• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Ankara Teknikerler Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
YÖNETİM KURULU
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ PANELİ BÜYÜK BİR KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, iş kazalarının büyük bölümünün, ağırlıklı olarak yetkin olmayan eleman istihdamı, uygun olmayan malzeme kullanımı, çevre faktörü, bilgi ve dikkat eksikliği sonucunda gerçekleştiğini söyledi.
 

Teknikerler Birliği tarafından iskele ve merdiven üretimi konusunda faaliyet gösteren Alman LAYHER firmasının desteğiyle, 24 Mart 2011 günü Ankara’da Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda ''İnşaat Sektörü ve Yüksek yapılarda,İş Sağlığı ve Güvenliği'' paneli düzenlendi.

Panalist olarak Teknikerler Birliği Genel Merkezinden Ertan KILIÇ ve Enver ERDOĞDU,Layher İskele Sistemleri firmasından Dr.Helmut KRELLER,T.C.Çalışma Bakanlığından Baş İş Müfettişi Tevfik PAÇACI,ODTÜ den Doç.Dr.Murat GÜNDÜZ,Ahi Evran Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Latif Onur UĞUR,Fırat Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Cevdet Emin EKİNCİ katılmıştır.

Panelde, ''Sektörel Stratejik eleman İstihdamı'', ''İnşaat İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği'', ''Ulusal ve Uluslararası İnşaat Sözleşmelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Konularında Sorumluluk Dağılımları'', ''İş Sağılı ve Güvenliği Açısından Tükenmişlik Sendrromu'' ve ''Hukuki Mevzuat çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği'' başlıklı üç ayrı oturum yapıldı.

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Kılıç, panelin açılışında yaptığı konuşmada, ''İş kazalarının büyük bir bölümü, ağırlıklı olarak yetkin olmayan eleman istihdamı, uygun olmayan malzeme kullanımı, çevre faktörü, bilgi ve dikkat eksikliği sonucunda gerçekleşmektedir'' diye konuştu.

İş kazalarının çalışanlarda sakatlık, hatta ölümcül sonuçlara yol açabildiğini ifade eden Kılıç, ''Özellikle yurdumuzda son dönemlerde inşaat, elektrik-elektronik, kimya, maden, gemi sanayisi gibi farklı sektör ve çalışma alanlarında yaşanan iş kazaları, bu savı destekler niteliktedir'' dedi.

İŞ YERLERİNDE YAPILMASI GEREKENLER

ODTÜ'den Doç. Dr. Murat Gündüz de iş sağlığı ve güvenliği için iş yerlerinde gerekli güvenlik cihazlarının kullanılması, geçiş yollarının iyi durumda olması, düşmeye karşı korumanın uygun olması, çalışma alanının bir sonraki çalışma için düzenli durumda bırakılması gerektiğini bildirdi.

Atıkların uygun kutulara konulması, kullanılan ekipmanın yerlerine bırakılması gerektiğine de işaret eden Gündüz, ''Aynı zamanda depo alanlarının da düzenli tutulması, elektrik kutularının ve kablolarının güvenli yerlere yerleştirilmesi gerekmektedir'' dedi.

Gündüz, hem iş veren hem de ana yüklenicilerin şantiyedeki güvenlik çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu olduğunu vurguladı.

LAYHER firmasının Yönetim Direktörü Helmut Kreller de güvenli iskele sistemlerini anlattı, sistemlerden örnekler verdi.

Panelde, iş yerinde güvenliğin sağlanmaması halinde çalışanların başına neler gelebileceğine ilişkin animasyon gösterimi yapıldı. 

