• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

ÜLKEMİZDE TEKNİKERLİK EĞİTİMİ 100 YAŞINDA

Teknikerler Lise  öğrenimi üzerine 2  yıl süreli Meslek  Yüksek  Okullarında mesleki teknik eğitim–öğretim alarak  iş hayatına başlayan ve bu alanda  ülkemizin bilgi ve teknoloji  çağını  yakalaması için belirli ölçeklerde tasarım ve proje yapan, uygulamasında da büyük  sorumluluğu alan meslek mensuplarıdır. Ayrıca Tekniker unvan tanımı 1992 yılında çıkarılan 3795 sayılı yasa ile güvence altına alınmıştır.

Ülkemizde 1911 yılından bu yana  çeşitli sebeplere dayanan kesintilere rağmen, Teknikerlik eğitimi  verilmektedir.1970’li yıllara değin Tekniker Okulları şeklinde devam eden eğitim süreci, Meslek Yüksek Okulu yapılanması ile birlikte M.E.B. bünyesinde 1974 – 1975 yılından itibaren yer almış ve 1982 yılından itibaren Meslek Yüksek Okulları  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden Yüksek Öğretim Kuruluna devredilerek T.C. Üniversitelerine bağlanmıştır.

Bugün ülkemizde 623 Meslek Yüksek Okulunda 410 farklı branşta Tekniker yetiştirilmektedir. Mezun Tekniker sayısı 1.700.000 civarındadır, Meslek Yüksek Okullarında ise yaklaşık 685.000 aday meslektaşımız öğrenim görmektedir.

 Teknikerlik Mesleğinin 100.Yılı

Bu yıl ülkemizde Teknikerlik eğitiminin 100. yılını maalesef büyük bir coşku ve sevinç ile kutluyamıyoruz. Nedeni ise her yıl sürekli olarak kısıtlıda olsa var olan yetkilerimizn elimizden hiçte hukuksal olmayan yollar ile gasp edilerek Teknikerlik ünvanının bazı meslek grupları tarafından yok edilmeye çalışılmasıdır.Yinede ülkemizde mezun durumdaki 1.700.000- mezun Tekniker adına ülkemiz için var gücümüz ile çalışacağımızı buradan kamuoyuna duyuruyoruz. 

 

 

 

 

Paylaş |                       Arşiv     
2587 kez okundu