getirdi.
MÜHENDİSLİK FELAKETİ
Sn. Tekniker Meslektaşımız; “AR-GE ÇALIŞMALARI” ve “BİLİMSEL BULUŞ”unuza üniversite ve sektörel firma desteği sağlıyoruz.
Sakarya Üniversitesi’ne bağlı meslek yüksek okullarında Türkiye’de bir ilk olan ’3+1’ sistemi uygulanmaya başlandı.
Teknikerler Birliği Genel Merkezi olarak T.C. Hükümeti'ne ve daha önce ziyaret ettiğimiz YÖK Başkanı Sn. Prof. Dr. Yusuf Ziya ÖZCAN'a takdim ettiğimiz "Askerlik,Eğitim,Lisans Tamamlama" ile ilgili dosyalar bir bir hayata geçiyor. Getirilecek yeni sistemle meslek yüksek okul mezunlarına da kısa dönem askerlik şansı doğuyor.
Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİM-FED) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yapı kalitesinde büyük sıkıntılar yaşandığını, bunun en önemli nedenin de ''her önüne gelenin müteahhitlik yapabilmesi'' olduğunu söyledi.
Üniversitelerin çeşitli alanlarından 'tekniker' sıfatıyla mezun olan yüz binlerce kişi yasal düzenlemeler yapılmadığı için vasıfsız işçi gibi çalışmak zorunda kalıyor. ( YeniŞafak )
Teknikerler Birliği Lisans Tamamlama Komüsyonu çalışmalarını yurt geneline yayarak hızlandırdı.
Teknikerlikle veya meslek yüksek okulları ile ilgili, ne zaman bir toplantı yapılsa, siyasilerin ve bürokratik elidin ağzına sakız yaptığı bir terim var : “ara eleman”. Bir siyasi, daha kürsüye çıkar çıkmaz; “sizler, çok önemli bir iş yapıyorsunuz, Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan “ara eleman” ihtiyacını karşılıyorsunuz”diyerek söze başlar. Güya, teknikerleri övüyor. Peşinen söyleyelim tekniker ara eleman değildir. Sayın siyasetçi, bu tabir tarihe karıştı, siyasetini ona göre üret.
Teknikerler Meslek Odasının kurulmasını istiyor, Ülkemiz Yöneticileri bu isteğimize duyarsız kalıyor,Teknikerler 3795 Sayılı Yasa gereği Görev-Yetki- Sorumluluklarının bir Yönetmelikle yayımlanmasını bekliyor, Ülkemiz Yöneticileri bu isteğimize duyarsız kalıyor, MYO’ların varlık gerekçesi ne olabilir?
... 26 ...