• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJIMIZ
65 yıl önce 10 Aralık 1948 günü BM tarafından İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kabul edildi.

Kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin üzerinden 65 yıl geçtiğini ancak aradan geçen yıllara rağmen insan hakları sorunlarının ve Tekniker meslektaşlarımızın sorunların bugün de Ülkemizin önemli sorunları arasında yer almaktadır.


Ülkemizde 1942 - 1943 eğitim-öğretim yılından itibaren Teknikerlik eğitiminin verildiği ilk günden bu güne 70 yıl geçti.

Geride bıraktığımız 70 yıla rağmen en temel insan haklarını kullanamayan asgari ücrete mahkum edilmeye çalışılan, ucuz fakat nitelikli işgücü olarak hafızalara kazınmaya çalışılan, 160 farklı branşta 2.000.000  mezun Teknikerin Ülkemiz Yöneticileri tarafından fark edilerek, sorunlarının çözümlenmesi insanlık onurudur.
Dünyanın en büyük ve ihtişamlı adliye binasını yapmakla övünürken, ülkemizde mezun durumdaki Meslek Yüksek Okulu Teknikerlerin meslek odası, çalışma hayatı, görev, yetki ve sorumlulukları konularında hiçbir girişimin yapılmaması manidardır.

Yasal, siyasal düzenlemelerle Teknikerleri çalışma hayatından izole etmeye yönelik atılan adımlar, adeta binilen dalın kesilmesi anlamına gelmektedir.

Teknikerlere yönelik sergilenen haksız uygulamalar, başta tüketicilerin kalitesiz mal ve ürüne sürüklenmelerine, üreticilerin ise rekabet piyasasında yalnızlaşmasına neden olmaktadır.

Mühendis ve amele orijinli bir çalışma hayatına hayır!

İnsanca bir yaşam, üreten bir toplum, kaliteyi standart haline getirebilecek Tekniker hakları için mücadelemiz artarak devam edecektir.

Haklarımızın geri kazanımı ve korunması için tüm branşlardaki teknikerleri mücadelemizde görev almaya davet ediyoruz.

Ülkemizde 2.000.000 teknikeri doğrudan, aileleri ile birlikte ise 10.000.000 insanı dolaylı olarak  ilgilendiren Teknikerlik sorunlarının çözümü için Ülke Yöneticilerini göreve davet ediyoruz.

"Tekniker Meslektaşım;

Başkalarının haklarını yeme, kendi hakkını yedirtme"

Teknikerler Birliği Genel Merkez Yönetim Kurulu
2013
Paylaş |                       Arşiv     
1894 kez okundu