• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
BU GÜN 5 NİSAN TEKNİKERLER GÜNÜ, ANCAK KUTLAYAMIYORUZ

Siyasilerin basiretsizliği ve yürüttükleri magazinel politikalarla, teknikerlerin  sorunları her geçen gün büyüyor ve haklarımız bir bir ellerimizden alınıyor. 1.700.000. teknikeri, 50 yıldır gözleri olmasına rağmen görmeyen, kulakları olmasına rağmen duymayan yöneticileri, Yüce Allah’a şikayet ediyoruz.

Ülkemizde 623 M.Y.O.’da, 815.000. civarında M.Y.O. öğrencisi öğrenim görüyor, bunlardan yaklaşık olarak 185.000. aday meslektaşımız haziran ayında diplomalarını alarak aramıza katılacak. Ancak 1.700.000. meslektaşımızın tamamına (%90 ) yakını, yasal yetersizlikler ve engeller nedeni ile mesleklerinden çok farklı alanlarda çalışarak yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Ülkemizde çıraklara verilen değerin maalesef %1’i üniversite mezunu teknikerlere verilmiyor.

Siyasilerden, otoriteden sorunlarımızın çözümlenmesini oturduğumuz yerden beklemek iyimserlik olur. Teknikerlerin sorunlarını çözmek yine teknikerlere düşüyor. Bu konuda meslektaşlarımızın Teknikerler Birliği’ne üye olması ve meydanlarda gövde gösterisi yapması gerekiyor. T.B.M.M’de, yerel yönetimlerde temsil edilmesi gerekiyor.

1992 yılında çıkarılan 3795 sayılı yasanın gereğini (görev-yetki-sorumluluklar) yerine getirmeyen idarenin, üniversite mezunu olmasına rağmen, bir çırak kadar değeri olmayan  teknikerin durumu ortada iken, gelişi güzel Meslek Yüksek Okulu açmanın, bu okullarda son derece değerli bilim insanlarını istihdam etmenin, bu okullara para akıtmanın, bu okullarda günümüz itibariyle 815.000. öğrenci okutmanın, tek bir ifadesi olabilir, bu ifadenin adı “MADDİ MANEVİ SÖMÜRÜ”dür.

Yaşanılan doğal afetler, felaketler, olumsuzluklar, teknolojik kaynaklı hatalar, sıkıntılar yöneticilerimize ders vermiyor.

Çalışma hayatında;

İş güvenliği dersi okutulup, iş güvenliğinden diskalifiye edilirse, elektrik teknikerliği okutulup, 20 daireli, hatta 10 daireli yapının projesine imza atması yasaklanırsa, inşaat teknikerliği okutulup, inşaat şantiye şefliğinde asansörlü yapılarda, merkezi ısıtmalı yapılarda kısıtlamaya tabii tutulursa, gıda güvenliğinden uzak tutulursa, arıcılık eğitimi verilip, bal üretimi engellenirse, ekmekçilik okutulup, ekmek yapması, fırın açması engellenirse, harita ve kadastro eğitimi verilip, mesleğini icra etmesi engellenirse, makine eğitimi alıp, lpg dönüşümüne imzası çok görülürse, su ürünleri teknikeri olarak yetiştirilip, balıkçılıkta istihdamı engellenirse, diş teknikerliği okutulup, diş tedavisi yapmasına izin verilmezse, çevre teknikeri olarak yetiştirilip, çevre koruma yönetmeliğinin dışında tutulursa, diyaliz teknikerliği okutulup, buna rağmen bu görev hemşirelere verilirse, eczane teknikerliği unvanı verilip, eczane açmasına izin verilmezse, gıda teknikerliği okutulup, gıda ile hiçbir yetki verilmezse, kimya teknikerliği okutulup, kimya laboratuarlarında istihdam edilmezse, laboratuar teknikerliği okuyup, laboratuar açmasına izin verilmiyorsa, restorasyon teknikerliği okutulup ta, restorasyon işlerine girmesi engelleniyorsa, doğalgaz teknikerliği okutulup ta, doğalgaz konusunda iş yeri açamıyorsa, veteriner sağlık teknikerliği diploması verilip, sağlık kabini açmasına izin verilmezse, tarım teknikerliği diploması verilip, çiftçilere tarımsal danışmanlık eğitimi vermesi yasaklanırsa, bu ülke de TEKNİKER YETİŞTİRMENİN AMAC, HEDEFİ, GEREKÇELERİ NE OLABİLİR?

Tek cümle ile “TEKNİKERLERİ, AİLELERİNİ KANDIRMAK, ÜLKE KAYNAKLARINI MADDİ VE MANEVİ YÖNDEN İSRAF ETMEK”ten başka bir şey olamaz.

Özel sektörün de, kamu sektörünün de nitelikli teknik eleman bulamıyoruz naraları, palavradan başka bir anlam ifade etmemektedir.

Meslektaşlarımız “TEKNİKERLER GÜNÜ”nü bu yılda buruk biçimde idrak ediyorlar.

Toplumun tüm kesimlerine sesleniyoruz. Teknikerlere karşı yapılan bu haksızlıklar bir gün sizinde kapınızı çalabilir.

Nitelikli eleman hizmetine talipseniz,

Kaliteli mal ve ürün kullanmak isterseniz,

Teknolojimizin ileri düzeyde olmasını isterseniz,

Sağlıklı besinleri tüketip, sağlıklı yaşamak isterseniz,

Kısacası; Kaliteli yaşam isterseniz, teknikerlerin sorunlarına çözüm üretiniz.

Mücadelemiz "TEKNİKER ODALARI BİRLİĞİ" kuruluncaya değin artarak devam edecek.

7 Mayıs’ta Saat: 16.00’da Ankara Abdi İpekçi Parkında mitingimize, 21 Mayıs Cumartesi günü Saat: 16.00’da İstanbul İstiklal Caddesi yürüyüşümüze destek bekliyoruz. Teknikerlere ve tekniker dostlarına selam olsun.

Ertan Kılıç

Genel Başkan

 

 

 

 

 

Paylaş |                       Arşiv     
4822 kez okundu