• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/Teknikerler-Birli%C4%9Fi-Genel-Merkezi/1386435618293264
  • https://www.twitter.com/TeknikerBirligi
TÜZÜK
Teknikerler Birliği Derneği Tüzüğünü okumak için 

TÜZÜK
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
ŞUBELERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ
ÜYE OLUNABİLECEK BÖLÜMLER
ÜYE KAYIT VE ÇALIŞMA BELGESİ
TEMSİLCİLİK MÜRACAATI
İSTİFA İŞLEMİ
MOBİL ÜYELİK AİDATI
8. Olağan Genel Kurulumuzda aylık aidat miktarı 10 (On) TL olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücret ödemeden, Cep telefonunuzun kısa mesaj servisinden TEKNIKERBIR yazarak 8071'e mesaj atmanız durumunda aylık 10 (On) TL aidatınız otomatik olarak cep telefonu faturanıza yansıyacaktır.
Mobil Aidat ödeme kolaylığından faydalanmanızı öneririz.

Aidat ödemesi
TEKNİKER ARIYORUZ
TEKNİKERİM
Sponsorlarımız
Bu alanda; Firma/Şirket/Grup olarak Teknikerler Birliği'ne önemli oranda, destek sağlayan, maddi bağışta bulunan kurum ve kuruluşlar yer alacaktır.

l
Instagram
teknikerlerbirligigenelmerkezi

Instagram
Aidatlar Hakkında

Bu Birlik;

Sizin ödediğiniz aylık aidatlar ve bağışlar ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Lütfen zamanında aidatlarımızı ödeyelim,  bağışlarımızı yapalım, faaliyetlerimizi sürdürelim.

Başkanlar Kurulu
TÜRKİYE 1.İŞADAMI TEKNİKERLER TOPLANTISI


 TÜRKİYE 1.İŞADAMI ve ÜST DÜZEY YÖNETİCİ TEKNİKELER TOPLANTISI

Yasal Uyarı!!!

* Web Adreslerinin Sonlarında .tr Olmayan Kurum,Kuruluş ve Organizasyon Web Sayfaları Resmi ve Yasal Sayfalar Olmadığından, Dikkatli Olunuz.

* Hiç Bir Oda,Vakıf,Birlik ve Derneğe İnternet Üzerinden Sanal Üyelik Uygulaması Yasal Değildir.

* Teknikerler Birliği 3335 Sayılı Yasa Kapsamında Değildir.

* Web Sayfamızdaki Tüm Belgelerimiz ve Sloganlarımız Kayıtlı ve Tescillidir.İntihale yeltenenler Hakkında Yasal Takibat Başlatılacağı İlanen Duyurulur. 

*Teknikerler Birliği. 2010 @ Her Hakkı Saklıdır.

Lisans Tamamlama
BURSA TEKNİKERLER BİRLİĞİ'Nİ BAĞRINA BASTI

MARMARA BÖLGE TOPLANTISI BURSA'da GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

22 Ocak 2011 Cumartesi günü Bursa’da gerçekleştirilen, Marmara Bölge toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya Bursa’dan katılımın yanı sıra, Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik ve Kütahya illerini temsilen Şube Yönetimi ve temsilcilerimizde katıldı.

Marmara Bölge Toplantısında;

Teknikerler Birliği Bursa İl Temsilcisi Bayram Uzunoğlu Teknikerler Birliği'ni Bursa'da görmekten memnuniyet duyduğunu, Sakarya Şube Kurucu Başkanı Ebru Yılmaz Kağba, üç ay önce üye olduğunu bu gün Sakarya’da Şube kurmak için çalışmalarını tamamladığını, Tekirdağ İl Temsilcisi Mustafa Öklük, Tekirdağ’da gerçekleştirdiği temsilcilik faaliyetlerini, Kocaeli İl Temsilcisi Mehmet Çoruh, Koceli Üniversitesinde yaptığı çalışmalarının özetini, dile getirdikten sonra konuşmaların ana temasında, Türkiye’nin tüm illerinde şube kurmak ve mücadelemizi daha belirgin hale getirmek üzerinde durularak, teknikerlerin sorunlarına çözüm üreten Teknikerler Birliği varken adeta mantar hızıyla Tekniker Derneği kuranların teknikerlerin sorunlarına çözüm yerine yeni bir sorunu eklediğini ifade ederek, Teknikerler Birliği Genel Merkezi’ne tam destek sözünü dile getirdiler. 

Çanakkale Şube Başkanı Erol Kayalı;

Çanakkale’de 2000 yılında kurulan Şubenin dimdik ayakta durduğunu, güzel faaliyetler yürüttüklerini, Şube Yönetimindeki arkadaşlarının özveri ile teknikerler için mücadele yürüttüğünü, Şube kuruluşunu her ildeki meslektaşlarımızın sağlaması gerektiğini ve Genel Merkeze tam desteklerinin devam edeceğini ifade etti 

Toplantının önemli kararlarından bir tanesi de, Sakarya, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli ve Kütahya illerinde Şube kurulmasına yönelik verilen mesajlardı. 

