• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
Teknikerler Birliği Trabzon Şube Başkanı Öztürk: "Teknikerlerin özlük haklarını düzenleyecek olan kanun tasarısı biran önce yasalaşmalı"

 

Teknikerler Birliği Trabzon Şube Başkanı Ahmet Öztürk, teknikerlerin özlük haklarını düzenleyecek kanun tasarısının biran önce yasalaşması gerektiğini söyledi. Öztürk, düzenlemenin işsizlik sorununun çözümüne de katkı sağlayacağı dile getirdi.

Türkiye'de 92 üniversite bünyesinde 623 Meslek Yüksek Okulu bulunduğuna işaret eden Öztürk, bugüne kadar bu okullardan farklı branşlarda 1 milyon 200 binin üzerinde teknikerin mezun olduğuna ve olmaya da devam ettiğine dikkat çekti.

Avrupa'da eğitim sisteminin yüzde 70'inin mesleki teknik eğitime dayandığını belirten Öztürk, Türkiye'de de mesleki teknik eğitime önem verilmesine vurgu yapılmasına rağmen, buralardan mezun olan insanların sorunlarına duyarsız kalındığını savundu.

Öztürk, şöyle devam etti: "Ülkede 'ara eleman lazım' düşüncesiyle Dünya Bankası'ndan da krediler alarak bir çok Meslek Yüksek Okulu açılıyor ama mezun edilen öğrencilerin yetki ve sorumluluklarını düzenlemekten yıllardır kaçılıyor. Bu bir milli kayıptır. Devlet kaynaklarının bilinçsizce harcanmasıdır."

Türk Tekniker Odaları Birliği kanun tasarısı ile birlikte, teknikerlerin özlük haklarını düzenleyecek olan kanun tasarısının biran önce yasalaşması gerektiğini belirten Öztürk, daha önce çıkartılan 3795 sayılı kanunda, 'teknik elemanların yetki ve sorumlulukları Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenir' denmesine rağmen, aradan geçen uzun yıllarda gerekli düzenlemenin yapılmadığını anlattı.

Öztürk, bu iki düzenlemenin yapılmasının, ülkedeki işsizlik sorununun çözümüne de belli ölçüde katkı sağlayacağı inandığını sözlerine ekledi. (Cihan Haber Ajansı)

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2286 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın