• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
TPAO'DA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

28.09.2010 günü, T.P.A.O’da farklı unvanlarda görev yapan meslektaşlarımızın Tekniker unvan mücadelesi için, PETROL-İŞ Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen,  Baştemsilci Sn. Oktay Çetinkaya, Baştemsilci Sn. Mehmet Erdem, Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, Teknikerler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Sn. Enver Erdoğdu ile T.P.A.O. Genel Müdür Yardımcısı Sn Murat Altıparmak’ı makamında ziyaret ettik.

T.P.A.O.’da samimi ve sıcak bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen toplantıda;

Petrol İş Şubesi Başkanı Sn. Mustafa Özgen PETROL-İŞ Sendikası olarak Tekniker unvanının verilmesinin sendikaları açısından bir problem teşkil etmeyeceğini bilakis, Sendikalarının da Tekniker unvanı verilmesine taraf olduklarını beyan etti.

Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç’ta Yasalar ve AB müktesebatının Tekniker unvanını uygulama konusunda açık olduğunu, Tekniker unvanının T.P.A.O.’da kullanılmasının, bir hakkın sahibine teslimatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve bu mücadelenin sonuçlanıncaya değin artarak devam edeceğini vurguladı.

T.P.A.O. Genel Müdür Yrd. Sn. Murat Altıparmak ise; konuyu Kurum Yöneticileri ile değerlendireceklerini, sonucun Teknikerler lehine olması temennisi ile yardımcı olacağını beyan etti.

Petrol İş Şubesi Başkanı Sn. Mustafa Özgen ve Baştemsilci arkadaşlarımıza, T.P.A.O. Genel Müdür Yrd. Sn. Murat Altıparmak’a Teknikerlere yardımcı olmalarından dolayı Teknikerler Birliği camiası olarak teşekkür ediyoruz. 

TÜRKİYE PETROLLERİ’NDE GÖREV YAPAN MESLEKTAŞLARIMIZ TEKNİKER UNVANINI KULLANABİLME MÜCEDELESİ VERİYOR. 

Türkiye Petrollerinde görev yapan meslektaşlarımız, mesleki unvanlarını kullanamadıklarını ve buna bağlı olarak da ekonomik haklarında kayıp yaşadıklarını belirten haklı taleplerini Teknikerler Birliği’ne iletmiştir. 

Teknikerler Birliği Yöneticileri de, bu tür haksız uygulamalara kayıtsız kalınamayacağını belirterek sorunun çözümü yönünde; 

İlk adım olarak 30.06.2010 tarihinde  “Petrol – İş Sendikası” Ankara Şube Yönetimini Sendika Genel Merkezinde ziyaret etti. Ziyarete ev sahipliğini Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen Başkanlığında Baştemsilci Oktay Çetinkaya, Sendika Avukatı Sn. Hülya Sarsam ve Türkiye Petrollerinde görev yapan çok sayıdaki meslektaşımız katıldı. Genel Merkezimiz adına da toplantıya Genel Başkanımız Sn. Ertan Kılıç ve Genel Başkan Yardımcımız Sn. Enver Erdoğdu katıldı. 

Toplantı da; Sendika Başkanı Sn. Mustafa Özgen yaptığı konuşmada;

-“….Bende sizler gibi bir Teknikerim. Teknikerler uzun yıllardır mesleki sorunlar yaşamaktadır, yaşanılan bu sıkıntılardan kurtulmanın en sağlıklı yolu Türkiye Tekniker Odaları Birliği’nin kurulması olacaktır, bu hususta yapılacak mücadeleye maddi manevi desteklerde bulunmaya söz veriyorum. Petrol İş çalışma hayatında işçiler lehine güzel çalışmalara imza atmıştır. Sizlerde takdir edersiniz ki bizler çalışma hayatı içerisinde sendikal mücadele vermekteyiz. Sendikaların yasal mücadele koşulları belli, bu konuda siz Teknikerlerin mesleki kuruluşlarının da sorunlarınızın çözümü konusunda devreye girmesi gerekli. Özellikle mesleki alanda faaliyet yürüten Teknikerler Birliği’ni kutluyorum. Türkiye Petrollerinde sıkıntılarını dile getiren Tekniker meslektaşlarımızın mücadelesinde de, Yasalardan doğan bir hak olması durumunda Teknikerlere unvan verilmesi de dahil olmak üzere özlük hakları konusunda da destek sözü veriyorum. Sendikamız diğer üyelerimize olduğu gibi, Tekniker üyelerimize de sahip çıkacaktır. Teknikerler Birliği Genel Başkanı Sn. Ertan Kılıç ve Genel Başkan Yrd. Enver Erdoğdu’ya sendikamızı ziyaretlerinden dolayı memnun kaldığımı ve bundan böyle mesleki ve çalışma hayatına yönelik projelerde memnuniyetle, birlikte çalışma yürütmeyi de teklif ediyorum” dedi. 