Genel Başkan Yardımcısı Şevket Gölük Serbest çalışan teknikerlere yönelik açıklamalarda bulundu, Genel Başkan Yardımcısı Enver Erdoğdu ise tekniker kimliğine sahip çıkılması gerektiğini, ifade etti. 

Kürsüye çıkan Genel Başkan Ertan Kılıç

“Marmara Bölge Toplantısına salon tahsisinde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Dündar’a, Ördekli Kültür Merkezi Yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. 

Endüstri ve Sanayi bölgesi olan Türkiye’nin 4. büyük kenti Bursa’da Tekniker bayrağını dalgalandırmak için mücadelede katkısı bulunan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyor, sağladıkları destek için teşekkür ediyorum. Bursa Türkiye haricinde Dünya ülkeleri tarafından da bilinen gelişmiş büyük bir kenttir. Bu kentte tahmini olarak yüzbinin üzerinde tekniker vardır. Bu ilimizde 2011 yılında Şube görmeyi arzu ediyorum. 

Teknikerlik eğitiminin ülkemizde 1943-1944 eğitim-öğretim döneminde başladığını, düzenli teknikerlik eğitimine ise 1953-1954 yılından itibaren geçildiğini, bu tarihten itibaren teknikerlere her kesim tarafından üvey evlat muamelesinin uygulandığını, teknikerlerin işsiz-aşsız bırakıldığını, Lisans tamamlama taleplerine ve görev-yetki-sorumluluklarına kayıtsız kalındığı, meslek odasının kuruluşuna kulak tıkandığını ancak Teknikerler Birliği’nin kurulması ve faaliyetleri ile birlikte tüm bu sorunların bir bir çözülmeye başlandığını vurguladıktan sonra, mücadelenin hız kazanması için sorunlarımızın meydanlarda yasal çerçeveler içerisinde dile getirileceğini vurguladı. 

Genel Başkan Ertan Kılıç Teknikerlerin her yerde ve her zeminde dik duruşunu göstermesi gerektiğini, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü engelin kolaylıkla aşabileceğini, Teknikerler Birliği’nin aidat ve bağışlarla faaliyetlerini sürdürdüğünü, meslektaşlarımızın üyelik aidatlarını ödemelerini ve bağışlarla teknikerlik faaliyetlere destek olunması gerektiğini dile getirdi.   

“Teknikerler Birliği Türkiye’deki tüm branşlardan mezun meslektaşlarımıza yönelik en büyük tekniker kuruluşudur, mesleki kuruluşumuza her gün yeni üyeler kaydolmaktadır, temsilcilik ve şube kurulması için de müracaatların yoğunlaştığını görmek, Teknikerler Birliği’nin faaliyetlerine güvenin göstergesidir” dedi. 

Kamuda, özel sektörde ve serbest olarak çalışan meslektaşlarımızın sorunlarına yönelik çalışmalardan bahsin yanı sıra M.Y.O’da okuyan öğrenci kardeşlerimizin geleceklerinin iyi olması için mücadelenin etkin biçimde sürdürüldüğünü ifade etti. 

“Teknikerler Birliği, teknikerlere haksızlık yapan haklarını yok etmeye çalışanlara karşı aktif mücadele yürütürken, teknikerler için en büyük sorunun, teknikerlerin sorunlarını bilmeyen, Teknikerler Birliği’nin faaliyetlerini kopyacı zihniyetle taklitle faaliyet yürütmeye çalışan, sorun çözme kültürü olgunlaşmamış, bilgisi olmadan fikir yürüten, adı olan ancak faaliyeti kendinden müteşekkil tekniker kuruluşlarıdır. Bu kuruluşlara sesleniyorum, Teknikerlere ayak bağı olmaktan derhal vaz geçin, aklın yolu birdir, dernekçilik oynamanın zamanı değildir. Teknikerler çok büyük sıkıntı içerisindedir, derneklerinizi fesih edin, teknikerler için çalışmak istiyorsanız en kısa zamanda, Teknikerler Birliği’nde görev üstleniniz.” Dedi.  

Lisans tamamlama konusunda Y.Ö.K. ile yürütülen çalışmaların kısa zamanda meyvelerini vermeye başlayacağını, bu çalışmalardan istifade etmek isteyen meslektaşlarımızın LİSANS TAMAMLAMA KOMİSYONU’na mutlaka üye olarak destek vermelerini istedi. 

Genel Başkan Kılıç; 

"Bu gün gerçekleştirdiğimiz Marmara bölge toplantısı, üyelerimize ve dostlarımıza güven, haklarımıza el uzatanlara ve bizi taklide yeltenenlere korku verecektir." 

Meslek odası kuruluşumuza T.C. Hükümetinin mutlaka el atması gerektiğini, T.M.M.O.B’un tekniker haklarına saygı göstermesi gerektiğini, Esnaf ve Teknisyen Odalarının Teknikerleri sindirmeye kalkmamasını önemle vurguladıktan sonra; 

"Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; 

Teknikerlerin haklarına saldıran, kim olursa olsun, misliyle cevap bulacaktır.” Sözleri ile konuşmasını tamamladı.

 

 

Paylaş |                       Arşiv     
4828 kez okundu