  

   LAYHER İSKELE SİSTEMLERİ

 

******************************************************

 

“İNŞAAT SEKTÖRÜ VE YÜKSEK YAPILARDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PANELİ” 

KURUMSAL KİMLİK           PANELİSTLER      

TEKNİKERLER BİRLİĞİ       ERTAN KILIÇ      

TEKNİKERLER BİRLİĞİ       ENVER ERDOĞDU   

LAYHER                           DR. HELMUT KRELLER   

ÇALIŞMA BAKANLIĞI         BAŞ İŞ M. İNŞ.MÜH. TEVFİK PAÇACI  

ODTÜ                              DOÇ.  DR. MURAT GÜNDÜZ   

AHİ EVRAN ÜNİV.              YRD. DOÇ. DR. L. ONUR UĞUR  

FIRAT  ÜNİV.                    YRD. DOÇ. DR. CEVDET EMİN EKİNCİ     

 

PANELE TÜM BRANŞLARDAKİ MESLEKTAŞLARIMIZ,

İLGİLİ KURUM, KURULUŞLAR VE FİRMALAR

DAVETLİDİR.

 

Sn. Yetkili,

Bilindiği üzere; İş kazalarının büyük bir bölümü, ağırlıklı olarak, yetkin olmayan eleman istihdamı, uygun olmayan malzeme kullanımı, çevre faktörü, bilgi ve dikkat eksikliği sonucunda gelmektedir. Özellikle yurdumuzda son dönemlerde çok farklı sektör (inşaat, elektrik-elektronik, kimya, maden, gemi sanayisi vs..) ve çalışma alanlarında yaşanan iş kazaları, bu savı destekler niteliktedir.

Önleyemediğinizde, çok acı faturalarla ödeyeceğiniz bir tablo ile karşılaşmak sürpriz olmasa gerek. Oysa ki;

Bir seminer, panel ya da sempozyum da, kısa zaman diliminde alınacak küçük ve faydalı bir bilgi, yaşanabilecek olası büyük olumsuzlukların önlenmesinde önemli yararlılıklar sağlamaktadır.

İskele ve merdiven üretimi konusunda dünya devi olan Alman LAYHER firması ile Ülkemizin meslek yüksek okullarında 410 farklı branşta yetişmiş 1.700.000. teknikeri temsil eden Teknikerler Birliği tarafından, alanında uzman akademik kariyerli personelin konuşmacı olarak yer alacağı, 24 Mart 2011 Perşembe günü 13.30’da başlayacak olan “İNŞAAT SEKTÖRÜ VE YÜKSEK YAPILARDA İSKELE KULLANIMI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” paneli güncel konuları içermekte olup, insani ve ekonomik değerler açısından son derece önem arz etmektedir.

Teknikerler Birliği & LAYHER organizasyonunda “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” konusunda gerçekleştirilecek olan panelimize katılım için sayısal bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Sizlerde takdir edersiniz ki; Kurumunuz tarafından arzu ettiğiniz sayıda personelinizin katılması, çalışanlarınızın daha dikkatli ve bilinçli çalışmalarına ve davranış biçimlerine olumlu katkı sağlayacağı, yaşanılır bir gerçektir.

Panelimizi teşrifleriniz ile onurlandırmanızı diler, Yönetim Kurulu Üyelerinizi ve müteahhit üyelerinizi panelimize bekleriz. Esen kalınız….                           

Teknikerler Birliği Yönetim Kurulu adına

Ertan Kılıç / Genel Başkan

 

 

Tarih,saat ve yer : 

24 MART 2011 Perşembe / Saat: 13.30 

MİLLİ KÜTÜPHANE KONFERANS SALONU

BAHÇELİEVLER / ÇANKAYA

 ANKARA

   

 

Yerinizi erkenden,

panel@tekniker.org.tr

elektronik posta adresimize bildirimde bulunarak  ayırtabilirsiniz.

 PANELE KATILIM ÜCRETSİZDİR, KOKTEYL VARDIR. 

 İŞ GÜVENLİĞİ PANELİ - Teknikerler Birliği

  İŞ GÜVENLİĞİ PANELİPaylaş |                       Arşiv     
2687 kez okundu