Baştemsilci  Sn. Oktay Çetinkaya’nında Tekniker olması günün sürprizlerindendi. Sn. Çetinkaya;

“Petrol İş Sendikası güzel mücadeleler yürütmektedir, bu mücadeledeTeknikerlerin de olumlu paylarının bulunduğunu biliyorum, sorunların çözümü yönünde, Baştemsilci olarak katkıda bulunmaya hazırım. Teknikerlerde birliklerini en kısa zamanda tesis etmelidir. Yasal haklarla güçlenerek sorunların çözümüne katkıda bulunulmalıdır” dedi. 

 Toplantıya katılan, Sn. Avukat Hülya Sarsam; 

“ Teknikerlerin yaşamış olduğu hukuki sıkıntılar, Teknikerlere ait meslek kanunu olmamasından kaynaklanan bir durumdur” şeklinde görüş beyan etti.  

Genel Başkan Yardımcımız Sn. Enver Erdoğdu; 

“ Örgütlülük bilincini yakalayan meslekler kısmi sorunlar yaşar, örgütsüz mesleklerde en temel haklarını da kullanamaz, sorunlarına karşı çaresiz kalırlar. Tekniker meslektaşlarım çalışma hayatındaki sendikal örgütlenme bilincini, mesleki örgütlenmelerinde de yerine getirmek durumundadır. Aksi takdirde sızlanmalar fayda vermeyecektir. Sn. Sendika Başkanımıza, Teknikerlere vereceği destekler konusunda teşekkür ediyor, meslektaşlarımızın mücadelelerinde yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyorum.” dedi. 

Genel Başkanımız Ertan Kılıç’ta,  

“Ülkemizde, önemli derecede eksikliği hissedilen, teknik elemanların unvan,

görev-yetki-sorumluluklarına ilişkin açığı kapatmak üzere Yasa koyucular tarafından 1992 yılında 3795 sayılı Kanun yürürlüğe konulmuştur. Kanun sarihtir, ünvanların verilmesini emretmektedir. Ünvanların kullanımına set çekmek kimsenin haddine değildir. Kaldı ki; AB müktesebatı çerçevesinde mesleklerin denkliği, dolaşımı konularında bir çok resmi evraka imza atılmıştır. Meslek odamızın bulunmaması demek, sorunlarımızın devam edeceği anlamını taşımamalıdır. Bir çok yasa ve yönetmeliklerde Teknikerlere yeterli olmasa da haklar tanınmıştır. Türkiye Petrolleri A.Ş’de meslektaşlarımızın Tekniker unvan kullanımının yasaklanması esasen ve usulen yanlıştır bu yanlışlığın sürdürülmesi durumunda sorunun altında kasıt aranacağının bilinmesi gerekir.  

Teknikerlerin meslek odası kuruluncaya değin Anayasa’dan ve yasalardan doğan temel hak ve özgürlükler Teknikerler için de işletilmelidir. Meslek Yüksek Okullarının kuruluş realitesine uygun tarzda, mezunların çalışma hayatına yansıtılması zorunludur.  

İktidarıyla muhalefetiyle, Teknikerlere uygulanan zulmün ortadan kaldırılması gerekir. Aksi takdirde Teknikerler SAKINCALI muamelesi görmeye devam edecektir.  

İlk adım olarak Petrol İş Sendikasını ziyaret ettik, ikinci adım olarak Türkiye Petrolleri A.Ş. Yöneticilerini ziyaret edeceğiz. Sanıyorum meslektaşlarımızın unvanlarını kullanabilme talebi yerine getirilmiş olacaktır. Aksi takdirde konu İdari, hukuki, ve sosyal alanlarda yasal yönden dozu artırılarak gündeme getirilecektir. Unvan ve özlük hakları sorunu tüm tarafların rızasıyla çözümlenmelidir. Konsensüsde fayda vardır.  

Teknikerler Birliği olarak Tekniker meslektaşlarımızın onurlu mücadelesini en iyi biçimde sürdürmeye devam edeceğiz, Mücadelemiz bir meslektaşımız için de, bin meslektaşımız için de aynı kararlılıkta sürdürülecektir. Meslektaşlarımızdan beklentimiz ise Teknikerler Birliğine üye olmalı ve görev almalıdırlar. 

Konukseverliği için Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Sn. Mustafa Özgen bata olmak üzere, Petrol – İş Sendikası Ankara Şube Yönetimine, Baştemsilci Sn. Oktay Çetinkaya’ya,  Sn. Avukat Hülya Sarsam’a ve siz değerli Tekniker meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” Şeklinde sözlerini noktaladı.

Paylaş |                       Arşiv     
3147 kez okundu